• Zielone wzgórza nad Soliną...

        • 31.05.2022
        • W dniu 27maja, klasa czwarta wyruszyła na dwudniową wycieczkę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Skansenu w Sanoku, który przybliżył nam budownictwo oraz kulturę ludową XIX I XX wieku. Następnie udaliśmy się na Zaporę w Solinie, do Polańczyka oraz popłynęliśmy w rejs statkiem. Dzień zakończyliśmy wspólnym spędzaniem czasu i grillowaniem w miejscu noclegowym. Kolejny dzień, był również pełen wrażeń. Z samego rana wyruszyliśmy na Kolejkę Bieszczadzką, podziwialiśmy piękne widoki, spróbowaliśmy lokalnych przysmaków, odwiedziliśmy leśne mini ZOO oraz udaliśmy się do rezerwatu przyrody Sine Wiry. Chociaż pogoda nie pozwoliła nam zrealizować wszystkich punktów programu, możemy zaliczyć wycieczkę do udanych :)

        • Dzień Mamy

        • 26.05.2022
        • Z okazji dzisiejszego święta, wszystkim Naszym Mamom, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia płynące wprost z serc:

          Dziękuję za opiekę i uczuć Twych ogrom.

          Za nieprzespane noce, za ciepły kochający dom.

          Za to, że zawsze mogę Ci wszystko opowiedzieć.

          Zaśmiać się, wypłakać, po prostu posiedzieć.

          Do życzeń dołączamy również przedsmak przedstawienia z tej okazji w wykonaniu klasy 3

        • Drodzy Ósmoklasiści!!!

        • 24.05.2022
        • Życzymy Wam powodzenia na rozpoczynających się jutro egzaminach. Niech nasza Patronka Was prowadzi do samych poprawnych odpowiedzi. Życzymy Wam również wiary we własne możliwości i jak najmniej stresu w trakcie pisania egzaminów.

          Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Głuchowie.

        • Musical „Cudowna Lampa Aladyna”

        • 18.05.2022
        • Potrzeć cudowną lampę i wszystko mieć na zawołanie. Któż z nas choć raz o tym nie marzył?

          18 maja uczniowie klas I-III udali się na musical profilaktyczny pt. „Cudowna Lampa Aladyna”, który odbył  się w MDK w Łańcucie.

          „Cudowna Lampa Aladyna” to opowieść pełna magii, niosąca przesłanie, aby podejmować wysiłek w naszych codziennych obowiązkach. Spełniają się marzenia tych, którzy naprawdę na to zasługują. Magicznej atmosfery dodawały kolorowe kostiumy, tajemnicza i niezwykle barwna scenografia średniowiecznego Bagdadu oraz piosenki wykonywane na  żywo przez aktorów.

          Spektakl zachwycił wszystkie dzieci. Muzyka, śpiew, układ choreograficzny w perfekcyjnym wykonaniu aktorów Teatru Forte z Wrocławia, dał dzieciom wiele pozytywnych emocji, wzruszeń, ale również uwrażliwił na piękno. Uczniowie na podstawie przekazu płynącego z musicalu odkryli, że każdy wybór rodzi konsekwencje, za które potem trzeba wziąć odpowiedzialność. Dla niektórych uczniów było to pierwsze, lecz na pewno nie ostatnie spotkanie z teatrem.

           

        • MUSICAL BOGOWIE I HEROSI

        • 17.05.2022
        • 17 maja 2022 r. aktorzy wrocławskiego Teatru Muzycznego Forte zaprosili nas w podróż do świata, w którym Odyseusz po latach chciał odnaleźć drogę do Itaki, Tezeusz pragnął znaleźć wyjście z labiryntu, a Prometeusz wykraść ogień i podarować go stworzonym przez siebie ludziom. Przewodniczką po tych niezwykłych historiach była piękna bogini miłości Afrodyta.

          Dużym atutem tego musicalu był komediowy scenariusz, zaskakujące efekty świetlne, wykorzystany teatr cieni, świetnie skomponowane i doskonale zaśpiewane piosenki na żywo.  Spektakl przemyślany w każdym  szczególe, wiedza z dziedziny mitologii podana w atrakcyjny i rozrywkowy sposób pozostanie z pewnością w naszej pamięci na zawsze.

          Uczniowie klas V/VI

        • „Vivat! Vivat! Trzeci Maj!”

        • 14.05.2022
        • „Dniu radości, dniu wesela!
          Jak szeroki polski kraj,
          Niechaj okrzyk w niebo strzela
          Vivat! Vivat! Trzeci Maj!”

          Maj - ukwiecony, rozświetlony promykami wiosennego słońca, pachnący słodką wonią magnolii i po raz pierwszy w sezonie skoszonej trawy. Każdego roku u progu tego pięknego miesiąca zatrzymujemy się na chwilę, by gromkim głosem odśpiewać: „Witaj majowa jutrzenko!” i wspomnieć historyczne wydarzenie uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Świętujemy również Dzień Flagi i Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

          Dnia 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona tym wydarzeniom. Uczniowie klasy 8a przypomnieli czym była Ustawa Rządowa uchwalona dnia 3-go maja 1791 roku i jakie było znaczenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy o tym charakterze. Przypomnieliśmy sobie nazwiska i sylwetki twórców i „ojców” konstytucji, m.in.: Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Staszica, Ignacego Potockiego i Hogo Kołłątaja. Aranżację muzyczną przygotowali uczniowie klasy 3, 4 i 7, a wyświetlanie treści piosenek i pieśni w formie karaoke umożliwiło całej społeczności szkolnej włączenie się we wspólny śpiew. Nad całością programu artystycznego czuwały: pani Teresa Rydel i pani Katarzyna Pondel.

          Kształtowanie postawy patriotycznej w młodym pokoleniu jest ważnym zadaniem środowiska szkolnego, rodzinnego i społeczności lokalnej.

          Historia, przekazywana także w sposób interaktywny, kreuje w nas miłość do Ojczyzny.
          Znajomość bohaterów narodowych napawa nas dumą i chęcią naśladowania.
          Pamiętajmy, że warto dążyć do przeprowadzania mądrych reform, szanować obywatelskie wolności i respektować prawa, które mają służyć Ojczyźnie i wszystkim jej obywatelom.

        • As trzecich klas

        • 13.05.2022
        • 12 maja w Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Wysokiej odbył się Gminny Konkurs Matematyczy „As trzecich klas”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paweł Duży, Mateusz Szmuc oraz Hubert Ruda. Paweł Duży otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Pawłowi wyróżnienia, a pozostałym chłopcom udziału i zaangażowania w rozwiązywanie zadań konkursowych.

        • Roztocze z pierwszą i drugą klasą

        • 11.05.2022
        • 6.05.2022r. klasa pierwsza i druga udały się na wędrówkę na Roztocze. Wycieczka ta odbyła się w ramach programu „Poznaj Polskę” i była częściowo finansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pierwszym punktem programu było spotkanie z panem przewodnikiem w niewielkim miasteczku Zwierzyniec. Tu dzieci oglądnęły piękny kościółek „na wodzie” i poznały historię jego powstania. Następnie przewodnik zaprowadził nas do Pałacu Plenipotenta – obecnej siedziby Dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego. Krótko przedstawił najważniejsze fakty o tym parku, opowiedział o zwierzętach i roślinach tu występujących. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy ścieżką dydaktyczną na Bukową Górę. Rozpoczyna się ona przy Ośrodku Edukacyjno -Muzealnym RPN i prowadzi leśnymi schodami do punktu widokowego, skąd można podziwiać malowniczy krajobraz Roztocza. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamościa. Dzieci podziwiały potężne mury obronne miasta, armaty, które służyły do obrony miasta, piękny rynek i kamienice wokół niego. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w ZOO. Niestety, niektóre zwierzęta przestraszyły się deszczu i pochowały w swoich domkach.

          Wszystkim dzieciom i opiekunom wycieczka bardzo się podobała i wspomnienia zostaną z nami na długo.

        • Sukces Przedszkolaków

        • 08.05.2022
        • 29 kwietnia 2022r. w Kraczkowej, już po raz 17-ty, odbył się coroczny  Gminny Przedszkolny Konkurs Recytatorski, pod hasłem ,,Cztery Pory Roku”.

          Celem konkursu było zainteresowanie środowiskiem przyrodniczym, rozwijanie predyspozycji teatralnych i wyłonienie talentów recytatorskich.

          Przedszkole reprezentowało dwoje dzieci: Jan Rupar i Zuzanna Tarała.

          Nasze Dzieci były nie do pokonania, wykazując się niezwykłym kunsztem artystycznym.

          Jan Rupar zdobył II miejsce w kategorii 3,4-latki.

          Zuzanna Tarała – I miejsce w kategorii 5,6-latki.

          Gratulacje!!! 

        • „Śladami pracy górnika”

        • 06.05.2022
        • 5 maja klasa III udała się wraz z opiekunami na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie odbyli wyczekaną podróż pociągiem, aby zwiedzić najstarszą kopalnię soli w Polsce. Uczestniczyli w programie edukacyjnym „Śladami pracy górnika”, którego scenariusz oparty został na spotkaniach z tajemniczymi bohaterami bocheńskich legend. Bardzo emocjonującym punktem programu dla uczniów był sam zjazd pod ziemię, przejazd kolejką, ale również słuchanie ciekawych opowieści pani przewodnik. Był czas również na zabawę i rozrywkę w formie rozgrywek sportowych oraz wspólnych zajęć plastycznych.

          Wszystkim uczniom wycieczka bardzo się podobała, pobyt w kopalni oraz wspólny czas z rówieśnikami przyniósł dzieciom wspaniałe i niezapomniane chwile.

        • Sukcesy naszych uczniów

        • 05.05.2022
        • 29 kwietnia w szkole podstawowej w Wysokiej odbył się XX Gminny Konkurs Matematyczny klas VI „Matematyczne Szranki”.

          Po dwuletniej przerwie najtęższe matematyczne umysły wśród szóstoklasistów spotkały się podczas wiedzowej rywalizacji. Naszą szkołę reprezentował Patryk Michna. Patryk sprawił nam ogromną radość – zajął 3 miejsce w tym doborowym matematycznym towarzystwie!

          Gratulujemy Mu sukcesu i życzymy wytrwałości w dążeniu do coraz głębszego poznawania i lepszego zrozumienia matematycznej wiedzy!!!

          Miło nam również poinformować, że uczeń naszej szkoły - Daniel Babicki został finalistą wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka hiszpańskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 👏👏👏

        • Poznajemy Polskę

        • 01.05.2022
        • Od 27 do 29 kwietnia uczniowie klas 5, 6 i 7 wraz z wychowawcami i ks. Januszem Klamutem spędzali czas na zwiedzaniu wybranych zakątków naszego kraju. Był czas na przeżycia duchowe, naukowe i estetyczne, aktywność fizyczną i czystą rozrywkę. Wycieczka została sfinansowana z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” (10 000 zł), przez rodziców uczniów (5280 zł) oraz gminę Łańcut (2500 zł).

          Pierwszego dnia młodzież poznawała Kraków. Uczniowie odwiedzili Muzeum Inżynierii i Techniki (Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema), gdzie w formie zabawy mogli zapoznać się m.in. z zagadnieniami z dziedziny fizyki. Następnie przyszedł czas na przeżycia duchowe i kulturalne: pobyt w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zwiedzanie katedry wawelskiej, Starego Miasta w Krakowie i odwiedzenie cmentarza Rakowickiego.

          Nazajutrz uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać piękno natury i poznawać moc natury. Wszyscy udali się do... Raju, czyli jaskini krasowej w Górach Świętokrzyskich. Zobaczyli tam budzące podziw stalaktyty, stalagmity i stalagnaty, a wśród nich m.in. formy przypominające zwierzęta i postaci z baśni czy bajek. Później mogli poczuć się jak młodzi naukowcy, przeprowadzając doświadczenia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Następnie przybyli do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie wieczorem uczestniczyli w modlitwie apelowej, a rano w odsłonięciu cudownego obrazu i mszy świętej.

          Ostatnim miejscem do odwiedzenia był Zator. W tamtejszym parku rozrywki uczniowie przez kilka godzin oddawali się zabawie, korzystając z mniej lub bardziej ekstremalnych atrakcji. Jedni woleli relaks, a inni (czasem ku własnemu zdziwieniu) przekonali się, że lubią adrenalinę.

          Po trzech intensywnie spędzonych dniach młodzież wróciła do domów. Powycieczkowe wrażenia z pewnością jeszcze długo będą stanowiły główny temat rozmów na szkolnych korytarzach.