Aktualności
Stroiki wielkanocne w wykonaniu uczniów klasy III
Najważniejsze święta wszystkich chrześcijan zbliżają się wielkimi krokami. W tym szczególnym czasie warto poświęcić choć chwilę czasu na przygotowanie dekoracji domu i sali lekcyjnej. Uczniowie klasy III wykonali stroiki świąteczne z materiału przyrodniczego i przepięknych elementów dekoracyjnych, które wyglądają jak żywe : uroczych zajączków, kurczaczków i innych dodatków. Wśród nich królują zwłaszcza jajeczka, czyli tradycyjne symbole nowego życia. Prezentowane ozdoby są wyjątkowe, a każda kompozycja to dzieło młodszego florysty, który włożył mnóstwo serca w swoją pracę, co widać na zdjęciach. Kompozycje stworzone przez uczniów dodadzą niesamowitego blasku każdemu rodzinnemu spotkaniu.
Innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu
31.03.2023 r. uczniowie z klas I-III pojechali do MDK w Łańcucie. Obejrzeli tam musical profilaktyczny w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. Była to piękna opowieść muzyczna o garbatym Quasimodo, który pokonał swój lęk przed otoczeniem, przełamał barierę samotności i odrzucenia. Przygody głównego bohatera opowiadał w zabawny sposób dowcipny Garguś. W musicalu, nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną muzyką oraz grą świateł. Myślą przewodnią spektaklu była tolerancja. Z pewnością fabuła opowieści skłoniła młodych widzów do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Nie wolno wytykać inności, nie wydawać sądu po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.
Konkurs plastyczny na „Lawendową pisankę”
W ramach kampanii „Podkarpacki Lawendowy Tydzień – Zbudujmy Świadomość o Padaczce” Centrum Medyczne w Łańcucie zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci powiatu łańcuckiego na „Lawendową pisankę”.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 23 marca 2023r. W Centrum Medycznym.
„KIERUJ SIĘ SERCEM I RÓB, CO KOCHASZ”
W czwartek 30 marca 2023 r. uczniowie klas VI-VIII wraz z wychowawcami udali się do MDK-u w Łańcucie. Celem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia pt. „Nazywam się… „Powrót do przeszłości”. Czy mogę zmienić świat?” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Artyści zaprosili nas na wyprawę w przeszłość w poszukiwaniu wielkich Polaków. Przybliżone zostały sylwetki: Marii Skłodowskiej- Curie, Mikołaja Kopernika oraz Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego.
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody to okazja do podnoszenia świadomości społecznej na temat wyzwań, jakie stoją przed światem w zakresie dostępności do wody. W naszej szkole zostały zorganizowane pokazy eksperymentów z chemii i fizyki dla przedszkolaków. Zaprezentowane były właściwości wody.
Nasze przedszkolaki mogły zaobserwować :
- czy możemy wytworzyć prąd z wody słonej, ogórka, cytryny ?
- czy możemy zobaczyć dźwięk ?
- czy możemy jechać autem na wodę ?
- czy z wody otrzymamy bańki ?
- czy wodę może wymieszać się z olejem ?
- czy można kleić wodę wodą?
- czy lawa lampa zaświeci ?
- czy wulkan wybuchnie w ziemniaku?
- czy jest możliwość chodzenia po cieczy? ( ciecz nienewtonowska)
zieci z zaciekawieniem obserwowały różne procesy zachodzące w toku mieszania wody z olejem, z barwnikami, obserwowały pływanie i zanurzanie się niektórych ciał. Dzieci z przyjemnością słuchały naukowych wyjaśnień poszczegó
Konkurs z języka niemieckiego
Mamy laureata
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość:
Ksawery Waleszczyński został laureatem konkursu języka niemieckiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Ten tytuł będzie wpisany na świadectwo jako szczególne osiągnięcie, zwalnia Ksawerego z języka obcego na egzaminie ósmoklasisty i ułatwi Mu dostanie się do szkoły ponadpodstawowej. Będzie mógł też starać się o stypendium.
Powitanie wiosny
Uczniowie klas młodszych powitali wiosnę pokazem mody, prezentując niezwykle pomysłowe oraz barwne stroje. Dzieci czuły się w ten dzień wyjątkowo, mogły "zamienić się" w biedronkę, motyla, piękną panią wiosnę... Uczniowie śpiewali również piosenki o wiośnie oraz wspólnie tańczyli w kółeczku, wykonali również grupową pracę plastyczną o tematyce wiosennej.
We Are the Champions
I Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenek w Językach Obcych
W dniu 17 marca w naszej szkole spotkali się uczniowie, których łączy zainteresowanie śpiewem i językami obcymi prawie ze wszystkich szkół z Gminy Łańcut i dostarczyli nam wielu artystycznych wrażeń.
Muzykalność i warunki głosowe, wartość artystyczną danego utworu, prezentację na scenie (kompozycję, aranżację) oraz poprawność językową – w szczególności wymowę, oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Zofia Dzierga – kierownik Ośrodka Kultury w Głuchowie, pani Alina Szpunar - nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie oraz pani Agnieszka Magoń – native speaker w Szkole Języków Obcych Promar.
Wyjazd do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”
Uczyć, bawiąc...
Realizując tę oświeceniową maksymę, 16 marca grupa uczniów z klas IV-VIII naszej szkoły udała się na wycieczkę do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” zlokalizowanego w podrzeszowskiej Jasionce. Warto dodać, że dla części młodych ludzi było to już trzecie tego typu miejsce odwiedzone dzięki szkolnym wyjazdom - po chęcińskim Centrum Nauki Leonardo da Vinci i warszawskim Centrum Nauki Kopernik.
Konkurs - ,,Buduj Z Głową”
Uczniowie klasy 8 Gabriela Kowalska, Kacper Zawiało oraz Kacper Świątoniowski i Łukasz Ptaszek dzielnie reprezentowali naszą szkole W Turnieju Szkół Podstawowych Powiatu Łańcuckiego ,,Buduj Z Głową”, który odbył się 07 marca 2023r., na terenie Zespołu Szkół Technicznych. Nasz zespół Gabrysia i Kacper z kl. 8 zajęli pierwsze miejsce w konkurencji: III Narzędzia niezbędne na budowie. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie przez każdą drużynę plakatu wykonanego w formacie A3 ,,Polskie absurdy budowlane”. Turniej odbywał się będzie w czterech konkurencjach: I konkurencja – Plakat ,,Polskie absurdy budowlane”. II konkurencja – Test wiedzy budowlanej dla każdego. Zakres znajomości narzędzi i czynności budowlanych w codziennym życiu każdego z nas. III konkurencja – Narzędzia niezbędne na budowie. Podanie nazwy i zastosowania. IV konkurencja – Zdobimy ścianę. Wyznaczenie i malowanie prostych
Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej w Łańcucie (10.03.2023)
W piątkowe popołudnie uczniowie klasy VIII udali się do Łańcuta, by uczestniczyć w zajęciach w tamtejszej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Spotkanie prowadziła kierownik łańcuckiej placówki Ewa Chudzik.Podczas tej nietypowej lekcji ósmoklasiści poznali ofertę biblioteki. Dowiedzieli się m.in., że czytelnicy mogą zamawiać książki z dostawą do domu, prosić o wykonanie bezpłatnych skanów artykułów czy rozdziałów lektur. Co więcej, mogą wpływać na księgozbiór biblioteki, wpisując tytuły książek, które warto zakupić, w odpowiednim miejscu na stronie internetowej placówki.Młodzież miała też okazję zobaczenia i dotknięcia książek wydanych w XIX wieku (najstarsze wydawnictwo pochodziło z 1860 r.). Ponadto uczniowie mogli wejść w miejsca dostępne na co dzień tylko dla pracowników biblioteki, czyli między wypełnione książkami regały.Wszyscy zostali też zachęceni do dołączen
Dzień Kobiet w klasie I, II i III
8 marca nie był zwykłym dniem w szkole, przeznaczonym jedynie na lekcje i przyswajanie wiedzy. Chłopcy zrobili coś co sprawiło radość koleżankom i paniom. Były życzenia, kwiaty i prezenty. Uczniowie na zajęciach plastyczno- technicznych wykonali piękne kwiaty, które wręczą mamie, babci, siostrze.
DZIEŃ KOBIET!
Samorząd Uczniowski w tym wyjątkowym dniu przypomniał genezę tego szczególnego święta, a początkiem były strajki i protesty kobiet,
które w XIX w. w Stanach Zjednoczonych walczyły o swoje prawa.
Pamiętając o tych wydarzeniach, również o tym, jak ważną rolę pełnią w społeczeństwie, składamy na ręce małych i dużych KOBIET w naszej szkole oraz przedszkolu, najserdeczniejsze życzenia , aby każdy dzień przynosił Wam radość, uśmiech i spełnienie marzeń. Bądźcie zawsze sobą i nigdy nie przestawajcie walczyć o swoje cele.
Bezpieczny Internet 2023
7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Pod tym hasłem odbywały się zajęcia z informatyki w klasach 1-3 przez cały poprzedni miesiąc. Uczniowie dowiadywali się w jaki sposób bezpiecznie oraz mądrze korzystać z Internetu, obejrzeli filmiki, które ostrzegały w swoim założeniu przed uzależnieniem, wrzucaniem zdjęć do sieci oraz podawaniem swoich danych nieznajomym. Uczniowie na zakończenie oraz podsumowanie zdobytych wiadomości wykonali pracę plastyczną - "Bezpieczny Internet".
Cała Polska czyta na głos 2.0
Nasza szkoła, reprezentowana przez kilkoro ósmoklasistów, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta na głos 2.0”, zorganizowanej w związku z obchodzonym 1 lutego Światowym Dniem Głośnego Czytania. Nagrania, na których chętni uczniowie czytają utwory, zostały umieszczone w zamkniętej grupie na platformie Flip.
2023.03.01 - Dzień Piegów
Dziś świętuje każdy, kto ma piegi! 1 marca na buziach wszystkich pierwszoklasistów pojawiły się piegi, przyklejaniu ich towarzyszyło mnóstwo śmiechu oraz pozytywnych emocji. Dzieci poznały postać Pippi Langstrumpf - piegowata dziewczynka o marchewkowych włosach bardzo spodobała się uczniom, dziewczynki tego dnia zostały uczesanie przez swoje mamy w piękne warkocze. Pierwszaki obejrzały jedną z przygód Pippi i każdy chętnie wykonał portret wesołej dziewięciolatki.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony od 2011 r. Ustawę o ustanowieniu tego święta skierował do Sejmu RP śp. Prezydent RP Lech Kaczyński. – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny – podkreślił Lech Kaczyński. Ustawa została uchwalona 3 lutego 2011 r.
2023.03.01 - Sukces naszych uczniów
Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty:
Łukasz Szczepański z matematyki oraz Ksawery Waleszczyński z języka niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale konkursów.
Gminne mistrzostwa w minisiatkówce chłopców
W sobotę 25 lutego w naszej szkole odbyły się gminne mistrzostwa w minisiatkówce chłopców. Po trudnej i wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęli chłopcy z Albigowej, drugie miejsce przypadło zawodnikom z Wysokiej. Trzecie miejsce zdobyła szkoła podstawowa w Soninie. Czwarte miejsce zdobył Cierpisz.
Nasi chłopcy z klasy piątej i szóstej zachowali się, jak prawdziwi gospodarze i pozwolili wygrać gościom. Za to otrzymali gromkie brawa.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2023
Corocznie 21 lutego jest celebrowany Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ma przypominać o językowej różnorodności świata. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „Edukacja wielojęzyczna - konieczność transformacji edukacji”.
Nasi uczniowie nie zapomnieli o wspomnianym dniu. Ósmoklasiści, korzystając m.in. z materiałów Narodowego Centrum Kultury, przygotowali krótką audycję, podczas której przybliżyli historię ustanowienia przez UNESCO tego językowego święta. W ramach ciekawostki zacytowali też najstarsze zachowane w języku polskim zdanie: „Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj” (‘Pozwól, abym ja mełł, a ty odpoczywaj’). Zapisano je w Księdze henrykowskiej w XIII wieku.
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych