• Czytanie dla pokoju

        • 06.10.2022
        • Na zaproszenie Podkarpackiej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez ósmoklasistów, wzięli udział w akcji „Czytanie dla pokoju”. To wydarzenie, które przypomina o obchodzonym od 2008 r. w październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

          Zadaniem młodzieży było odczytanie dwóch utworów (poetyckiego i prozatorskiego) poruszających motyw pokoju. Magdalena Duży i Amelia Plizga zaprezentowały „Modlitwę o pokój” Stanisławy Celińskiej, a Marlena Frodyma i Piotr Lęcznar przypomnieli fragmenty orędzia Jana Pawła II na Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia 2005 roku „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

          Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem przygotowanym przez uczniów.

          Pełne nagranie

           

        • „Zacznij żyć, właśnie dziś”...

        • 04.10.2022
        • ... to temat lekcji w kinie, w której uczestniczyli uczniowie szóstej, siódmej i ósmej klasy. Multimedialne zajęcia wprowadziły młodzież w świat przedstawiony filmu „Johnny”, czyli opowieści o ostatnich latach życia księdza Jana Kaczkowskiego, jak się okazało - przełomowych dla Patryka Galewskiego, również pierwszoplanowego bohatera tej historii.

          Z odtworzonej na kinowym ekranie prelekcji uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o życiu, działalności i wartościach księdza Jana Kaczkowskiego, założyciela puckiego hospicjum. Ponadto zobaczyli i posłuchali Patryka Galewskiego, cenionego dziś kucharza, którego los splótł się z losem księdza Jana z powodu... prac społecznych, na które skazano tego pierwszego. Młodzież miała także okazję zastanowić się nad tym, w jaki sposób może pomóc innym.

          Głównym punktem programu była projekcja „Johnny’ego” w reżyserii Daniela Jaroszka. Z jednej strony, to film niełatwy, poruszający zagadnienia przemijania, przemiany, skomplikowanych relacji międzyludzkich. Z drugiej - dzieło skłaniające do refleksji nad jakością naszego życia, zachęcające do czerpania radości z tego, co codzienne, do otwarcia się na potrzeby drugiego człowieka.

          Po seansie przyszedł czas na krótki spacer, podczas którego można było uporządkować nieco myśli. Ciąg dalszy rozważań na temat życiowych postaw bohaterów filmu z pewnością nastąpi podczas zajęć z wychowawcami.

        • Zawody sportowe

        • 01.10.2022
        • Miniony tydzień obfitował w sportowe emocje. Najpierw we wtorek reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej - występowali na boisku lekkoatletycznym w Białobrzegach podczas powiatowych zawodów w indywidualnej lekkoatletyce. Ten dzień przyniósł nam sporo sukcesów. Lena Trąd, uczennica klasy szóstej, zwyciężyła w biegu na 600 m, a Ola Bar, również szóstoklasistka, zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m. Na podium stanął też uczeń klasy ósmej Maksymilian Dubiel, który był trzeci w biegu na 1000 m. Nasi pozostali reprezentanci pomimo dzielnej postawy nie zdołali zająć nagradzanych lokat.

          Pomyślne wyniki pozwoliły wspomnianej trójce na zakwalifikowanie się do zawodów wojewódzkich. Było to wielkie wyróżnienie nie tylko dla uczniów, lecz także dla szkoły. W środę i w czwartek Lena, Ola i Maks wystartowali w Kolbuszowej, gdzie konkurowali z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z Podkarpacia. Rywalizacja w Kolbuszowej nie przyniosła już tak spektakularnych wyników, jak ta w Białobrzegach. Należy zwrócić uwagę, że młodych sportowców dążących do zajęcia najlepszych miejsc było znacznie więcej niż w zawodach na szczeblu powiatowym. Na pięknym stadionie w Kolbuszowej startowało ok. 500 zawodników z całego województwa podkarpackiego.

          Sportowe występy zakończyły się sobotnimi zmaganiami najmłodszych reprezentantów naszej szkoły. Uczniowie klasy trzeciej wystartowali w Kosinie w gminnej spartakiadzie dzieci pod hasłem „Baw się z nami”. Dzieci konkurowały, ścigając się w rzędach, skacząc na odległość, rzucając i strzelając do celu. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce i pozostał niedosyt, że nie znalazła się na podium. Wielką wartością była jednak ambitna i koleżeńska rywalizacja wszystkich uczestników z sześciu drużyn z terenu naszej gminy.

        • Samorząd uczniowski 2022/2023

        • 30.09.2022
        • W piątek 30 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego. Startowało w nich czworo ósmoklasistów: Maksymilian Dubiel, Zuzanna Dubiel, Maksymilian Kluz i Kacper Świątoniowski.

          Podczas nadawanej przez radiowęzeł audycji kandydaci przedstawili się społeczności szkolnej i zaprezentowali swoje programy wyborcze. Jako że 30 września przypada Dzień Chłopaka, mali i duzi mężczyźni usłyszeli kilka miłych słów. Następnie zostało przeprowadzone głosowanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas II-VIII. Przewodniczącym szkoły został Maksymilian Kluz, na jego zastępców wybrano Zuzannę Dubiel i Maksymiliana Dubiela, a na członka samorządu - Kacpra Świątoniowskiego.

          Wszystkim startującym w wyborach gratulujemy odwagi, niezbędnej do przeprowadzenia autoprezentacji. Zwycięzcy życzymy owocnej współpracy z radą pedagogiczną, umiejętności słuchania innych uczniów, a także wypełnienia złożonych obietnic.

        • Europejski Dzień Języków Obcych

        • 27.09.2022
        • W dniu 26-go września 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to nie tylko świetna okazja, by zwiększyć świadomość na temat uczenia się języków, ale również do poznania kultury i tradycji danego kraju oraz dostrzeżenia różnorodności językowej. Nasi uczniowie udali się w „mikro- podróż” po Europie...

          Na początku, zespół wokalny ‘Złote Nutki’ powitał wszystkich piosenką pt. ‘Panie Janie’ w sześciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Następnie każda z klas zaprezentowała przygotowane wcześniej ciekawostki na temat wylosowanego kraju, plakat oraz charakterystyczną w danym języku piosenkę, którą śpiewaliśmy wszyscy wspólnie, uczestnicząc w karaoke. Przedstawiciele klas 4-8 wykazali się również dużą wiedzą biorąc udział w ‘Quizie Wiedzy o Krajach Europejskich’.

          Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w ten wyjątkowy dzień. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będziemy go celebrować .

           ‘Do zobaczenia za rok’

          ‘See you next year’ eng,

          Nos vemos en un año’ esp. 

           

        • Powitanie Jesieni !

        • 25.09.2022
        • 23.09.2022r. uczniowie klas I- III radośnie powitali nową porę roku- jesień. Dzieci z ogromnym zaangażowaniemwzięły udział w przygotowaniach jesiennych kompozycji i dekoracji. W tym dniu na ich strojach dominowały barwy jesieni, czyli żółty, czerwony, pomarańczowy, zielony i brązowy. Niektórzy mieli na swoich ubraniach akcenty jesienne, grzybki, kasztany, żołędzie, szyszki, a na głowach wianki i kapelusze przyozdobione jarzębiną i kolorowymi liśćmi. Tego dnia uczniowie śpiewali piosenki o tematyce jesiennej, recytowali wiersze i wykonywali jesienne prace. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia w jesiennej szacie. Aby wprowadzić jesienny klimat w całej szkole, uczniowie podczas przerw na szkolnym korytarzu  zaprezentowali Panią Jesień  z koszami pełnymi darów. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

        • Tydzień wychowania

        • 22.09.2022
        • Hasłem tegorocznego XII Tygodnia Wychowania, który trwał od 11-17 września 2022 roku, były słowa z Ewangeliiśw. Jana " Ja jestem drogą i prawdą i życiem (J 14,6).W jego przeżywaniu towarzyszyła nam postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy, zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać w tym roku szkolnym, 20 marca 2023 roku.

          W swoim nauczaniu i listach pasterskich poświęconych wychowaniu i katechezie dał temu wyraz, jak bliska jest mu problematyka wychowawcza. Wielką troską otaczał nauczycieli i katechetów. Jego pasterzowanie przypadło na okres międzywojenny. Uważał, że kluczem do odnalezienia się w nowej dla naszej Ojczyzny sytuacji jest wychowanie dzieci i młodzieży.

           Z okazji Tygodnia Wychowania młodzież z naszej szkoły z kl.VIII poprowadziła audycję, w której przypomniała postać św. Józefa Bilczewskiego i Jego nauczanie na temat wychowania. Oto kilka wypowiedzi dotyczących tematyki wychowania i kształtowania postaw moralnych i patriotycznych młodzieży.

          " Panu Bogu dajmy zawsze pierwsze miejsce w naszej myśli i sercu! Nie traćmy Go nigdy z oczu! Niech będzie tą gwiazdą, wedle której mamy się orientować w każdym życia przypadku".

          "Przede wszystkim mamy zawsze pamiętać o tym, że życie nie jest igraszką losu i nie wedle ślepego układa się trafu. Miłość Boża nas stworzyła, ona też obmyśliła stan, czyli drogę, na której najbezpieczniej i najpożyteczniej możemy spełniać obowiązki na ziemi i dążyć do nieba".

          Wychowanie dotyczy każdej osoby a więc i nas. Tydzień Wychowania jaki przeżywaliśmy powinien nam kolejny raz uświadomić, że wychowanie, edukacja i kształtowanie postaw jest ważne dla nas osobiście, szczególnie kiedy przychodzi nam podejmować ważne decyzje życiowe.  Niech więc pozostaną nam w pamięci chociażby te słowa arcybiskupa Bilczewskiego.

        • Rocznica 17 września 1939r.

        • 17.09.2022
        • Korzystając z naszego szkolnego radiowęzła, uczniowie klasy 8 przedstawili krótkie informacje związane z rocznicą napaści ZSRR na Polskę.

          17 września 1939 r. około godziny czwartej nad ranem Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W ten sposób Stalin wywiązał się z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop-Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego. III Rzesza i ZSRR na przestrzeni nieco ponad 2 tygodni zapoczątkowały w ten sposób wybuch II wojny światowej. Przed samym atakiem, komisarz spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow odczytał ambasadorowi RP w Moskwie Wacławowi Grzybowskiemu krótką notę, w której nie wspominając ani słowem o antypolskiej zmowie Stalina z Hitlerem, za powód wkroczenia wojsk sowieckich do Polski i unieważnienia polsko-sowieckiej umowy o nieagresji podawał „wewnętrzne bankructwo państwa polskiego” i „troskę Rządu Sowieckiego o zamieszkującą terytorium Polski pobratymczą ludność ukraińską i białoruską”.Armia Czerwona uderzyła na Polskę na całej długości wschodniej granicy II RP (ponad 1400 km). Inwazję poprzedziło szczegółowe wywiadowcze rozpoznanie potencjału militarnego polskich sił wojskowych i przygotowanie zakrojonych na szeroką skalę aresztowań polskiej elity państwowej. Atak został przeprowadzony z ogromną siłą na dwóch frontach. Polakom zacięcie zmagającym się od 1 września z armią III Rzeszy został wbity nóż w plecy. Sytuację dodatkowo pogarszała dyrektywa Naczelnego Wodza marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego o unikaniu walk z jednostkami Armii Czerwonej i wycofywaniu oddziałów WP do Rumunii i na Węgry.17 września 1939 r. w Polsce rozpoczęła się okupacja sowiecka, która w niedługim czasie doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu i masowych deportacji Polaków na wschód. Poza tym ta data to symboliczny początek trwałej utraty Kresów Wschodnich i pozbawienia Rzeczypospolitej niepodległości na kilkadziesiąt następnych lat. 

          https://muzeum1939.pl/17-wrzesnia-1939-r-zwiazek-sowiecki-zbrojnie-zaatakowal-polske/timeline/785.html

        • Dzień Kropki

        • 16.09.2022
        • 15 września uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Kropki. Dzieci pod opieką wychowawców obejrzały filmik o dziewczynce Vashti, która myślała, że nie umie rysować, a została sławną artystką. Wysłuchały i śpiewały piosenkę o kropce, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Kropki „towarzyszyły” dzieciom przez cały dzień, w zabawie, nauce, piosence. Dzieci przygotowały stroje w kropki według własnych pomysłów i fantazji. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną, której głównym tematem była kropka.

          Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, tego dnia szczególnie przypominamy, ze warto odkrywać swoje talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.

        • Narodowe Czytanie 2022

        • 14.09.2022
        • Jedenasta edycja Narodowego Czytania, obchodzona w ustanowionym przez Sejm RP Roku Romantyzmu Polskiego, stała się okazją do przypomnienia odbiorcom tomu, którego wydanie zapoczątkowało w Polsce wspomnianą epokę. Mowa o opublikowanym w 1822 r. cyklu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wybrane utwory z tego wydawnictwa zostały 14 września odczytane w Ośrodku Kultury w Głuchowie.

          Główną organizatorką tegorocznych lokalnych obchodów Narodowego Czytania była Agata Zachwieja. Razem z innymi pracownikami Ośrodka Kultury w Głuchowie przygotowała scenografię oraz prelekcję dotyczącą tej dydaktycznej inicjatywy, a także twórczości Adama Mickiewicza, w tym wydanych przed dwustu laty ballad. O krzewieniu czytelnictwa nie zapomnieli również uczniowie, reprezentowani tego dnia przez ósmoklasistów. Głosowo zinterpretowali oni jedną ze swoich lektur - „Świteziankę”. Następnie Maria Nowakowska i Beata Krawiec przeczytały „Romantyczność”. Alicja Pelc przypomniała zebranym „Powrót taty”, a Agata Zachwieja - „Pierwiosnka”.

          Wysłuchanie wierszy Adama Mickiewicza stało się przyczynkiem do prowadzonych w szkole rozmów na temat ludowej moralności, proporcjonalności kary do winy, a także obecności bohaterów romantycznych w literaturze późniejszych epok. Nad ostatnim z wymienionych zagadnień uczniowie będą mogli zastanowić się, poznając „Nad Niemnem”, powieść pozytywistyczną wybraną na lekturę Narodowego Czytania 2023.

        • Plan lekcji

        • 04.09.2022
        • Zaprszamy do zapoznania się z planem lekcji na rok szkolny 2022/2023 znajdującym się w zakładce O szkole oraz w dzienniku elektronicznym.

        • Wakacje dobiegły końca.

        • 01.09.2022
        • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą św. w kościele parafialnym i spotkaniami w szkole z wychowawcami.

          Drodzy Nauczyciele! Oby nie zabrakło Wam radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Pamiętajcie, że nie wszystkie z nich da się zmierzyć ocenami uczniów. Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.

           

          Drodzy Rodzice! Pamiętajcie, że mamy wspólny cel – jak najlepszą przyszłość Waszych dzieci. Nie zapominajcie też, że my, nauczyciele, jesteśmy tu dla nich. Że zawsze jesteśmy gotowi Was wspierać w wychowaniu Waszych pociech i rozwiązywaniu ich problemów.

           

          Kochani Uczniowie! Witamy Was wszystkich i życzymy Wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i wzbogacił Waszą osobowość. Mamy nadzieję, że będziecie do szkoły przychodzić z radością, i że wyniesiecie stąd wiele dobrych wzorców. Starajcie się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący czas, aby w czerwcu móc z satysfakcją odebrać szkolne świadectwa. Pamiętajcie, aby ze wszystkich szkolnych sytuacji, nawet z niepowodzeń, czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.

          Mamy nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły, nie zapomnieliście całej wiedzy zdobytej w ubiegłym roku szkolnym i jesteście gotowi do podjęcia wyzwań nowego roku szkolnego.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

        • 29.08.2022
        • Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w dniu 01.09.2022r. wedle następującego planu:

          08:00 - zebranie uczniów w szkole w swoich klasach oraz wyjście z wychowawcami na uroczystą mszę świętą inaugurującą nowy rok szkolny

          08:15 - msza świętaok.

          09:00 - powrót do szkoły i spotkanie z wychowawcami w swoich salach

        • Gratulacje dla naszych absolwentów oraz ich nauczycieli

        • 07.07.2022
        • Nasi uczniowie odnieśli sukces na egzaminie ósmoklasisty.

          Z języka polskiego uzyskali średnio 60%, tj. nieco więcej niż wynik gminy i powiatu.

          Z matematyki osiągnęli największy sukces uzyskując średnio aż 73%, podczas gdy średni wynik gminy wynosi 57%, a średni wynik powiatu to 60%. Dwóch uczniów osiągnęło 100% wynik, natomiast pięciu uzyskało wynik ponad 90%.

          Możemy być również zadowoleni z wyniku z języka angielskiego, który wynosi średnio 61% i jest prawie na poziomie gminy i powiatu (tylko 1 % mniej niż średnia gminy i 2% mniej niż średnia powiatu). Aż pięciu uczniów uzyskało 100% wynik, dwóch uczniów popełniło tylko jeden błąd i uzyskało wynik 98%, natomiast dwóch innych uczniów zdobyło ponad 90%.

          Średni wynik z języka niemieckiego to 65%, podczas gdy  wynik powiatu to 59%. Tylko nasi uczniowie z całej gminy wybrali egzamin z tego języka, mimo że było to dla nich dużym wyzwaniem, ponieważ zaczęli się go uczyć dopiero w siódmej klasie.

          Jesteśmy dumni z naszych absolwentów! Serdecznie gratulujemy im i ich nauczycielom. Życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

        • Podsumowań czas

        • 24.06.2022
        • Rok szkolny 2021/2022 nie do końca należał do spokojnych, gdyż w pierwszym półroczu dawała nam się we znaki jeszcze pandemia i związane z nią zdalne nauczanie, które na szczęście nie trwało tak długo jak w roku ubiegłym, ale i tak było dla nas wszystkich uciążliwe. Kiedy już wydawało się, że życie powoli wraca do normalności zaskoczyła nas wiadomość o wojnie na Ukrainie. Wzbudziła ona w nas strach, przerażenie i niepewność jutra. Jednak w tym trudnym czasie wykazaliśmy się ogromną solidarnością oraz chęcią pomocy okazaną między innymi poprzez udział w zbiórkach żywności i innych potrzebnych artykułów przekazywanych naszym sąsiadom z Ukrainy. Ponadto z dużą życzliwością przyjęliśmy do swojej społeczności szkolnej uczniów z Ukrainy, których łącznie uczyło się  siedmioro w szkole podstawowej i dwoje w przedszkolu. Dziękuję wszystkim, zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy otoczyli naszych ukraińskich kolegów opieką i wsparciem w tych trudnych dla nich chwilach.

           

          Drodzy Uczniowie!

          Za Wami czas wytężonej pracy, wielu doświadczeń i przeżyć oraz osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim osiągniętych wyników!!! A szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce pozwalające im dzisiaj odebrać świadectwo z wyróżnieniem. Dziękuję Wam za trud, wysiłek i zaangażowanie włożone w  zdobywanie nowych umiejętności,  poznawanie i rozwijanie swoich zdolności i talentów. Jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

          Swoją wdzięczność kieruję również do Rodziców. Dziękuję za trud wychowania dzieci. Serdecznie gratuluję wszelkich sukcesów, jakie Państwa dzieci odniosły w trakcie nauki  w szkole. Życzę, aby efekty dalszej edukacji Waszych dzieci przynosiły Wam radość i zadowolenie.

          Radzie Rodziców szkoły składam podziękowanie za współpracę oraz wszelkie działania wspierające naszą szkołę. Wiem, że w planie było ich więcej, niestety pandemia, która dała nam się we znaki w I półroczu, nie pozwoliła na realizację niektórych z nich.

          Dziękuję także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za trud, życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszych uczniów. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. 

          Drodzy ósmoklasiści!

          Przed Wami nowe szkoły, nowe wyzwania, nowe sukcesy. Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele. Niech młodzieńczy entuzjazm i ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają. Miejcie odwagę i wytrwałość, by realizować swoje marzenia. Nigdy nie traćcie nadziei, ani wiary we własne siły. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć. 

          Na nachodzące wakacje życzę Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice przede wszystkim udanego zasłużonego wypoczynku, wspaniałej pogody i chwili zapomnienia od trosk dnia codziennego. Drodzy Uczniowie pamiętajcie jednak, że ten czas radosnej swobody i zabawy nie zwalnia Was z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. A zatem proszę, bądźcie rozważni i ostrożni! Życzę bezpiecznych, pełnych słońca i niezapomnianych przygód wakacji!

          Sylwia Kuźmicz

           

           

        • „Ale to już było...”

        • 24.06.2022
        • Dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 siódmoklasiści pożegnali swoich o rok starszych kolegów. Przygotowali okolicznościową akademię oraz wyróżnienia dla młodzieży kończącej szkołę podstawową.

          Wydarzenie rozpoczęło się od odczytania protokołu z posiedzenia uczniów klasy siódmej. Postanowili oni przyznać ósmoklasistom nagrody, takie jak: Złote Pióro, Diamentowa Piłka, Siła Spokoju i inne, oraz tytuły, m.in.: specjalisty do spraw fauny i flory, wszędobylskiego cherubinka o złotych lokach, papużek nierozłączek, złotej rączki. Siódmoklasiści nie zapomnieli również o docenieniu pracy wychowawców klas ósmych - p. Haliny Baran i p. Piotra Wojciecha Kalinowskiego.

          Po uhonorowaniu ósmoklasistów okolicznościowymi orderami i wręczeniu uczniom certyfikatów potwierdzających otrzymanie nagród i tytułów wszyscy zebrani zobaczyli filmiki wspomnieniowe. Młodzież przypomniała w nich o ważnych chwilach z ostatnich ośmiu lat.

          Tego dnia było w szkole nie tylko zabawnie, lecz także wzruszająco. Oby czas spędzony w naszych murach i zdobyte w nich umiejętności naukowe oraz życiowe ułatwiły naszym absolwentom dokonywanie właściwych wyborów.

           

           

        • Wyjazd na basen

        • 24.06.2022
        • Uczniowie ZS w Głuchowie wystawiają rekomendację otwartemu basenowi w Wysokiej koło Łańcuta i dziękują za zaproszenie Wójtowi Gminy Łańcut na to piękne kąpielisko, które w dniu 23 czerwca odwiedzili jako przedsmak wakacji.

        • Zakończenie roku szkolnego

        • 23.06.2022
        • W piątek 24 czerwca 2022 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
          Harmonogram:
          godz. 8:00 - zbiórka uczniów w szkole i przejście do kościoła pod opieką
          wychowawców
          godz. 8:15 - Msza święta na zakończenie roku szkolnego
          godz. 9:00 - powrót do szkoły i udział w uroczystej akademii w sali gimnastycznej
          ok. godz. 10:15 - spotkanie z wychowawcami w klasach

        • Wyjazd do parku wodnego

        • 20.06.2022
        • W środę w ramach podsumowania zajęć na basenie, odbył się wyjazd do parku wodnego w Krakowie, którego organizatorem był p. Tomasz Skomra. Uczniowie razem z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności pływackie podczas zabaw w wodzie. Korzystając z pięknej pogody, po raz kolejny w tym roku szkolnym, odbyli spacer po Krakowskim Rynku. Wędrując obok Sukiennic przypomnieli sobie historię miasta. Po krótkim odpoczynku na Rynku i wysłuchaniu hejnału z wieży Kościoła Mariackiego udali się na dworzec kolejowy, skąd ruszyli w drogę powrotną do domu.