Aktualności
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu, którego głównym organizatorem jest Polska Akcja Humanitarna.
Światowy Dzień Wody, to święto obchodzone na całym świecie 22 marca. Ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Ma nam ono przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.
Czyste lasy i potoki
Drodzy Rodzice i Uczniowie
Edukacja ekologiczna, szacunek do przyrody, troska o dobro wspólne to wartości, o których warto nie tylko mówić, ale przede wszystkim wcielać w życie poprzez realne działa. Wokół nas nie brakuje pomysłów, małych inicjatyw jak i dużych projektów związanych z ochroną środowiska. W szkołach zakończyliśmy gminą akcję zbiórki makulatury (efekt zebranie 20 ton). Działamy na rzecz ograniczenia zużycia butelek PET poprzez bidony oraz poidełka w każdej szkole. W ośrodkach kultury zachęcamy do segregacji odpadów dzięki specjalnym pojemnikom dostępnym w każdej placówce.
Pierwszy Dzień Wiosny 2022
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 powitali wiosnę przygotowując piękne stroje, które zaprezentowali podczas pokazu mody maszerując w rytm muzyki. Dzieci wykonały również grupowo oraz indywidualnie prace plastyczne o tematyce wiosennej, odbyły się także zabawy w kółku na wesoło. Dzień ten dał uczniom kolejne wspaniałe wspomnienie, dużo śmiechu, radości oraz nauczył, aby doceniać to, że mogą bezpiecznie, spokojnie uczyć się, bawić oraz spotykać, pamiętając o swoich rówieśnikach z Ukrainy, którzy znajdują się obecnie w trudnej sytuacji.
Zło dobrem zwyciężaj
Szkoła to nie tylko miejsce zgłębiania wiedzy i umiejętności, lecz także prospołecznych postaw i wartości. Między innymi z tego powodu poniedziałek 14 marca był dniem aktywnego włączenia się naszych uczniów w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Współpracując z Caritasem szkolnym, siódmoklasiści przygotowali kanapki, które trafią na naszą wschodnią granicę.
Ogłoszenie Szkolnego Koła Caritas w Głuchowie
Zwracamy się z ogromną prośbą o włączenie się do akcji pomocy dla Ukrainy. W dniu 14 marca 2022 r. w poniedziałek uczniowie z Zespołu Szkół w Głuchowie przygotowywać będą 500 kanapek, które zostaną przekazane uchodźcom czekającym na przekroczenie granicy. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć finansowo naszą akcję, można złożyć dowolną ofiarę w sekretariacie szkoły do poniedziałku 14 marca. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na zakup produktów potrzebnych do przygotowania kanapek. O podejmowanej akcji informowała również Dyrekcja Zespołu Szkół w Głuchowie.
8 marca
Przyjmijcie Panie od nas najserdeczniejsze życzenia. Wasze święto panowie duzi i mali celebrowali na różne sposoby, które można zobaczyć poniżej, wraz z życzeniami od nas wszystkich
Prośba pomocy
Mam ogromną prośbę bezpośrednio od moich kolegów z granicy. Zbierają dziecięce rękawiczki, bo jest mnóstwo dzieciaków, które marzną okropnie czekając w trakcie załatwiania formalności, w punktach recepcyjnych i w trakcie drogi do miejsc docelowych.
Rekawiczki składamy w sekretariacie
Nie chodzi o nowe rzeczy, popatrzcie w domu, może macie gdzieś jeszcze rekawiczki po swoich dzieciakach, chodzi tylko o to, żeby były czyste.
Rzeczypospolitej poprzysięgali...
W dniu 1.03.2022r. uczciliśmy apelem śpiewającym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie z klas IV - VIII poznali historię Armii Krajowej, powstałej ze Związku Walki Zbrojnej w 1942r., której żołnierze do 1963r. walczyli o wolną, niepodległą, suwerenną Polskę - najpierw z hitlerowskimi Niemcami, a później z władzą komunistyczną, narzuconą przez ZSRR naszej Ojczyźnie. Uczniowie oglądali fotografie, fragmenty filmów, słuchali pieśni o żołnierzach niezłomnych, ich męstwie, bohaterstwie, oddaniu sprawie ojczyzny, aż do śmierci: Myśmy Rebelianci, Już dopala się ogień biwaku, Rzeczypospolitej poprzysięgali, Ślady wilczych kłów, Tadek-Żołnierze wyklęci, Karpacka Brygada. Następnie, uczniowie chętnie śpiewali pieśń pt.: Modlitwa obozowa - Modlitwa AK, której słowa i muzykę napisał Adam Kowalski w październiku 1939r. w obozie dla internowanych w Bals w Rumunii.
Gmina Łańcut Sercem z Ukrainą
W odpowiedzi na apel pana Jakuba Czarnoty Wójta Gminy Łańcut informujemy, że od jutra, tj. 28 lutego 2022 r. w Zespole Szkół w Głuchowie rozpoczynamy zbiórkę darów dla uchodźców oraz ludności cywilnej na terenie Ukrainy. Akcja potrwa do odwołania. Zbieramy: - żywność o długim terminie przydatności, - wodę mineralną, - środki czystości, medyczne i higieniczne, - pościele, koce, śpiwory, poduszki, - odzież (najlepiej nową). Darczyńców prosimy o pozostawianie darów przy wejściu głównym do Szkoły Podstawowej (obok chatki regionalnej) oraz w przedsionku Przedszkola Publicznego w godzinach pracy szkoły i przedszkola.
Sukces Daniela
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Daniel Babicki (@Dani Babicki) zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka hiszpańskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na ostatniej prostej.
Buena suerte! 🇪🇸🇪🇸🇪🇸
Julia - nasza uzdolniona akrobatka
Julia Oratowska - obecnie uczennica IV klasy szkoły podstawowej w
Głuchowie. Należy do klubu sportowego UKS Akrobata Łańcut, w którym
reprezentuje miasto i szkołę w zawodach różnej rangi, rozpoczynając od
powiatowych, a kończąc na międzynarodowych. Na wielu z nich zdobywa
medale i dyplomy zajmując miejsca w czołówce. Akrobatyka sportowa to
jej pasja co widać na treningach, w których uczestniczy
systematycznie, gdzie doskonali technikę figur akrobatycznych. Julia
zarówno każdą wolną chwilę jak i przestrzeń wykorzystuję do ćwiczeń
akrobatycznych, co niejednokrotnie przyprawia o dreszcze
obserwujących. Nieprzypadkowy również jest jej pseudonim " DZIK",
który idealnie oddaje jej charakter, spryt i zaangażowanie na
treningach i w szkole podczas lekcji wf.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w tym roku pod hasłem: „Wykorzystywanie technologii do wielojęzycznego uczenia się: wyzwania i możliwości”. Zachęcamy wszystkich, by nie tylko dziś dbać o piękno polszczyzny, przestrzegając zasad poprawności językowej i ortograficznej oraz wypowiadając się w kulturalny sposób.
Rekrutacja do Przedszkola Publicznego w Głuchowie na rok szkolny 2022/2023
Zachęcamy do zapoznania się z Zarządzeniem Wójta Gminy Łańcut w sprawie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli na rok szkolny 2022/2023.
Informujemy, że wydawanie WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA rozpocznie się 21 lutego 2022 r. Przyjmowanie wypełnionych wniosków potrwa do 11 marca 2022 r.
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny
Już 14 lutego o godz. 10:00 rusza rejestracja na nowy, letni semestr 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębice (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z gminy i miasta Jasło oraz gminy Skołyszyn) oraz Ustrzyki Dolne (osoby z gminy Ustrzyki Dolne).
80. rocznica powstania Armii Krajowej
W tym roku obchodzimy 80. rocznicę powstania Armii Krajowej – najsilniejszej i najlepiej zorganizowanej podziemnej armii europejskiej II wojny światowej. Po agresji niemieckiej i sowieckiej we wrześniu 1939 roku życie państwa polskiego zeszło do konspiracji. Rząd polski działający na uchodźstwie w Londynie kontynuował działalność władz państwowych. W podziemiu odtworzono struktury władzy cywilnej oraz siłę zbrojną. Na mocy rozkazu Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa.
Walentynki
Miłość w dniu św. Walentego mogą wyznawać sobie nie tylko zakochane pary, ale też rodzice dzieciom, dzieci rodzicom, dziadkom, rodzeństwu czy przyjaciołom.
Z tej okazji, mimo rozpoczętych ferii, a więc i nieobecności uczniów, Dzieci z naszego przedszkola przygotowały wyjątkową WALENTYNKĘ!
Ferie zimowe
Życzymy wszystkim Uczniom oraz Pracownikom Zespołu Szkół w Głuchowie bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
Do zobaczenia 28 lutego!
Początek ferii zimowych
'Nie wiem czy to tak fajnie,
cały dzień na online,
modle się o cud,
żeby było znów,
żeby było normalnie…'
Z tą piosenką, wykonaną przez dzieci na świetlicy rozpoczynamy ferie zimowe.
Życzymy udanego wypoczynku,
radując się, że już niedługo wszyscy zobaczymy się w szkole
Szkolne Koło Caritas
Szkolne Koło Caritas w naszej szkole w minionym półroczu podejmowało różne akcje dobroczynne na rzecz potrzebujących, chorych i starszych. Między innymi jak co roku wolontariusze pod czujnym okiem opiekunów przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych dla dzieci dzieci z Domu Dziecka w Łopuszce, upominki świąteczne dla seniorów i chorych z naszej parafii oraz rozprowadzali kadzidło i kredę w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zebrane ofiary przekazano na rzecz misji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i ofiarność. Dobro zawsze powraca.
Zabawa karnawałowa
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3, dzieci bawiły się w swoich klasach pod opieką wychowawców. Uczniowie z tej okazji przygotowali piękne stroje, każdy kto chciał przebrał się za wymarzoną postać lub zwierzątko. Odbyły się zabawy w kółeczku, wybrane przez uczniów gry oraz tańce. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się zabawa karnawałowa. Dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku.
Godziny dzwonków
Środa 05.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych