• Spotkanie z jaszczurką

• 25.04.2024
        • 17 kwietnia 2024r. klasę 1 odwiedził niezwykły gość - Agama Brodata . To sympatyczne zwierzę to pochodząca z Australii jaszczurka, która swoją nazwę zawdzięcza łuskom tworzącym kolczastą brodę. Pani Marta opowiedziała nam ciekawostki o zwierzątku a sama jaszczurka chętnie przywitała się z każdym uczniem....było bardzo ciekawie i edukacyjnie 😊

• „Zemsta” - musicalowa adaptacja dzieła

•

17 kwietnia 2024r. uczniowie klas VII-VIII mieli okazję zobaczyć musicalową adaptację dzieła zaprezentowaną przez Teatr Muzyczny Forte w MDK w Łańcucie.

Znani i lubiani – Papkin, Cześnik, Rejent, Podstolina, Wacław i Klara zabrali nas w świat intryg, miłosnych perypetii i wielkich kłótni na śmierć i życie wynikających z małych, często wyjątkowo komicznych powodów. A, co najważniejsze, wszystko to, wbrew upływającemu czasowi, wciąż zdaje się być jak najbardziej aktualne. Niestety, nasze, przywary Polaków nie zmieniają się od setek lat. Na szczęście ujęte w słowa mistrza Fredry i brawurowo zaprezentowane przez aktorów bawiły do łez. Ponadto imponujące i inspirujące teksty piosenek z przepięknym podkładem muzycznym kilkudziesięciu instrumentów orkiestry symfonicznej, iluminacje i gra świateł pogłębiały i uwypuklały w musicalu to, co w nim najistotniejsze, a fabuła skłaniała do przemyśleń i refleksji.

Sztuka wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród uczniów. Był to czas spędzony w sposób miły i pożyteczny.

• Edukacja filmowa – najlepsza w kinie!

• 25.04.2024
        • Od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w niecodziennych lekcjach, organizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej, które łączą w sobie edukację i rozrywkę.

9 kwietnia br. uczniowie klas IV-VII wybrali się na kolejną Lekcję w kinie. Tym razem młodzi kinomani poznawali różne gatunki filmowe. Dowiedzieli się, czym jest hybryda filmowa i czy film historyczny można traktować jak podręcznik do historii. Po tej lekcji nasi uczniowie na pewno nie pomylą filmu historycznego z fantasy ani dreszczowca z horrorem.

Drugą częścią lekcji była projekcja filmu „Biegnij, Amelio!- wzruszająca opowieść o zbuntowanej, chorej na astmę nastolatce, która zmaga się z chorobą, własnymi słabościami i wytrwale dąży do wyznaczonego celu.

Lekcja w kinie bardzo podobała się naszym uczniom, aktywnie uczestniczyli w lekcji,  a obejrzany film skłonił do refleksji i dostarczył wzruszeń.

• WYCIECZKA DO CHORWACJI

• 19.04.2024
        • W dniach 8-12 kwietnia, klasa VI oraz VII, wraz z opiekunami - panią Natalią Decowską oraz Ewą Kuras - wybrały się w podróż samolotem do Chorwacji.  W ciągu tych kilku dni mogliśmy podziwiać piękny krajobraz Parku Narodowego Jezior Plitvickich, udaliśmy się do malowniczego miasteczka Trogir oraz spędziliśmy  jeden cały dzień w Zadarze, gdzie nocowaliśmy. Zapraszamy na naszą relację z wycieczki w kilku częściach- ponieważ wrażeń było bardzo dużo :) Cała fotogaleria znajduje się na szkolnym facebooku.

• A GDYBYM BYŁ…BOHATEROWIE LEKTUR SZKOLNYCH

• 05.04.2024
        • 4 kwietnia br. odbył się II Konkurs Gminny „A gdybym był…Bohaterowie lektur szkolnych” organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie.

Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i inspiracja młodych talentów do poszukiwań artystycznych. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w Gminie Łańcut i został przeprowadzony w dwóch odrębnych kategoriach wiekowych.

Uczestnicy konkursu zobowiązani byli do prezentacji jednej wybranej przez siebie postaci z kanonu lektur szkolnych-ucharakteryzować się, dobrać odpowiednie elementy stroju, fryzury, potrzebne rekwizyty, aby jak najwierniej oddać postać z książki.

Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy VII Michalina Lęcznar, która wcieliła się w postać Ebenezera Scrooge’a, zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł Laureata konkursu.

Michalinie serdecznie gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za ciepłe przyjęcie i twórczą wymianę doświadczeń.

• ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

• 03.04.2024
        • 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie. W naszej klasie z okazji Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach tematycznych o autyźmie. Dzieci poznały symbole oraz kolor autyzmu, dowiedziały się, że autyzm to nie choroba oraz posłuchali o trudnościach, jakich doświadczają na co dzień osoby z autyzmem. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, w którym mogli zobaczyć jak osoby z autyzmem widzą , słyszą i czują świat. Na znak świadomości wszyscy uczniowie ubrali się na kolor niebieski.