• I Ty możesz zostać wolontariuszem <3

• 26.01.2024
        • Serdecznie dziękujemy uczniom kl.IV z Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Głuchowie za zaangażowanie w działalności Szkolnego Koła Caritas i otwarte serce na rzecz potrzebujących Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wielkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas w Głuchowie

• DZIEŃ DZIADKA I BABCI

• 26.01.2024
        • W dniu 24 stycznia 2024r. odbyła się w Ośrodku Kultury w Głuchowie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Uczniowie klasy I przygotowali  przedstawienie, którego akcja przeniosła nas w czasy PRL-u. Goście przez chwilę mogli powrócić wspomnieniami do tamtych czasów, a to dzięki klimatycznym strojom młodych aktorów oraz  tematycznej dekoracji, w której znalazły się plakaty z tamtego okresu. Dzięki zaangażowaniu Rodziców udało się ozdobić salę w charakterystyczne przedmioty: m.in. gramofon, telefon, radio, płyty, kryształy, porcelanowe ozdoby, meble, żelazko. W aranżacji sali nie mogło zabraknąć oczywiście  goździków.

Dziękujemy Państwu - Rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację uroczystości oraz poczęstunku.

Dziękujemy Pani Dyrektor za obecność oraz rozpoczęcie tej uroczystości.

Dziękujemy Pani Zofii za wszelką pomoc oraz umożliwienie nam organizacji przedstawienia w Ośrodku Kultury w Głuchowie.

Największe podziękowania należą się jednak wychowawczyni kl. I – Pani Iwonie Frodymie, dzięki której cała uroczystość doszła do skutku i zjednoczyła Babcie, Dziadziów z Wnukami, ale i z Rodzicami w atmosferze wdzięczności i miłości rodzinnej.

• XVIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

• 23.01.2024
        • 21 stycznia 2024 roku w Kraczkowej odbył się XVIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Emilia Wierzbińska, która została wyróżniona i Zuzanna Tarała, która zdobyła I miejsce. Serdeczne gratulacje!

• Konkurs plastyczny: „Rodzina – moje bezpieczne miejsce na Ziemi”

• 23.01.2024
        •    W dniu 15 stycznia 2024r. zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego
          ”Rodzina – moje bezpieczne miejsce na Ziemi”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas
          IV-VIII. Celem konkursu było:
          - zwrócenie uwagi na Rodzinę, jako najważniejsze, najbliższe środowisko rozwoju dziecka;
          - kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów;
          - propagowanie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, w tym wspólne spędzanie czasu
          wolnego, wzajemny szacunek i zaufanie, a także rozwijanie wrażliwości inspirowanej życiem
          w rodzinie oraz zachęcenie dzieci i młodzież do propagowania i ukazywania pozytywnych
          wartości rodzinnych. Koordynatorem konkursu była Małgorzata Bieniasz. A oto wyniki:
          I miejsce - Martyna Głąb - kl.V
          II miejsce – Roman Slobodian – kl.VIII
          III miejsce – Gabriela Garczyńska – kl.IV
          Wyróżnienia: Liliana Czyjt – kl.V, Szymon Kukulski - kl. V, Rejman Patrycja – kl. V, Julia Rinkel
          – kl.V, Julia Gaj – kl.IV. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie.
          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• ORSZAK TRZECH KRÓLI

• 09.01.2024
        • Orszak Trzech Króli – uliczne jasełka organizowane na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. Podczas orszaku idąc z Kościoła uliczkami Głuchowa śpiewaliśmy koledy, dzieliliśmy się dobrym słowem, patrzyliśmy na siebie życzliwie przekazując sobie znak pokoju, uśmiechaliśmy się do siebie. Pod Ośrodkiem Kultury w przygotowanej żywej Szopce trzej Mędrcy złożyli swe dary Dzieciątku, któremu wszyscy oddali pokłon tym samym dając świadectwo swojej wiary. Naszym udziałem był występ uczniów z fragmentem szkolnych jasełek wystawiony po krótkim koncercie kolęd pań z zespołu Nasturcje. Po inscenizacji i ciepłych słowach ks. proboszcza Janusza Klamuta, mieszkańców i przybyłych gości zaproszono na pyszny żurek przygotowany przez wszystkie panie z kuchni ZS Głuchów, gorącą herbatę i świąteczne pierniczki upieczone przez jedną z mieszkanek Głuchowa. Ta wyjątkową atmosfera Święta Trzech Króli sprawiła, że każdy uczestnik mógł się poczuć jak podczas rodzinnych świąt, bo taka właśnie jest społeczność wsi Głuchów.