• XV Gminny Konkurs Matematyczny „As trzecich klas”

      24 kwietnia w szkole w Wysokiej odbył się XV Gminny Konkurs Matematyczny „As trzecich klas”. Na zmagania z zadaniami konkursowymi przybyło 26 uczniów ze szkół naszej gminy wraz z nauczycielami. Młodzi matematycy przez 60 minut cierpliwie i wytrwale rozwiązywali test wyboru złożony z 25 zadań. Naszą szkołe reprezentowali: Filip Kwiecień, Julia Pondel i Diana Tendaj.
      Czytaj więcej
    • DZIEŃ ZIEMI

      Dzień Ziemi obchodzony w naszej szkole 26 kwietnia, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Taki też zamysł był w akademi przygotowanej przez uczniów klasy II i VIII.
      Czytaj więcej
    • Konkurs Mam Pomysł

      Filip Kwiatek, uczeń klasy VIII, w profesjonalny sposów zaprezentetował swój projekt i otrzymał wyróżnienie za Łoże Fakira. Gratulujemy naszemu Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego!
      Czytaj więcej
    • XVII Powiatowe Targi Edukacyjne i Dzień otwarty w Zespole Szkół nr 3 nr w Łańcucie.

      23 kwietnia uczniowie ósmej klasy wyruszyli na XVII Powiatowe Targi Edukacyjne. Swoje stoiska promocyjne oraz ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadpodstawowe powiatu łańcuckiego, gdzie młodzież mogła znaleźć informacje o kierunkach kształcenia oraz warunkach rekrutacji. Szkoły w pełni zaprezentowały swoje osiągnięcia i bogatą ofertę edukacyjną zachęcając uczniów do podjęcia nauki. Następnie udaliśmy się do Zespołu Szkół nr 3 na Dzień otw
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Czytanie dla pokoju

            Na zaproszenie Podkarpackiej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez ósmoklasistów, wzięli udział w akcji „Czytanie dla pokoju”. To wydarzenie, które przypomina o obchodzonym od 2008 r. w październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

            Zadaniem młodzieży było odczytanie dwóch utworów (poetyckiego i prozatorskiego) poruszających motyw pokoju. Magdalena Duży i Amelia Plizga zaprezentowały „Modlitwę o pokój” Stanisławy Celińskiej, a Marlena Frodyma i Piotr Lęcznar przypomnieli fragmenty orędzia Jana Pawła II na Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia 2005 roku „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

          • „Zacznij żyć, właśnie dziś”...

            ... to temat lekcji w kinie, w której uczestniczyli uczniowie szóstej, siódmej i ósmej klasy. Multimedialne zajęcia wprowadziły młodzież w świat przedstawiony filmu „Johnny”, czyli opowieści o ostatnich latach życia księdza Jana Kaczkowskiego, jak się okazało - przełomowych dla Patryka Galewskiego, również pierwszoplanowego bohatera tej historii.

          • Zawody sportowe

            Miniony tydzień obfitował w sportowe emocje. Najpierw we wtorek reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej - występowali na boisku lekkoatletycznym w Białobrzegach podczas powiatowych zawodów w indywidualnej lekkoatletyce. Ten dzień przyniósł nam sporo sukcesów. Lena Trąd, uczennica klasy szóstej, zwyciężyła w biegu na 600 m, a Ola Bar, również szóstoklasistka, zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m. Na podium stanął też uczeń klasy ósmej Maksymilian Dubiel, który był trzeci w biegu na 1000 m. Nasi pozostali reprezentanci pomimo dzielnej postawy nie zdołali zająć nagradzanych lokat.

          • Samorząd uczniowski 2022/2023

            W piątek 30 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego. Startowało w nich czworo ósmoklasistów: Maksymilian Dubiel, Zuzanna Dubiel, Maksymilian Kluz i Kacper Świątoniowski.

            Podczas nadawanej przez radiowęzeł audycji kandydaci przedstawili się społeczności szkolnej i zaprezentowali swoje programy wyborcze. Jako że 30 września przypada Dzień Chłopaka, mali i duzi mężczyźni usłyszeli kilka miłych słów. Następnie zostało przeprowadzone głosowanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas II-VIII. Przewodniczącym szkoły został Maksymilian Kluz, na jego zastępców wybrano Zuzannę Dubiel i Maksymiliana Dubiela, a na członka samorządu - Kacpra Świątoniowskiego.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

            W dniu 26-go września 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to nie tylko świetna okazja, by zwiększyć świadomość na temat uczenia się języków, ale również do poznania kultury i tradycji danego kraju oraz dostrzeżenia różnorodności językowej. Nasi uczniowie udali się w „mikro- podróż” po Europie...

          • Powitanie Jesieni !

            23.09.2022r. uczniowie klas I- III radośnie powitali nową porę roku- jesień. Dzieci z ogromnym zaangażowaniemwzięły udział w przygotowaniach jesiennych kompozycji i dekoracji. W tym dniu na ich strojach dominowały barwy jesieni, czyli żółty, czerwony, pomarańczowy, zielony i brązowy. Niektórzy mieli na swoich ubraniach akcenty jesienne, grzybki, kasztany, żołędzie, szyszki, a na głowach wianki i kapelusze przyozdobione jarzębiną i kolorowymi liśćmi. Tego dnia uczniowie śpiewali piosenki o tematyce jesiennej, recytowali wiersze i wykonywali jesienne prace. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia w jesiennej szacie. Aby wprowadzić jesienny klimat w całej szkole, uczniowie podczas przerw na szkolnym korytarzu zaprezentowali Panią Jesień z koszami pełnymi darów. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

          • Tydzień wychowania

            Hasłem tegorocznego XII Tygodnia Wychowania, który trwał od 11-17 września 2022 roku, były słowa z Ewangeliiśw. Jana " Ja jestem drogą i prawdą i życiem (J 14,6).W jego przeżywaniu towarzyszyła nam postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy, zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać w tym roku szkolnym, 20 marca 2023 roku.

          • Rocznica 17 września 1939r.

            Korzystając z naszego szkolnego radiowęzła, uczniowie klasy 8 przedstawili krótkie informacje związane z rocznicą napaści ZSRR na Polskę.

            17 września 1939 r. około godziny czwartej nad ranem Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W ten sposób Stalin wywiązał się z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop-Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego. III Rzesza i ZSRR na przestrzeni nieco ponad 2 tygodni zapoczątkowały w ten sposób wybuch II wojny światowej. Przed samym atakiem, komisarz spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow odczytał ambasadorowi RP w Moskwie Wacławowi Grzybowskiemu krótką notę, w której nie wspominając ani słowem o antypolskiej zmowie Stalina z Hitlerem, za powód wkroczenia wojsk sowieckich do Polski i unieważnienia polsko-sowieckiej umowy o

          • Dzień Kropki

            15 września uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Kropki. Dzieci pod opieką wychowawców obejrzały filmik o dziewczynce Vashti, która myślała, że nie umie rysować, a została sławną artystką. Wysłuchały i śpiewały piosenkę o kropce, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Kropki „towarzyszyły” dzieciom przez cały dzień, w zabawie, nauce, piosence. Dzieci przygotowały stroje w kropki według własnych pomysłów i fantazji. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną, której głównym tematem była kropka.

          • Narodowe Czytanie 2022

            Jedenasta edycja Narodowego Czytania, obchodzona w ustanowionym przez Sejm RP Roku Romantyzmu Polskiego, stała się okazją do przypomnienia odbiorcom tomu, którego wydanie zapoczątkowało w Polsce wspomnianą epokę. Mowa o opublikowanym w 1822 r. cyklu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wybrane utwory z tego wydawnictwa zostały 14 września odczytane w Ośrodku Kultury w Głuchowie.

          • Plan lekcji

            Zaprszamy do zapoznania się z planem lekcji na rok szkolny 2022/2023 znajdującym się w zakładce O szkole oraz w dzienniku elektronicznym.

          • Wakacje dobiegły końca.

            Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą św. w kościele parafialnym i spotkaniami w szkole z wychowawcami.

            Drodzy Nauczyciele! Oby nie zabrakło Wam radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Pamiętajcie, że nie wszystkie z nich da się zmierzyć ocenami uczniów. Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

            Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w dniu 01.09.2022r. wedle następującego planu:

            08:00 - zebranie uczniów w szkole w swoich klasach oraz wyjście z wychowawcami na uroczystą mszę świętą inaugurującą nowy rok szkolny

            08:15 - msza świętaok.

            09:00 - powrót do szkoły i spotkanie z wychowawcami w swoich salach

          • Gratulacje dla naszych absolwentów oraz ich nauczycieli

            Nasi uczniowie odnieśli sukces na egzaminie ósmoklasisty.

            Z języka polskiego uzyskali średnio 60%, tj. nieco więcej niż wynik gminy i powiatu.

            Z matematyki osiągnęli największy sukces uzyskując średnio aż 73%, podczas gdy średni wynik gminy wynosi 57%, a średni wynik powiatu to 60%. Dwóch uczniów osiągnęło 100% wynik, natomiast pięciu uzyskało wynik ponad 90%.

          • Podsumowań czas

            Rok szkolny 2021/2022 nie do końca należał do spokojnych, gdyż w pierwszym półroczu dawała nam się we znaki jeszcze pandemia i związane z nią zdalne nauczanie, które na szczęście nie trwało tak długo jak w roku ubiegłym, ale i tak było dla nas wszystkich uciążliwe. Kiedy już wydawało się, że życie powoli wraca do normalności zaskoczyła nas wiadomość o wojnie na Ukrainie. Wzbudziła ona w nas strach, przerażenie i niepewność jutra. Jednak w tym trudnym czasie wykazaliśmy się ogromną solidarnością oraz chęcią pomocy okazaną między innymi poprzez udział w zbiórkach żywności i innych potrzebnych artykułów przekazywanych naszym sąsiadom z Ukrainy. Ponadto z dużą życzliwością przyjęliśmy do swojej społeczności szkolnej uczniów z Ukrainy, których łącznie uczyło się siedmioro w szkole podstawowej i dwoje w przedszkolu. Dziękuję wszystkim, zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy otoczyli naszy

          • „Ale to już było...”

            Dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 siódmoklasiści pożegnali swoich o rok starszych kolegów. Przygotowali okolicznościową akademię oraz wyróżnienia dla młodzieży kończącej szkołę podstawową.

            Wydarzenie rozpoczęło się od odczytania protokołu z posiedzenia uczniów klasy siódmej. Postanowili oni przyznać ósmoklasistom nagrody, takie jak: Złote Pióro, Diamentowa Piłka, Siła Spokoju i inne, oraz tytuły, m.in.: specjalisty do spraw fauny i flory, wszędobylskiego cherubinka o złotych lokach, papużek nierozłączek, złotej rączki. Siódmoklasiści nie zapomnieli również o docenieniu pracy wychowawców klas ósmych - p. Haliny Baran i p. Piotra Wojciecha Kalinowskiego.

          • Wyjazd na basen

            Uczniowie ZS w Głuchowie wystawiają rekomendację otwartemu basenowi w Wysokiej koło Łańcuta i dziękują za zaproszenie Wójtowi Gminy Łańcut na to piękne kąpielisko, które w dniu 23 czerwca odwiedzili jako przedsmak wakacji.

          • Zakończenie roku szkolnego

            W piątek 24 czerwca 2022 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
            Harmonogram:
            godz. 8:00 - zbiórka uczniów w szkole i przejście do kościoła pod opieką
            wychowawców
            godz. 8:15 - Msza święta na zakończenie roku szkolnego
            godz. 9:00 - powrót do szkoły i udział w uroczystej akademii w sali gimnastycznej
            ok. godz. 10:15 - spotkanie z wychowawcami w klasach

          • Wyjazd do parku wodnego

            W środę w ramach podsumowania zajęć na basenie, odbył się wyjazd do parku wodnego w Krakowie, którego organizatorem był p. Tomasz Skomra. Uczniowie razem z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności pływackie podczas zabaw w wodzie. Korzystając z pięknej pogody, po raz kolejny w tym roku szkolnym, odbyli spacer po Krakowskim Rynku. Wędrując obok Sukiennic przypomnieli sobie historię miasta. Po krótkim odpoczynku na Rynku i wysłuchaniu hejnału z wieży Kościoła Mariackiego udali się na dworzec kolejowy, skąd ruszyli w drogę powrotną do domu.

    • Partnerzy

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 20.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych