27.05 odbył się już XXIV Gminny Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu.
W tym roku przebiegał on pod hasłem
„Ochrona przyrody województwa podkarpackiego”.
Uczniowie zmagali się z pytaniami układanymi przez pracowników Nadlesnictwa Kańczuga.
Z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie kl. VIII: Karol Tejchman
i Dominik Stańko, który zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Aktualności
XXIV Gminny Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu
- 29.05.2026
„Półkolonia z kulturą i sztuką - rozwijanie kompetencji twórczych dzieci z Gminy Łańcut"
- 29.05.2026
Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 7–12 lat, z klas I -VI z terenu Gminy Łańcut i ma na celu rozwijanie kompetencji twórczych dzieci poprzez udział w warsztatach artystycznych, spotkaniach oraz wycieczkach edukacyjnych.
Regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_projekcie-1.pdf
Zalacznik_Nr_1_do_Regulaminu_-_Formularz_rekrutacyjny.pdf
Zalacznik_Nr_2_do_Regulaminu___Deklaracja_udzialu_w_projekcie.pdf
Zalacznik_Nr_3_do_Regulaminu___Klauzula_Informacyjna_(RODO).pdf
Zalacznik_Nr_4_do_Regulminu___Zgoda_na_przetwarzanie_wizerunku.pdf
MATEMATYCZNE SZRANKI
- 29.05.2026
- 2
21 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wysokiej odbyła się XXIV edycja konkursu matematycznego "Matematyczne Szranki". Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI. Na 34 uczestników naszą szkołę reprezentowali Gabriela Materna, Oliwia Ruda, Kamil Płatek i Mikołaj Sobczyk przygotowani przez p. Katarzynę Pondel. Kamil zajął II miejsce, a Gabrysi zabrakło 1 punktu do otrzymania wyróżnienia. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!
Wyjątkowa wizyta Ks. Arcybiskupa Adama Szala w naszej szkole
- 27.05.2026
W ramach wizytacji parafii w Głuchowie naszą szkołę odwiedził Ks. Arcybiskup Adam Szal - metropolita przemyski. Spotkanie było dla całej społeczności Zespołu Szkół w Głuchowie wyjątkowym i podniosłym wydarzeniem.
Wizyta stała się również okazją do uczczenia patronki naszej szkoły – Świętej Jadwigi Królowej. Uczniowie oraz nauczyciele, na czele z p. Martą Szczepańską, przygotowali część artystyczną, podczas której wybrzmiał hymn szkoły oraz pieśń poświęcona św. Jadwidze. Wspólne śpiewy i atmosfera życzliwości podkreśliły wyjątkowy charakter tego spotkania.
Był to czas pełen refleksji, radości i wspólnoty, który na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli oraz wszystkich uczestników wydarzenia. Dziękujemy naszemu Gościowi za obecność, wspólną modlitwę
i skierowane do naszej społeczności słowa.14
POLSKIE SMYKI DZIECIOM Z AFRYKI
- 19.05.2026
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i otwartym sercom udało się przygotować wiele potrzebnych darów, które wywołają uśmiech i radość u dzieci najbardziej potrzebujących. Każdy gest dobroci ma ogromne znaczenie i pokazuje naszym uczniom, jak ważna jest empatia oraz chęć niesienia pomocy innym.
Pan Twardowski w MDK – spotkanie z bohaterem ludowej wyobraźni
- 18.05.2026
7 maja 2026 r. uczniowie klas IV–V obejrzeli w MDK w Łańcucie spektakl „Pan
Twardowski”, oparty na jednej z najbardziej znanych polskich legend. Przedstawienie
okazało się barwną i pełną humoru interpretacją historii o szlachcicu, który zawarł pakt z
diabłem. Twórcy umiejętnie połączyli elementy magii, ludowej mądrości i komizmu, dzięki
czemu spektakl był jednocześnie pouczający i atrakcyjny dla młodych widzów.
Duże wrażenie zrobiła kreacja głównego bohatera — pewnego siebie, sprytnego i
zuchwałego, zgodnie z opisem znanym z legendy. Dynamiczne dialogi z diabłem podkreślały
główny motyw opowieści: konsekwencje pychy i nieprzemyślanych decyzji.
Na uwagę zasługiwała również scenografia, która prostymi, ale efektownymi środkami
oddawała klimat Krakowa, karczmy i magicznych miejsc pojawiających się w legendzie.
Szczególnie interesujące były sceny z udziałem diabła, wzbogacone światłem, muzyką i
ruchem scenicznym.
Spektakl okazał się nie tylko rozrywką, ale także wartościową lekcją. Przypomniał, że
legenda o Twardowskim to opowieść o pokusach, odpowiedzialności i konsekwencjach
własnych wyborów. Dzięki humorowi i dynamicznej akcji widowisko utrzymało uwagę
uczniów od początku do końca.
To przedstawienie zdecydowanie warto zobaczyć — zarówno dla czystej przyjemności, jak i
dla lepszego zrozumienia jednego z najważniejszych motywów polskiego folkloru.
Powodzenia ...
- 11.05.2026
MOBILNE PLANETARIUM
- 06.05.2026
5 maja gościliśmy w naszej szkole PLANETARIUM MOBILNE z Centrum Nauki Łakasiewicz
Jest to specjalna instalacja wyposażona w przestrzeń dla widzów oraz zaawansowany sprzęt umożliwiający wyświetlanie seansów astronomicznych na kopule rozciągającej się nad ich głowami.
To nowoczesne narzędzie edukacyjne, wykorzystujące technologię projekcji 360°, pozwala uczniom odbyć niezwykłą podróż w odległe rejony kosmosu. Wysoka jakość obrazu w połączeniu z dźwiękiem przestrzennym sprawia, że odbiorcy mają poczucie zanurzenia się w czasie i przestrzeni.
Gminne Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznymkoatletycznym
- 06.05.2026
W dniu 28 kwietnia na obiektach sportowych w Białobrzegach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w w czwórboju lekkoatletycznym. Nasza szkoła była reprezentowana przez chłopców z klasy szóstej, którzy po ambitnej walce w czterech konkurencjach (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000 m) wywalczyli trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna z Albigowej. Natomiast w kategorii dziewcząt triumfowały dziewczęta
z Rogóżna.
POMAGAJMY...
- 04.05.2026
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę darów w dniach 5-8 maja. Zachęcamy do włączenia sią do akcji!
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie