• PASOWANIE NA UCZNIA

        • 30.10.2023
        • W ostatnim tygodniu do społeczności szkolnej zostali oficjalnie przyjęci uczniowie klasy 1. 🎓🎓🎓 Uroczystość zapoczątkował występ artystyczny uczniów , po którym Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia Zespołu Szkół w Głuchowie. Cześć oficjalną zakończyło przemówienie Pani Dyrektor oraz Dyrektora Oświaty- Pana Wojciecha Dudka, którzy życzyli uczniom wielu sukcesów i rozwijania swoich talentów. Po zakończonej uroczystości na każdego czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów. 😊🥧🍰
          Dziękujemy Rodzicom i Pani Basi Kuźniar za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. 👏👏😊

        • Z KULTURĄ MI DO TWARZY

        • 30.10.2023
        • W dniu 27 października uczniowie klasy 1 w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego " Z kulturą mi do twarzy" oraz w związku z obchodzonym w październiku Dniem Seniora wybrali się do Domu Kultury w Głuchowie. Pani Zosia wraz z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w bardzo ciekawy sposób opowiedziały nam ciekawostki o naszym regionie oraz zaprezentowały stroje regionalne , rownież te dla dzieci. Mieliśmy okazję obejrzeć wystawę zdjęć historycznych oraz galerię obrazów haftowanych. Panie odśpiewały dla nas również piosenki ludowe, okazało się, że niektóre dzieci też je znają😉. W pięknie przygotowanej sali czekały na nas przepyszne domowe rogaliki i kompocik. Uczniowie klasy 1 w podziękowaniu zaprezentowali układ taneczny oraz wręczyli drobne upominki. Pani Zosi i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i poświęcony czas.

        • ZAJĘCIA KULINARNE

        • 30.10.2023
        • W dniu 26 października, odbyły się nasze ostatnie zajęcia kulinarne . Pragniemy podziękować paniom z Ośrodka Kultury w Głuchowie- Zofii Nowakowskiej, Jolancie Rak i Zofii Dzierga oraz rodzicom za przygotowane i zakupione produkty, bez których nie byłoby pysznych potraw. Na zajęciach wykonaliśmy tak dużo pierogów tzw. ruskich, że każdy wyszedł najedzony z pełnym brzuszkiem 🥟🥟🥟🥟👩‍🍳💪💪

        • Światowy Dzień Owoców i Warzyw

        • 23.10.2023
        • 20 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji uczniowie klasy 2 wykonali kanapki, które z założenia miały zawierać jak najwięcej witamin, ale również być pomysłowe, kolorowe i zabawne. Z racji tego, że przez cały październik towarzyszy nam podczas zajęć tematyka zdrowia, dzieci wykonywały również plakaty o tematyce zdrowotnej, poznawały nazwy witamin, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, poznały również nazwy mniej popularnych owoców oraz warzyw. Dzieci chętnie przynoszą do szkoły zdrowe przekąski oraz nauczyły się, że zdrowo nie oznacza nudno.

        • CD . PRZYGODY KULINARNEJ

        • 20.10.2023
        • W dniu 19 października odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem, w wykonaniu smakowitego placka na jabłkach i śliwkach pomagały nam panie Maria Nowakowska oraz Jolanta Rak oraz jak zawsze pani kierownik Domu Kultury w Głuchowie- Zofia Dzierga. Wypieki udały się wyśmienicie 👩‍🍳👨‍🍳🥧🥮🍰 Na następnych zajęciach czekają nas pierogi.

        • LEKCJA W KINIE

        • 18.10.2023
        • Odkrywamy świat reklamy - 18 października w MDK w Łańcucie odbyła się multimedialna lekcja przygotowana przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, podczas której nasi uczniowie poznawali tajemnice świata mediów. 

          Młodzi odbiorcy przekonali się, dlaczego twórcy reklam walczą o uwagę, odwołując się do naszych uczuć. Dowiedzieli się o roli koloru w reklamach i tworzeniu wizerunku marki. Przekonali się, w jaki sposób udział autorytetów w reklamach oddziałuje na zwiększenie zaufania wobec danej marki. Razem z prowadzącym, zawodowym aktorem, analizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach i dowiedzieli się, czym jest product placement oraz obejrzeli przykłady jego zastosowania. Zobaczyli ciekawe reklamy społeczne.

          W drugiej części uczniowie obejrzeli film o niezwykłych przygodach Thomasa, współczesnym świecie i najwyższych wartościach. Fabułę „Chłopca z chmur” reżyser oparł na prawdziwej historii.

          Jest to film wyjątkowy i zaskakujący pod wieloma względami. Z jednej strony podejmuje temat ochrony środowiska, który w obecnych czasach wybrzmiewa dużo głośniej niż kiedykolwiek wcześniej, z drugiej – opowiada prostą i znaną wszystkim historię o spełnianiu pozornie nierealnych marzeń.

          Dodatkową zaletą „Chłopca z chmur” dla wielu widzów mogła okazać się duża dawka ornitologicznej wiedzy. Na uwagę zasługują również piękne sceny ukazujące krajobraz m.in. Norwegii.

          Film z pewnością dostarczył wielu wzruszeń, jak również skłaniał do refleksji, co możemy zrobić dla naszej planety, a dzięki lekcji na temat reklam młodzi widzowie stali się bardziej świadomymi odbiorcami komunikatów medialnych.

           

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

        • 16.10.2023
        • 13 października w naszym Zespole Szkół świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Społeczność Zespołu została zaszczycona obecnością emerytowanych nauczycieli wraz z wieloletnim dyrektorem panem Kazimierzem Pondlem oraz paniami kierowniczkami Ośrodka Kultury - Zofią Dziergą i Biblioteki Publicznej - Agatą Zachwieją.

          Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, za poświęcenie i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, uczenie wrażliwości, budowanie uczuć i wyobraźni, a nade wszystko w kształtowanie serc i umysłów młodego pokolenia, za oddanie dla uczniów, cierpliwość, wyrozumiałość i okazywane wsparcie młodym ludziom, rozwijanie pasji i talentów, pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, za twórcze i kreatywne podejście do pracy, za wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw, za podejmowane działania, by jak najlepiej przekazać wiedzę i kształcić umiejętności swoich uczniów.

          Szczególne życzenia zostały skierowane do emerytowanych nauczycieli Zespołu Szkół: satysfakcji z wykonywanej przez wiele lat pracy edukacyjnej, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

          Życzenia otrzymali także pracownicy obsługi i administracji, bez których zaangażowania nasza szkoła i przedszkole nie funkcjonowałyby tak sprawnie jak dotychczas.

          Uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom Zespołu Szkół w Głuchowie oraz gościom, nie tylko śpiewem i tańcem, ale także poprzez wręczenie nagród specjalnych- OSKARKÓW- w wyjątkowych kategoriach, w formie dyplomu. Naszą szkołę odwiedzili w ten dzień również absolwenci. Bardzo nam miło, że lubicie do nas wracać 🙂

          Za bardzo ciekawy i doceniający wszystkich nauczycieli i gości program artystyczny należą się podziękowania paniom Natalii Decowskiej, Katarzynie Daszkiewicz-Kuźniar, Dorocie Ziajor i panu Łukaszowi Uchmanowi, a przede wszystkim naszym Uczniom.

        • CIĄG DALSZY WARSZTATÓW KULINARNYCH

        • 12.10.2023
        • Dzisiaj wykonaliśmy osiem różnych pizz. Dodatkowo soki z jabłek, marchewek oraz pomarańczy . Wszystko było pyszne. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor, aby zobaczyć nasze postępy kulinarne. A oto relacja fotograficzna:

        • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

        • 12.10.2023
        • W dniu 11.10.2023 w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem z grupy "Trzask". Tematem spotkania w tym roku była Kenia.

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIEWCZYNEK

        • 12.10.2023
        • 11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek - choć nazwa ta brzmi sielsko i beztrosko, święto to jest bardzo ważne . Zostało ono ustanowione stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.W naszej klasie również uczciliśmy ten dzień...były laurki, prezenty, zabawy w kole oraz upominki 😊.Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego święta.

        • ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

        • 11.10.2023
        • W ramach programu "Z kulturą mi do twarzy" świętowaliśmy wczoraj Światowy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy 1 aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę o drzewach, ich znaczeniu w życiu człowieka, a także skąd wzięło się święto drzewa i dlaczego je obchodzimy. Wspólnie wykonaliśmy tematyczny lapbook oraz posadziliśmy nasze klasowe drzewko. Wykonaliśmy również doświadczenie: czy z pestki awokado wyrośnie drzewko? .

        • PRELEKCJA POLICJANTA

        • 05.10.2023
        • W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji, który w bardzo ciekowy i przystępny sposób opowiedział nam o swojej pracy. Zaprezentował akcesoria policyjne oraz przypomniał nam o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych . Dzieci podziękowały za to wartościowe spotkanie i życzyły Panu Policjantowi sukcesów, poczucia stabilizacji zawodowej, pomyślności osobistej oraz przede wszystkim, bardzo ważnych w dzisiejszych czasach - akceptacji oraz szacunku społecznego, które są źródłem dalszej motywacji zawodowej i aktywnej służby.

        • ZAJĘCIA KULINARNE W DOMU KULTURY

        • 05.10.2023
        • W dniu dzisiejszym, zrealizowaliśmy wspólnie z klasą VI nasze pierwsze zajęcia kulinarne w Domu Kultury w Głuchowie, pod opieką nauczyciela -  pani Ewy Kuras. Praktyczne zajęcia kulinarne prowadzą panie z KGW Głuchów, na czele z przewodniczącą- panią Marią Nowakowską. Wszystkim powszechnie wiadomo, że panie z kół gospodyń wiejskich, słyną z bardzo dobrej, tradycyjnej kuchni. Podczas tych zajęć przekażą swoje umiejętności młodzieży.

          To była lekcja techniki w praktyce. Nasze pierwsze zajęcia kulinarne oraz pierwsza potrawa- naleśniki, cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Szybciej smakowaliśmy, niż nadążaliśmy smażyć. Naleśniki były przepyszne- do wyboru, z serem białym, nutellą, dżemem czy marmoladą jabłkową. Nawet poczęstowaliśmy dziewczyny z akrobatyki. Pierwszy przepis już poznaliśmy, a na zadanie domowe mamy go zanotować.

        • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

        • 03.10.2023
        • W dniu 26 września w naszej szkole obchodziliśmy European Day of Languages czyli Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji, zorganizowano konkurs  na najbardziej oryginalny plakat, opowiadający o wybranym kraju Europy i języku jakim się posługuje. W konkursie wzięło udział aż 47 uczniów z klas I-VIII, a następnie wybrane plakaty zostały zaprezentowane przez uczniów na sali gimnastycznej.

          Przyznano następujące nagrody:

          I miejsce- Kamil Płatek oraz Kajetan Kawa (ITALIA- WŁOCHY)

          II miejsce- Klara Szczepańska oraz Gabriela Materna (FRANCJA)

          III miejsce- Martyna Głąb oraz Julia Rinkel (HOLANDIA)

          Wyróżnienia otrzymali:

          Zuzanna Tarała oraz Karolina Kocan (SZWECJA)

          Maciej Trznadel oraz Mikołaj Sobczyk (AUSTRIA)

          Wiktor Skrzypek (DANIA)

          Sandra Bytnar oraz Amelia Buszta (NIDERLANDY- HOLANDIA)

          Mikołaj Nowak- (FINLANDIA)

          Wybrać zwycięzców było bardzo trudno, ponieważ nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i dlatego każdy z nich otrzymał mini upominek.

          Dodatkowo, uczniowie klasy VIII opowiedzieli w języku niemieckim, o położeniu poszczególnych miast na mapie Niemiec. Na koniec wszyscy zatańczyliśmy Belgijkę, co sprawiło nam wiele radości. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak szerokim zainteresowaniem i mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w Was chęć uczenia się języków obcych, które są tak przydatne w życiu codziennym.  

        • Wycieczka na Pogórze Ciężkowickie

        • 03.10.2023
        • PILZNO, POGÓRZE CIĘŻKOWICKIE, STRÓŻE

          28 września uczniowie klasy IV i V wyruszyli na wspólną wycieczkę. Pierwszym punktem naszego programu było Pilzno. Tutaj odwiedziliśmy bardzo ciekawe muzeum lalek. Mogliśmy podziwiać lalki pochodzące z różnych stron świata, zrobione z rozmaitych materiałów, przeznaczone na różnorodne okazje. Niektóre eksponaty miały ponad sto lat! W muzeum znajdowały się także ekspozycje przedstawiające postaci ze znanych polskich legend i baśni. Podsumowaniem pobytu w tym bajkowym miejscu były warsztaty, podczas których każdy uczeń pod czujnym okiem pań instruktorek wykonał dla siebie pacynkę.

          Z Pilzna pojechaliśmy na Pogórze Ciężkowickie. Tutaj w promieniach jesiennego słońca spacerowaliśmy po rezerwacie skalnym Skamieniałe Miasto. Podziwiając niesamowite kształty skalnych ostańców, próbowaliśmy odgadnąć, czemu zawdzięczają swoje nazwy np. Ratusz, Grunwald, Orzeł. Piramidy czy Skałka z krzyżem.

          Kolejnym punktem naszej wycieczki było Gospodarstwo Pasieczne w Stróżach. Poznawaliśmy tajniki życia pszczół. Widzieliśmy wiele starych, ciekawie ozdobionych uli, usłyszeliśmy legendę o świętym Ambrożym, a przede wszystkim mogliśmy przez chwilkę obserwować życie pszczelej rodziny!

          W drodze powrotnej jeszcze raz odwiedziliśmy Ciężkowice – tym razem spojrzeliśmy na okolicę z perspektywy koron drzew. To dosyć niesamowite uczucie – być tak wysoko, gdzie na co dzień przebywają tylko ptaki!

          Wycieczka była ciekawa, bogata w mnóstwo atrakcji i pełna pozytywnych wrażeń.