Aktualności
DZIEŃ CHŁOPAKA
29 września uczennice z klasy 2 zrobiły niespodziankę swoim kolegom z okazji ich
święta. Były życzenia, upominki, dziewczynki zaśpiewały chłopcom piosenkę - w
podziękowaniu chłopcy również odwdzięczyli się słodkim upominkiem.5
DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. VI
Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, klasa VI udała się do Kina Helios, aby obejrzeć film przygodowy pt. MRU i JA- wielka przygoda na cztery łapy. Była to okazja do spędzenia miłego czasu razem oraz sprawdzenia samodyscypliny podczas podróży, ponieważ każda podróż- bliska czy daleka- uczy i kształci :)
DZIEŃ JABŁKA
Dzień Jabłka to święto, którego doczekało się jedno z najbardziej popularnych owoców. Przypada ono na 28 września. W tym dniu celebruje się wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. W naszej klasie również świętowaliśmy ten dzień.
8
DZIEŃ KROPKI
15 września uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Kropki. Pod opieką wychowawczyń każda z klas młodszych spędziła nietypowy dzień w szkole. Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, tego dnia szczególnie przypominamy, ze warto odkrywać swoje talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. Dzień ten był również doskonałym czasem sprzyjający integracji zespołów klasowych.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu dzisiejszym, tj. 19 września 2023r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny.
Wybory poprzedziła prezentacja kandydatów poprzez szkolny radiowęzeł, w czasie której kandydaci przygotowali parę zdań na własny temat oraz
w sprawie swych programów wyborczych, obejmujących konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas II - VIII mógł oddać jeden głos na przygotowanych kartach wyborczych.
NARODOWE CZYTANIE 2023
15 września w Bibliotece Publicznej w Głuchowie odbyła się 12. edycja Narodowego Czytania. W tegorocznej edycji została wybrana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” – najbardziej znany i szczególny utwór w dziejach naszej literatury podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku. Do czytania włączyli się uczniowie z klasy siódmej i ósmej. Wspólnie z pracownikami Ośrodka Kultury zabrali nas w literacką podróż na Grodzieńszczyznę, nad Niemen.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
„Wypoczęliśmy, nabraliśmy sił i teraz już czas, by powrócić w szkolne mury, tak długo niewidziane przez nasze oczy.
Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, górskie ścieżki wśród zielonych lasów i wakacyjnych przyjaciół.
Ale spróbujemy.„
Tym tekstem przywitali nas uczniowie klasy VIII, nie zapominając o najmłodszych naszych kolegach i koleżankach z klasy I, którzy rozpoczynają nowy etap w swym życiu, a słowami wsparcia zostali wprowadzeni w szeregi społeczności szkolnej.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
w dniu 04.09.2023r. wedle następującego planu:
9:00 - zebranie uczniów w szkole w swoich salach oraz wyjście
z wychowawcami na uroczystą mszę świętą inaugurującą nowy rok szkolny
9:15 - msza święta
ok. 10:15 - powrót do szkoły i spotkanie z wychowawcami w swoich salach
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Bardzo się cieszę, że podobnie jak w ubiegłych latach był to czas przede wszystkim bezpiecznej pracy dzieci pod troskliwą opieką wychowawców i nauczycieli. Nauczyciele i wychowawcy jak co roku odkrywali talenty naszych uczniów, służyli wielką pomocą oraz motywowali do działania i wytężonej pracy, aby przygotować swoich wychowanków do wyzwań jakie niesie współczesny świat. Uczniowie odwdzięczali się na co dzień solidną pracą, ogromnym zaangażowaniem w szkolne życie i godnym reprezentowaniem szkoły poza jej murami w różnego rodzaju akcjach czy konkursach, często uzyskując bardzo dobre wyniki.
Czas pożegnań...
Dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2022/2023, czyli 22 czerwca, odbyła się uroczystość pożegnania ósmoklasistów przez rok młodszych kolegów. Uczniowie klasy VII odegrali scenki z odrad komisji oceniającej egzaminy, a także wręczyli absolwentom wyróżnienia i upominki.
W imieniu ósmoklasistów dziękujemy za te miłe gesty uczniom klasy VII, ich wychowawczyni p. Halinie Baran, a także p. Katarzynie Daszkiewicz-Kuźniar, która pomogła przygotować wystrój sali gimnastycznej. Dziękujemy i... oddajemy rolę starszaków tegorocznym siódmoklasistom ;)
Łamigłówki matematyczne
W czerwcu 2023 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „Łamigłówki matematyczne”.
Pasjonaci „królowej nauk” z klas III – VIII mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując test złożony z zadań zamkniętych i otwartych.
Ogółem w konkursie wzięło udział 30 uczniów: 7 osób z klasy III, po 4 osoby z klasy IV i V, 8 osób z klasy VI, 2 osoby z klasy VII i 5 osób z klasy VIII.
Kajaki na Roztoczu
W dniu 12 czerwca uczniowie klas V-VIII wybrali się na spływ kajakowy do miejscowości Pisklaki. Pomimo nie najlepszej pogody, przeprawę przez Tanew można zaliczyć do udanych. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne grillowanie. Do zobaczenia następnym razem :)
11
Julia Oratowska na mistrzostwach świata w akrobatyce sportowej
W dniach 9-11 czerwca w hali Podpromie w Rzeszowie można było podziwiać najlepszych zawodników z całego świata w akrobatyce sportowej. W Pucharze Świata wystąpili reprezentanci 20 państw, m.in. akrobaci z Chin, Wielkiej Brytani, USA, Portugalii, Izraela i Ukrainy.
Nasza uczennica kl. V Julia Oratowska wraz ze swoją drużyną z klubu sportowego UKS Akrobata w Łańcucie wystąpiła 10 czerwca. Dziewczęta zaprezentowały swój układ na poziomie światowym.
Projekt z fizyki ,,Średniowieczne maszyny proste’’
Uczniowi na lekcjach fizyki prezentowali wykonane przez siebie różne maszyny proste, które były używane w średniowieczu. Zarabianie na życie w średniowieczu nie było łatwym zadaniem, dlatego wykorzystywano maszyny proste.
Podstawowe maszyny proste to:
- obrotowe
- dźwignia
- kołowrót
- przekładnia (zębate, cierne, pasowe, łańcuchowe, śrubowe)
- blok (bloczek, krążek)
- bloczek przesuwny
- bloczek stały (krążek)
- blok
- wielokrążek
- przesuwne
- równia pochyła
- klin
- śruba.
DZIEŃ PATRONA-ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ
7 czerwca odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Dzień ten poświęcony był patronce szkoły Św. Jadwidze Królowej oraz wspomnieniu rodziny Ulmów z Markowej zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów w kontekście spodziewanej beatyfikacji.
Tegoroczne obchody rozpoczęto tradycyjnie od uroczystej Mszy św. z udziałem całej społeczności szkolnej. O oprawę mszy zadbała młodsza grupa scholistek pod opieką katechetki pani Marty Szczepańskiej. Po nabożeństwie w uroczystym pochodzie z parą królewską na czele wszystkie klasy udały się do szkoły.
Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu
6 czerwca w Zespole Szkół w Cierpiszu odbyła się XXI edycja gminnego Konkursu Ekologicznego.
Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy VI: Karolina Sobczyk i Ewelina Kochman. Ewelina znalazła się wśród laureatów – zajęła III miejsce.
Po części konkursowej wszyscy uczestnicy powędrowali Ekologiczną Ścieżką Koralową do urokliwego miejsca z altaną i ogniskiem, gdzie posilili się samodzielnie usmażoną kiełbaską.
Wręczenie nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych
We wtorek 30 maja 2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Wśród laureatów konkursów przedmiotowych z całego województwa znaleźli się nasi uczniowie: Łukasz Szczepański (laureat konkursu z matematyki) z panią Katarzyną Pondel oraz Ksawery Waleszczyński (laureat konkursu z języka niemieckiego) z panią Jolantą Bukowską.
Nadmorskie wojaże
Wczesnym rankiem w sobotę 3 czerwca uczniowie klas VII i VIII udali się na wycieczkę na północ Polski. Kilkunastogodzinna podróż była nie tylko okazją do integracji, lecz także preludium do czekających na młodzież wrażeń.
Pierwszych z nich dostarczyły zachodzące we Władysławowie nad Bałtykiem słońce, szum morza i spacer po plaży. Zachwyceni byli zwłaszcza ci uczniowie, dla których była to pierwsza nadmorska wizyta. Zabawa na piasku, rozmowy i fotografowanie barwnego nieba wypełniły wycieczkowiczom wieczór.
Rusz po zdrowie, wszystko zaczyna się w głowie...
... to tytuł konferencji naukowej, w której 26 maja wzięli udział ósmoklasiści. Wydarzenie odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie i było połączone z dniami otwartymi tej szkoły.
Na początku uczniowie zebrani w licealnej auli wysłuchali wykładu „Body positive - granice pomiędzy zdrowiem a chorobą”, wygłoszonego przez Urszulę Bindugę z WSIiZ w Rzeszowie. Następnie ósmoklasiści, już w mniejszych grupach, udali się do szkolnych pracowni, w których nie tylko poznawali zaplecze metodyczne II LO, lecz także słuchali prelekcji dotyczących zdrowego stylu życia. Studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego opowiedziały młodzieży o zagrożeniach związanych z paleniem papierosów tradycyjnych i e-papierosów oraz piciem napojów energetycznych. Pracownik naukowy UR wystąpił z pokazem kuchni molekularnej. Z kolei pani dietetyk zwróciła uwagę na to, w jaki sposób dokonywać właściwych wyborów podczas
WARTO ZOBACZYĆ DOLNOŚLĄSKIE
(Z pamiętnika pewnego wycieczkowicza…)
środa, 19 kwietnia
W stolicy Dolnego Śląska
Zatrzymaliśmy się w hostelu Vanilla Hostel&Apartments, który usytuowany jest w centrum Wrocławia, 600 metrów od Starego Miasta. Obiekt mieści się w XIX-wiecznym budynku.
Podobał nam się niepowtarzalny klimat i wystrój utrzymany w ceglanej, dziewiętnastowiecznej stylistyce.
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych