Aktualności
Pan Stopek
Uczniowie klasy 4 zgłębiają tajniki bezpiecznego poruszania się w ruchu publicznym. W dniu dzisiejszym wykonali figurki Pana Stopka, które mają za zadanie ułatwić im późniejsze przyswajanie sobie znaków drogowych. Efekt prac można zobaczyć poniżej
2
Święto chleba
- Chleb to pożywienie zapewniające byt,
- Oznacza sytość, dostatek i pomyślność,
- Szczególne znaczenie przypisuje mu chrześcijaństwo, bowiem symbolizuje ciało Chrystusa obecne podczas sakramentu eucharystii,
- Postrzegany jest także jako ofiara i najwyższa świętość, dar Boga, dar, któremu jest nal
Wycieczkowo
20.10.2022 klasa I i II z opiekunami udały się na wycieczkę. Odbyła się ona w ramach programu „Poznaj Polskę” i była finansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i gminę Łańcut. Pierwszym punktem programu był Leżajsk. Odwiedziliśmy tutaj Bazylikę Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - wysłuchaliśmy legendy o jej powstaniu i opowieści o słynnych na cały świat organach. Następnie udaliśmy się do Radruża. Znajduje się tutaj zabytkowa greckokatolicka cerkiew zbudowana całkowicie bez użycia gwoździ. W 2013r. została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim punktem programu wycieczki była osada kresowa w Baszni Dolnej. Dzieci tutaj wzięły udział w dwóch warsztatach - piekły pizzę i lepiły z gliny. Wykonane figurki wzięły do domu i po wysuszeniu będą je mogły pomalować. Zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dzieci zgodnie uznały, że wycieczka była
Dzień Papieski i Święto Edukacji Narodowej
„Non abiate paure” - „Nie bójcie się”! Były to jedne z pierwszych słów, którymi nowy papież Jan Paweł II przywitał nas 16 października 1978 r. Nie lękajcie się - powiedział światu. Nie lękajcie się - powiedział Kościołowi. Nie lękajcie się - powiedział krajom oddzielonym murem od reszty Europy. I nie lękajcie się - powiedział nam, Polakom! Na tą pamiątkę uczniowie w dniu 14 października przygotowali program słowno - muzyczny, byśmy w swej pamięci zawsze mieli tego Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II.
Musical "Piotruś Pan"
W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III wraz z opiekunami pojechali do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie na musical "Piotruś Pan". Obejrzane widowisko muzyczne wprowadziło uczniów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, uwrażliwiło na sztukę, ale również było lekcją prawidłowego zachowania się podczas spektaklu oraz uszanowania innych widzów.
Niech w naszych sercach rozkwitnie nadzieja!
W poniedziałek 10 października 2022 r. nasi uczniowie posadzili przed budynkiem szkoły żonkile. Dołączyli w ten sposób do akcji Pola Nadziei, organizowanej dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
To dopiero pierwszy krok w działaniu na rzecz pomocy dzieciom. Kolejny uczniowie postawią wiosną, kiedy zetną wyrosłe z cebulek kwiaty i odstąpią je za symboliczną opłatą. Zebrane datki przekażą hospicjum.
Z robotem za pan brat
W dniu dzisiejszym, uczniowie klasy 5 korzystający ze sprzętu pozyskanemu przez szkołę z programu Laboratoria przyszłości rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem robotów. Wszyscy wykazali spory entuzjazm. W najbliższym czasie postaramy się zaprezentować efekty ich pracy.
p.s. Zdjęcia zostały wykonane również aparatem pozyskanym dzięki temu programowi.
Lekcja bankowości
Uczniowie klas siódmej i ósmej wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Rzeszowie. W czasie tej szczególnej lekcji nie tylko zdobyli wiedzę na temat polskich pieniędzy, lecz także mieli możliwość wymiany bilonu na banknoty i monety o wyższych nominałach.
Czytanie dla pokoju
Na zaproszenie Podkarpackiej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez ósmoklasistów, wzięli udział w akcji „Czytanie dla pokoju”. To wydarzenie, które przypomina o obchodzonym od 2008 r. w październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.
Zadaniem młodzieży było odczytanie dwóch utworów (poetyckiego i prozatorskiego) poruszających motyw pokoju. Magdalena Duży i Amelia Plizga zaprezentowały „Modlitwę o pokój” Stanisławy Celińskiej, a Marlena Frodyma i Piotr Lęcznar przypomnieli fragmenty orędzia Jana Pawła II na Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia 2005 roku „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.
„Zacznij żyć, właśnie dziś”...
... to temat lekcji w kinie, w której uczestniczyli uczniowie szóstej, siódmej i ósmej klasy. Multimedialne zajęcia wprowadziły młodzież w świat przedstawiony filmu „Johnny”, czyli opowieści o ostatnich latach życia księdza Jana Kaczkowskiego, jak się okazało - przełomowych dla Patryka Galewskiego, również pierwszoplanowego bohatera tej historii.
Zawody sportowe
Miniony tydzień obfitował w sportowe emocje. Najpierw we wtorek reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej - występowali na boisku lekkoatletycznym w Białobrzegach podczas powiatowych zawodów w indywidualnej lekkoatletyce. Ten dzień przyniósł nam sporo sukcesów. Lena Trąd, uczennica klasy szóstej, zwyciężyła w biegu na 600 m, a Ola Bar, również szóstoklasistka, zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m. Na podium stanął też uczeń klasy ósmej Maksymilian Dubiel, który był trzeci w biegu na 1000 m. Nasi pozostali reprezentanci pomimo dzielnej postawy nie zdołali zająć nagradzanych lokat.
Samorząd uczniowski 2022/2023
W piątek 30 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego. Startowało w nich czworo ósmoklasistów: Maksymilian Dubiel, Zuzanna Dubiel, Maksymilian Kluz i Kacper Świątoniowski.
Podczas nadawanej przez radiowęzeł audycji kandydaci przedstawili się społeczności szkolnej i zaprezentowali swoje programy wyborcze. Jako że 30 września przypada Dzień Chłopaka, mali i duzi mężczyźni usłyszeli kilka miłych słów. Następnie zostało przeprowadzone głosowanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas II-VIII. Przewodniczącym szkoły został Maksymilian Kluz, na jego zastępców wybrano Zuzannę Dubiel i Maksymiliana Dubiela, a na członka samorządu - Kacpra Świątoniowskiego.
Europejski Dzień Języków Obcych
W dniu 26-go września 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to nie tylko świetna okazja, by zwiększyć świadomość na temat uczenia się języków, ale również do poznania kultury i tradycji danego kraju oraz dostrzeżenia różnorodności językowej. Nasi uczniowie udali się w „mikro- podróż” po Europie...
Powitanie Jesieni !
23.09.2022r. uczniowie klas I- III radośnie powitali nową porę roku- jesień. Dzieci z ogromnym zaangażowaniemwzięły udział w przygotowaniach jesiennych kompozycji i dekoracji. W tym dniu na ich strojach dominowały barwy jesieni, czyli żółty, czerwony, pomarańczowy, zielony i brązowy. Niektórzy mieli na swoich ubraniach akcenty jesienne, grzybki, kasztany, żołędzie, szyszki, a na głowach wianki i kapelusze przyozdobione jarzębiną i kolorowymi liśćmi. Tego dnia uczniowie śpiewali piosenki o tematyce jesiennej, recytowali wiersze i wykonywali jesienne prace. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia w jesiennej szacie. Aby wprowadzić jesienny klimat w całej szkole, uczniowie podczas przerw na szkolnym korytarzu zaprezentowali Panią Jesień z koszami pełnymi darów. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.
Tydzień wychowania
Hasłem tegorocznego XII Tygodnia Wychowania, który trwał od 11-17 września 2022 roku, były słowa z Ewangeliiśw. Jana " Ja jestem drogą i prawdą i życiem (J 14,6).W jego przeżywaniu towarzyszyła nam postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy, zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać w tym roku szkolnym, 20 marca 2023 roku.
Rocznica 17 września 1939r.
Korzystając z naszego szkolnego radiowęzła, uczniowie klasy 8 przedstawili krótkie informacje związane z rocznicą napaści ZSRR na Polskę.
17 września 1939 r. około godziny czwartej nad ranem Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W ten sposób Stalin wywiązał się z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop-Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego. III Rzesza i ZSRR na przestrzeni nieco ponad 2 tygodni zapoczątkowały w ten sposób wybuch II wojny światowej. Przed samym atakiem, komisarz spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow odczytał ambasadorowi RP w Moskwie Wacławowi Grzybowskiemu krótką notę, w której nie wspominając ani słowem o antypolskiej zmowie Stalina z Hitlerem, za powód wkroczenia wojsk sowieckich do Polski i unieważnienia polsko-sowieckiej umowy o
Dzień Kropki
15 września uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Kropki. Dzieci pod opieką wychowawców obejrzały filmik o dziewczynce Vashti, która myślała, że nie umie rysować, a została sławną artystką. Wysłuchały i śpiewały piosenkę o kropce, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Kropki „towarzyszyły” dzieciom przez cały dzień, w zabawie, nauce, piosence. Dzieci przygotowały stroje w kropki według własnych pomysłów i fantazji. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną, której głównym tematem była kropka.
Narodowe Czytanie 2022
Jedenasta edycja Narodowego Czytania, obchodzona w ustanowionym przez Sejm RP Roku Romantyzmu Polskiego, stała się okazją do przypomnienia odbiorcom tomu, którego wydanie zapoczątkowało w Polsce wspomnianą epokę. Mowa o opublikowanym w 1822 r. cyklu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wybrane utwory z tego wydawnictwa zostały 14 września odczytane w Ośrodku Kultury w Głuchowie.
Plan lekcji
Zaprszamy do zapoznania się z planem lekcji na rok szkolny 2022/2023 znajdującym się w zakładce O szkole oraz w dzienniku elektronicznym.
Wakacje dobiegły końca.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą św. w kościele parafialnym i spotkaniami w szkole z wychowawcami.
Drodzy Nauczyciele! Oby nie zabrakło Wam radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Pamiętajcie, że nie wszystkie z nich da się zmierzyć ocenami uczniów. Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.
Godziny dzwonków
Środa 05.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych