Strona główna
Aktualności
Święto Patronki Zespołu Szkół w Głuchowie połączone z Dniem Dziecka i Dniem Sportu
Uroczyste obchody rozpoczęły się przemarszem ORSZAKU do Kościoła Parafialnego w Głuchowie oraz udziałem społeczności szkolnej we Mszy Świętej. Następnie odbyła się krótka część artystyczna poświęcona Patronce Szkoły Świetej Jadwidze Królowej. Gościem specjalnym tego wydarzenia był pan Andrzej Kuźniar - autor obrazu z wizerunkiem Św. Jadwigi Królowej, który ogladamy na ścianie głównego korytarza. Opowiedział w jakich okolicznościach powstał obraz - na prośbę ówczesnej pani dyrektor Marii Buk-Kalinowskiej - w 2004r., kiedy to Zepołowi Szkół w Głuchowie uroczyście nadano imię Św. Jadwigi Królowej.
Dzień Dziecka - świadomego obywatela w Urzędzie Gminy Łańcut
1 czerwca uczniowie klasy VIII odwiedzili Urząd Gminy Łańcut. Była to doskonała okazja do poznania pracy samorządu oraz funkcjonowania lokalnych instytucji.
Podczas wizyty młodzież dowiedziała się, na czym polega codzienna praca urzędników, jakie obowiązki pełni Wójt Gminy oraz jaką rolę w podejmowaniu ważnych decyzji odgrywają Radni Gminy. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia, jak wygląda organizacja pracy urzędu i w jaki sposób realizowane są zadania służące mieszkańcom gminy.
Warszawa w kulturze i historii – musical Piotruś Pan i spacer śladami bohaterów stolicy
1 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której celem
było połączenie edukacji kulturalnej i historycznej. Jednym z głównych punktów programu
był udział w musicalu „Piotruś Pan”, wystawianym w Teatrze Buffo. Spektakl dostarczył
uczniom wielu emocji, pozwolił obcować z teatrem muzycznym na wysokim poziomie oraz
rozwinął ich wrażliwość artystyczną.
Wyjazd miał również ważny wymiar historycznopatriotyczny. Uczniowie poznawali historię
stolicy, odwiedzając miejsca związane z Powstaniem Warszawskim i przypominając sobie
bohaterstwo młodych ludzi walczących o wolność. W programie znalazło się także
omówienie symboli miasta, w tym warszawskiej Syrenki, której legenda i znaczenie są
nierozerwalnie związane z tożsamością Warszawy.
Podczas wycieczki uczniowie nawiązywali również do lektury „Kamienie na szaniec”,
wspominając bohaterów Szarych Szeregów oraz ich po
Wycieczka klasy VI do STOLICY
28 i 29 maja 2026r. uczniowie klasy VI zwiedzali Warszawę. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w naszej stolicy.
Wyjechaliśmy wczesnym rankiem pociągiem z Głuchowa do Przeworska, a stamtąd do Warszawy. Podróż pociągiem przebiegła spokojnie. Warszawa przywitała nas słonecznie i wietrznie. Po zakwaterowaniu w hostelu „Oliwka” wyruszyliśmy, by odwiedzić ważne i ciekawe miejsca w naszej stolicy. Zobaczyliśmy pałac w Wilanowie i pospacerowaliśmy po tamtejszym pięknym parku, odwiedziliśmy wojskowe Powązki pochylając się nad mogiłami naszych obrońców z czasów wojny oraz grobami licznych znanych osób: polityków, sportowców, ludzi kultury i nauki. Na Żoliborzu odwiedziliśmy grób księdza Jerzego Popiełuszki. Kolejnym punktem naszego programu było zwiedzanie z przewodnikiem stadionu PGE Narodowy. Ten potężny i wspaniały obiekt zrobił wielkie wrażenie nawet na tych, którzy nie interesują się
XXIV Gminny Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu
27.05 odbył się już XXIV Gminny Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu.
W tym roku przebiegał on pod hasłem
„Ochrona przyrody województwa podkarpackiego”.
Uczniowie zmagali się z pytaniami układanymi przez pracowników Nadlesnictwa Kańczuga.
Z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie kl. VIII: Karol Tejchman
i Dominik Stańko, który zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
„Półkolonia z kulturą i sztuką - rozwijanie kompetencji twórczych dzieci z Gminy Łańcut"
Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 7–12 lat, z klas I -VI z terenu Gminy Łańcut i ma na celu rozwijanie kompetencji twórczych dzieci poprzez udział w warsztatach artystycznych, spotkaniach oraz wycieczkach edukacyjnych.
MATEMATYCZNE SZRANKI
221 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wysokiej odbyła się XXIV edycja konkursu matematycznego "Matematyczne Szranki". Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI. Na 34 uczestników naszą szkołę reprezentowali Gabriela Materna, Oliwia Ruda, Kamil Płatek i Mikołaj Sobczyk przygotowani przez p. Katarzynę Pondel. Kamil zajął II miejsce, a Gabrysi zabrakło 1 punktu do otrzymania wyróżnienia. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!
Wyjątkowa wizyta Ks. Arcybiskupa Adama Szala w naszej szkole
W ramach wizytacji parafii w Głuchowie naszą szkołę odwiedził Ks. Arcybiskup Adam Szal - metropolita przemyski. Spotkanie było dla całej społeczności Zespołu Szkół w Głuchowie wyjątkowym i podniosłym wydarzeniem.
Wizyta stała się również okazją do uczczenia patronki naszej szkoły – Świętej Jadwigi Królowej. Uczniowie oraz nauczyciele, na czele z p. Martą Szczepańską, przygotowali część artystyczną, podczas której wybrzmiał hymn szkoły oraz pieśń poświęcona św. Jadwidze. Wspólne śpiewy i atmosfera życzliwości podkreśliły wyjątkowy charakter tego spotkania.
POLSKIE SMYKI DZIECIOM Z AFRYKI
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i otwartym sercom udało się przygotować wiele potrzebnych darów, które wywołają uśmiech i radość u dzieci najbardziej potrzebujących. Każdy gest dobroci ma ogromne znaczenie i pokazuje naszym uczniom, jak ważna jest empatia oraz chęć niesienia pomocy innym.
Pan Twardowski w MDK – spotkanie z bohaterem ludowej wyobraźni
7 maja 2026 r. uczniowie klas IV–V obejrzeli w MDK w Łańcucie spektakl „Pan
Twardowski”, oparty na jednej z najbardziej znanych polskich legend. Przedstawienie
okazało się barwną i pełną humoru interpretacją historii o szlachcicu, który zawarł pakt z
diabłem. Twórcy umiejętnie połączyli elementy magii, ludowej mądrości i komizmu, dzięki
czemu spektakl był jednocześnie pouczający i atrakcyjny dla młodych widzów.
Duże wrażenie zrobiła kreacja głównego bohatera — pewnego siebie, sprytnego i
zuchwałego, zgodnie z opisem znanym z legendy. Dynamiczne dialogi z diabłem podkreślały
główny motyw opowieści: konsekwencje pychy i nieprzemyślanych decyzji.
Na uwagę zasługiwała również scenografia, która prostymi, ale efektownymi środkami
oddawała klimat Krakowa, karczmy i magicznych miejsc pojawiających się w legendzie.
Szczególnie interesujące były sceny z udziałem diabła, wzbogacone światłem, muzyk
MOBILNE PLANETARIUM
5 maja gościliśmy w naszej szkole PLANETARIUM MOBILNE z Centrum Nauki Łakasiewicz
Jest to specjalna instalacja wyposażona w przestrzeń dla widzów oraz zaawansowany sprzęt umożliwiający wyświetlanie seansów astronomicznych na kopule rozciągającej się nad ich głowami.
To nowoczesne narzędzie edukacyjne, wykorzystujące technologię projekcji 360°, pozwala uczniom odbyć niezwykłą podróż w odległe rejony kosmosu. Wysoka jakość obrazu w połączeniu z dźwiękiem przestrzennym sprawia, że odbiorcy mają poczucie zanurzenia się w czasie i przestrzeni.
Gminne Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznymkoatletycznym
W dniu 28 kwietnia na obiektach sportowych w Białobrzegach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w w czwórboju lekkoatletycznym. Nasza szkoła była reprezentowana przez chłopców z klasy szóstej, którzy po ambitnej walce w czterech konkurencjach (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000 m) wywalczyli trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna z Albigowej. Natomiast w kategorii dziewcząt triumfowały dziewczęta
z Rogóżna.
POMAGAJMY...
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę darów w dniach 5-8 maja. Zachęcamy do włączenia sią do akcji!
Święto Konstytucji 3- go Maja
30 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji
3 Maja. Był to dzień pełen wzruszeń, refleksji oraz dumy z naszej historii i narodowego dziedzictwa.Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie, przygotowani pod opieką nauczycieli, zaprezentowali bogaty program artystyczny. W trakcie występu nie zabrakło pięknych recytacji wierszy o tematyce patriotycznej oraz licznych pieśni, które podkreślały podniosły charakter wydarzenia.
DZIEŃ ZIEMI
Z okazji Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, uczniowie klasy III i V przygotowali wyjątkową audycję, która została zaprezentowana przez szkolny radiowęzeł. W programie znalazły się ciekawe informacje na temat ochrony środowiska, ekologii oraz sposobów dbania o naszą planetę na co dzień, a ekologiczna bajka odegrana przez klasę III była ciekawą formą prezentacji tematu.
„Pola Nadziei” 2025/2026
Udział w „Polach Nadziei” był dla naszych uczniów nie tylko okazją do zaangażowania się w pomoc innym, ale również ważną lekcją empatii, odpowiedzialności i bezinteresowności. Dzięki przygotowaniu żonkili mogliśmy pokazać, jak wielką siłę ma współpraca i chęć niesienia dobra.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie i wsparcie tej wyjątkowej inicjatywy. Razem możemy więcej!
Konkurs plastyczny pt. "Kartka Wielkanocna"
W ostatnim czasie DZIECI z naszego przedszkola wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Kartka Wielkanocna". Wyróżnienie zdobył Szymon Pondel otrzymując dyplom i nagrodę za wykonaną pracę plastyczną. Gratulujemy Szymonowi oraz pozostałym dzieciom za wykonanie prac i udział w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów.
XXIII Powiatowy Konkurs Poezji o Annie Jenke " Pragnąć tylko gwiazd"
17 kwietnia w Rogóżnie odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Poezji o Annie Jenke " Pragnąć tylko gwiazd".W kategorii piosenka Natalia Tendaj - klasa VI przy akompaniamencie na skrzypcach Klary Szczepańskiej również z klasy VI, zdobyła I miejsce, a Julia Rinkel z klasy VII zajęła miejsce II.Serdeczne gratulacje dla naszych szkolnych artystek!!! Było pięknie!
„Lekcja przyszłości – energia dla pokoleń”.
2 marca w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja, zorganizowana dzięki inicjatywie pani Ewy Kuras, nauczycielki fizyki we wspópracy z Fundacją PGE. Był to projekt skierowany do uczniów klas VI–VIII – młodych ludzi ciekawych świata, otwartych na nowe idee i gotowych zgłębiać zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii oraz współczesnymi wyzwaniami ekologicznymi.
Partnerzy
Godziny dzwonków
Sobota 13.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych