• Spotkanie z jaszczurką

      17 kwietnia 2024r. klasę 1 odwiedził niezwykły gość - Agama Brodata . To sympatyczne zwierzę to pochodząca z Australii jaszczurka, która swoją nazwę zawdzięcza łuskom tworzącym kolczastą brodę. Pani Marta opowiedziała nam ciekawostki o zwierzątku a sama jaszczurka chętnie przywitała się z każdym uczniem....było bardzo ciekawie i edukacyjnie 😊
      Czytaj więcej
    • WYCIECZKA DO CHORWACJI

      W dniach 8-12 kwietnia, klasa VI oraz VII, wraz z opiekunami - panią Natalią Decowską oraz Ewą Kuras - wybrały się w podróż samolotem do Chorwacji. W ciągu tych kilku dni mogliśmy podziwiać piękny krajobraz Parku Narodowego Jezior Plitvickich, udaliśmy się do malowniczego miasteczka Trogir oraz spędziliśmy jeden cały dzień w Zadarze, gdzie nocowaliśmy. Zapraszamy na naszą relację z wycieczki w kilku częściach- ponieważ wrażeń było bardzo dużo :
      Czytaj więcej
    • A GDYBYM BYŁ…BOHATEROWIE LEKTUR SZKOLNYCH

      4 kwietnia br. odbył się II Konkurs Gminny „A gdybym był…Bohaterowie lektur szkolnych” organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie. Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i inspiracja młodych talentów do poszukiwań artystycznych. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w Gminie Łańcut i został przeprowadzony w dwóch odrębnych kategoriach wiekowy
      Czytaj więcej
    • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

      2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie. W naszej klasie z okazji Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach tematycznych o autyźmie. Dzieci poznały symbole oraz kolor autyzmu, dowiedziały się, że autyzm to nie choroba oraz posłuchali o trudnościach, j
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Warsztaty kynoterapeutyczne

            2 grudnia uczniowie klasy I mieli nietypowe i bardzo wyczekane przez dzieci spotkanie, odwiedziła nas p. Barbara Urban - specjalista kynoterapii, która jest również m.in.: mgr fizjoterapii, terapeutą terapii taktylnej, nauczycielem akademickim oraz behawiorystą i instruktorem szkolenia psów.

            Pani Basia przeprowadziła zajęcia przy pomocy psa rasy Cavalier King Charles Spaniel o imieniu Rina - psem niezwykle mądrym oraz fachowo wyszkolonym przez swoją właścicielkę. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo witać się z psem, w jaki sposób głaskać oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontakcie z psem. Poza tą ważną nauką, piesek Rina przy pomocy uczniów oraz pod czujnym okiem pani kynoterapeuty pokazał kilka sztuczek, dzieci mogły każde z osobna przywitać się z psem oraz nakarmić, co było wplecione w poszczególne zabawy. Dziecom bardzo podobało się spotkanie oraz fakt obcowania z ps

          • Sportowy wieczór

            Pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd szósto- i ósmoklasistów na mecz Plus Ligi okazał się niezwykle udany. Nie dość, że Asseco Resovia pokonała Stal Nysa w trzech setach, to po meczu siatkarze chętnie pozowali z kibicami do zdjęć i rozdawali fanom autografy. Postawa - zarówno sportowa, jak i czysto ludzka - topowych siatkarzy może budzić respekt.

          • Igrzyska w piłce ręcznej dziewcząt

            W sobotę 26 listopada 2022 roku odbyły się w Kraczkowej zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszymi reprezentantkami były następujące uczennice: Milena Sochacka z klasy 6, Nadia Trojnar z klasy 7, a także Julia Prędka, Magdalena Duży, Zuzanna Dubiel, Izabela Pasierb i Barbara Bytnar z klasy 8.

          • Andrzejki

            „W dniu Św. Andrzeja,
            sprawdź jaka w miłości nadzieja...
            Czy ten o którym marzysz skrycie,
            to ten jedyny na całe życie?”

            To jedno z przysłów odnosi się do święta, które w naszej kulturze istnieje od XVI wieku. Pojawia się hipoteza, że zwyczaj ten miał związek z przedchrześcijańskimi, jesienno-zimowymi obchodami ku czci zmarłych. Wieczór wróżb odprawiany jest przez wielu w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.
            W naszej szkole zabawa Andrzejkowa odbyła się w czwartek 24 listopada w wigilię Katarzynek, które były w dawnej kulturze nie mniej ważne co Andrzejki.
            Na tańce przybyły dzieci zarówno z naszego przedszkola, jak i z klas I – III szkoły podstawowej. „Wieczorową porą” bawili się starsi wychowankowie.
            Dzięki temu, że Samorząd Uczniowski zainicjował w tym dniu dodatkowo obchody Dnia Postaci z Bajek i Filmów, tańce miały oprawę barwnych

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

            W dniu dzisiejszym uczniowie klasy I obchodzili Dzień Pluszowego Misia - dzień ten przypada na 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia.

            Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie, opowiedziały historię z nimi związaną. Uczniowie przemyśleli swoje stroje tego dnia, ubrali się tematycznie - przygotowali kapcie, opaski, pluszowe szlafroczki, a na zakończenie dnia obejrzeli bajkę "Kubuś Puchatek". Misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień w klasie, pierwszakom bardzo podobał się "nietypowy" dzień w szkole. Rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek z tej okazji - również tematyczny:).

          • BAJKI ROZWESELAJĄ, WZRUSZAJĄ, BAWIĄ...

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada dla uczczenia
            dokonań Walta Disneya - twórcy kultowych animacji, który przyszedł na świat właśnie w tym dniu w
            1901 roku. Jest to dobry moment, by przypomnieć sobie bajkowe postaci, zarówno książkowe, jak i
            filmowe, jednocześnie zwrócić uwagę na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek.
            To nietypowe święto zainicjowane przez Samorząd Uczniowski obchodziliśmy w naszej szkole 25
            listopada. Czwartoklasiści aktywnie włączyli się w obchody tego święta, które było połączone ze szkolną
            zabawą andrzejkową. Uczniowie przebrali się za bohaterów swoich ulubionych bajek i filmów. Wspólne
            świętowanie dostarczyło uczniom bardzo wiele radości.

          • Nowe meble dla pierwszoklasistów i maluszków

            Miło nam poinformować, że 21 listopada jedna z sal w naszej szkole została wyposażona w nowe meble - to wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców uczniów klasy I - w szczególności pani Joanny Nowak oraz pani Anny Tarały, które poświęciły swój czas i energię na to, aby dokonać wszelkich starań w celu pozyskania środków na doposażenie naszym pociechom sali lekcyjnej i wymiany wysłużonych już mebli na nowe. Ogromne podziękowania należą się również rodzicom, którzy chętnie zaangażowali się w pomoc podczas porządkowania i przenoszenia mebli do innej sali, aby można było je jeszcze wykorzystać oraz zrobić miejsce na nowe meble. Dziękujemy panom: Mirosławowi Dubielowi, Tomaszowi Zubie, Arkadiuszowi Nowakowi, Arkadiuszowi Kwolkowi, Januszowi Ruszlowi, Sebastianowi Szymczysze oraz Robertowi Klimowi.

          • Oto moja tarcza i miecz!

            W listopadzie uczniowie klasy 3 realizują tematykę dotyczącą kształtowania postaw, dbania o siebie i innych. Zajęcia dotyczą sposobów przeżywania straty bliskiej osoby, okazywania życzliwości, wdzięczności, niesienia pomocy potrzebującym i wartości przyjaźni . Z zainteresowaniem przyswajali wiedzę dotyczącą zasad rycerskiego zachowania. Poznali postać Zawiszy Czarnego i podawali przykłady rycerskiego zachowania we współczesnym świecie. Powiedzenie „ Polegać jak na Zawiszy” i poznanie ekwipunku średniowiecznego rycerza było inspiracją do wykonania rycerskiej tarczy i miecza.

          • Dzień Życzliwości

            Obchodzony w ponad 180 krajach Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (bo tak brzmi pełna nazwa tego święta) celebrowany jest na całym świecie 21 listopada. Pomysł na ustanowienie tego wydarzenia wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest ono znane jako World Hello Day.

            Również uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Życzliwości. Korzystając ze szkolnego radiowęzła, młodzież przedstawiła genezę tego radosnego święta. Ponadto na drzwiach gabinetu pani pedagog zawisł wykonany przez ósmoklasistów plakat dotyczący życzliwości. Pozostali uczniowie mogli nie tylko obejrzeć go i zapoznać się z zapisanymi na nim miłymi słowami, lecz także wypełnić wolne miejsca - dopisać pełne ciepła i serdeczności słowa skierowane do czytających je osób.

          • Sukces Michaliny

            Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie w ramach projektu zorganizowała konkurs Plastyczno-Fotograficznego „Góry – moja pasja”. Konkurs miał na celu przekonać dzieci i młodzież, że warto utrwalać górskie krajobrazy i ich mieszkańców dla siebie i dla potomnych. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu Powiatu Łańcuckiego. Wpłynęło 172 prace plastyczne i 16 fotografii. Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Porczyńska – artystka - malarka, Nina Zielińska-Krudysz – artystka malarka, Małgorzata Sońska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: klasa I-III, oraz klasa IV- VI. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Michalinie Lęcznar wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów !

          • MAGIA KINA

            15 października uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w multimedialnej lekcji w kinie: „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”. Uczestnicy dowiedzieli się, co to jest wymuszona perspektywa, żabia perspektywa, jak powstaje burza piaskowa, śnieg w lecie i o efektach komputerowych w wykładzie prowadzonym przez zawodową aktorkę.
            W drugiej części – w trakcie projekcji filmu „Tajemniczy ogród” – uczniowie mieli możliwość zaobserwowania i zdiagnozowania poznanych technik filmowych. A to wszystko w gościnnych progach MDK w Łańcucie.

          • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

            W dniu 10 listopada nasi uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola uczestniczyli w szczególnej lekcji historii - w uroczystej akademii patriotycznej. Swoją obecnością zaszczycili naszą uroczystość honorowi goście: państwo Józefa i Kazimierz Pondel - wieloletni dyrektor naszej szkoły, pani Maria Nowakowska - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Głuchowie, pani Zofia Dzierga - kierownik Ośrodka Kultury w Głuchowie, panowie radni: Jan Zuber i Sławomir Kluz oraz pan Jerzy Rak - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej.

          • Poznajemy stolicę Polski

            W pierwszą listopadową sobotę, 5 listopada, uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej rozpoczęli trzydniową wycieczkę, podczas której zwiedzali Warszawę i Niepokalanów. Wyjazd był finansowany z rządowego programu „Poznaj Polskę”, a wkład własny został pokryty przez gminę Łańcut.

            Po przyjeździe do stolicy uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Sportu i Turystyki. Usłyszeli tam informacje odnoszące się do historii igrzysk olimpijskich, dowiedzieli się też, kto zdobył pierwsze olimpijskie krążki dla Polski. Następnie wzięli udział w mszy św. w archikatedrze warszawskiej i zwiedzili jej podziemia. Ponadto udali się do Izby Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego, gdzie poznali historię tego bohatera. Wczesny wieczór wycieczkowicze spędzili w Centrum Nauki Kopernik.

          • Nieśmiałość, kłótnie wśród rówieśników, kłopoty w szkole, choroba, hejt w Internecie...

            Bajki mogą pomóc! Zawierają elementy kompensujące bezpieczeństwo, miłość czy uznanie. Pomagają dziecku znosić lęk i wynikające z niego cierpienie.
            W ramach współpracy z GOPS-em w Łańcucie w dniu 8 listopada w naszej szkole zostały przedstawione sztuki teatralne przez dwójkę aktorów z Teatru Małgo. Uczniowie kl. I - IV obejrzeli przedstawienie pt.: „Profilaktyczne show dla dzieci”, natomiast dla kl. V - VIII sztukę, która miała tytuł „Cybernetyczne sny”.

          • Listopadowe ŚWIĘTA

            W dniu Zaduszek, w czas jesieni,

            odwiedzamy bliskich groby,

            zapalamy, zasmuceni,

            małe lampki - znak żałoby.

            Światła cmentarz rozjaśniły,

            że aż łuna bije w dali,

            lecz i takie są mogiły,

            gdzie nikt lampki nie zapali.

            Na cmentarzu w Łańcucie zapłonął znicz od uczniów Zespołu Szkół w Głuchowie - na zbiorowej mogile 25 ofiar zbrodni hitlerowskiej, która w czasie II Wojny Światowej miała miejsce w Lasku Korczak w Głuchowie.
            Kierowani wspomnieniem o przeszłości i szacunkiem do historii, odwiedzamy miejsca PAMIĘCI. Jednak warto przystanąć również przy grobach zapomnianych, gdzie może nie ma już wśród żywych krewnych czy przyjaciół, którzy przystaną w zadumie i modlitwie nad mogiłą, by wspomnieć tych, co odeszli .

          • Koszykarskie igrzyska

            W sobotę 29 października odbyły się kolejne Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej, tym razem w piłce koszykowej dziewcząt. Jako nasze reprezentantki wystąpiły: Barbara Bytnar, Zuzanna Dubiel, Magdalena Duży, Marlena Frodyma, Izabela Pasierb, Amelia Plizga i Julia Prędka (czyli wszystkie uczęszczające obecnie do szkoły ósmoklasistki!).

          • Uczniowie klasy 3 na dwudniowej wycieczce

            24 października uczniowie klasy 3 wyjechali na dwudniową wycieczkę, której punktem docelowym była Bochnia i Krynica Zdrój. Wycieczka została sfinansowana z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” oraz przez Gminę Łańcut. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie odwiedzili najbardziej kultowe miejsce miasta Kraków- Wawel. Była to podróż po historii polskiej monarchii. Z audioprzewodnikiem zwiedzali Katedrę Wawelską. Zobaczyli Groby Królewskie, miejsce spoczynku polskich bohaterów narodowych i Dzwon Zygmunta. Z Wieży Zygmuntowskiej podziwiali wspaniały widok na Wisłę. Dużo radości, emocji i atrakcji dostarczył dzieciom pobyt w Krakowskim Parku Wodnym. Następnie wszyscy odbyli podróż do Bocheńskiej Kopalni Soli. Specyficzny nastrój „surowych” podziemi i dostępna Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawiły, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. 250 metrów pod ziemią, t

          • Pasowanie na ucznia

            26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia klasy l. Dzieci pięknie przedstawiły przygotowany program artystyczny, następnie wszystkie pierwszaki zostały pasowane przez panią dyrektor Jolantę Bukowską, gratulacje uczniowie otrzymali również od obecnego na uroczystości wójta gminy Łańcut - pana Jakuba Czarnoty. Po skończonej uroczystości wszyscy w niezwykle miłej atmosferze spędzili czas na zabawie i rozmowach oraz spożywaniu słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców, którzy włożyli ogromne starania i pomoc w przygotowanie tego ważnego dla pierwszoklasistów dnia, aby stworzyć swoim dzieciom miłą oraz rodzinną atmosferę, za co bardzo dziękujemy!

          •  „Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju”

            Powyższe słowa Benjamina Franklina były tematem przewodnim konferencji wieńczącej Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Została ona zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Podkarpacką Bibliotekę Wojewódzką, a odbyła się 27 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

    • Partnerzy

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 09.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych