• Spotkanie z jaszczurką

      17 kwietnia 2024r. klasę 1 odwiedził niezwykły gość - Agama Brodata . To sympatyczne zwierzę to pochodząca z Australii jaszczurka, która swoją nazwę zawdzięcza łuskom tworzącym kolczastą brodę. Pani Marta opowiedziała nam ciekawostki o zwierzątku a sama jaszczurka chętnie przywitała się z każdym uczniem....było bardzo ciekawie i edukacyjnie 😊
      Czytaj więcej
    • WYCIECZKA DO CHORWACJI

      W dniach 8-12 kwietnia, klasa VI oraz VII, wraz z opiekunami - panią Natalią Decowską oraz Ewą Kuras - wybrały się w podróż samolotem do Chorwacji. W ciągu tych kilku dni mogliśmy podziwiać piękny krajobraz Parku Narodowego Jezior Plitvickich, udaliśmy się do malowniczego miasteczka Trogir oraz spędziliśmy jeden cały dzień w Zadarze, gdzie nocowaliśmy. Zapraszamy na naszą relację z wycieczki w kilku częściach- ponieważ wrażeń było bardzo dużo :
      Czytaj więcej
    • A GDYBYM BYŁ…BOHATEROWIE LEKTUR SZKOLNYCH

      4 kwietnia br. odbył się II Konkurs Gminny „A gdybym był…Bohaterowie lektur szkolnych” organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie. Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i inspiracja młodych talentów do poszukiwań artystycznych. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w Gminie Łańcut i został przeprowadzony w dwóch odrębnych kategoriach wiekowy
      Czytaj więcej
    • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

      2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie. W naszej klasie z okazji Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach tematycznych o autyźmie. Dzieci poznały symbole oraz kolor autyzmu, dowiedziały się, że autyzm to nie choroba oraz posłuchali o trudnościach, j
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Czas pożegnań...

            Dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2022/2023, czyli 22 czerwca, odbyła się uroczystość pożegnania ósmoklasistów przez rok młodszych kolegów. Uczniowie klasy VII odegrali scenki z odrad komisji oceniającej egzaminy, a także wręczyli absolwentom wyróżnienia i upominki.

            W imieniu ósmoklasistów dziękujemy za te miłe gesty uczniom klasy VII, ich wychowawczyni p. Halinie Baran, a także p. Katarzynie Daszkiewicz-Kuźniar, która pomogła przygotować wystrój sali gimnastycznej. Dziękujemy i... oddajemy rolę starszaków tegorocznym siódmoklasistom ;)

          • Łamigłówki matematyczne

            W czerwcu 2023 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „Łamigłówki matematyczne”.

            Pasjonaci „królowej nauk” z klas III – VIII mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując test złożony z zadań zamkniętych i otwartych.

            Ogółem w konkursie wzięło udział 30 uczniów: 7 osób z klasy III, po 4 osoby z klasy IV i V, 8 osób z klasy VI, 2 osoby z klasy VII i 5 osób z klasy VIII.

          • Kajaki na Roztoczu

            W dniu 12 czerwca uczniowie klas V-VIII wybrali się na spływ kajakowy do miejscowości Pisklaki. Pomimo nie najlepszej pogody, przeprawę przez Tanew można zaliczyć do udanych. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne grillowanie. Do zobaczenia następnym razem :)

          • Julia Oratowska na mistrzostwach świata w akrobatyce sportowej

            W dniach 9-11 czerwca w hali Podpromie w Rzeszowie można było podziwiać najlepszych zawodników z całego świata w akrobatyce sportowej. W Pucharze Świata wystąpili reprezentanci 20 państw, m.in. akrobaci z Chin, Wielkiej Brytani, USA, Portugalii, Izraela i Ukrainy.

            Nasza uczennica kl. V Julia Oratowska wraz ze swoją drużyną z klubu sportowego UKS Akrobata w Łańcucie wystąpiła 10 czerwca. Dziewczęta zaprezentowały swój układ na poziomie światowym.

          • Projekt z fizyki ,,Średniowieczne maszyny proste’’

            Uczniowi na lekcjach fizyki prezentowali wykonane przez siebie różne maszyny proste, które były używane w średniowieczu. Zarabianie na życie w średniowieczu nie było łatwym zadaniem, dlatego wykorzystywano maszyny proste.

            Podstawowe maszyny proste to:
            - obrotowe
            - dźwignia
            - kołowrót
            - przekładnia (zębate, cierne, pasowe, łańcuchowe, śrubowe)
            - blok (bloczek, krążek)
            - bloczek przesuwny
            - bloczek stały (krążek)
            - blok
            - wielokrążek
            - przesuwne
            - równia pochyła
            - klin
            - śruba.

          • DZIEŃ PATRONA-ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ

            7 czerwca odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Dzień ten poświęcony był patronce szkoły Św. Jadwidze Królowej oraz wspomnieniu rodziny Ulmów z Markowej zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów w kontekście spodziewanej beatyfikacji.

            Tegoroczne obchody rozpoczęto tradycyjnie od uroczystej Mszy św. z udziałem całej społeczności szkolnej. O oprawę mszy zadbała młodsza grupa scholistek pod opieką katechetki pani Marty Szczepańskiej. Po nabożeństwie w uroczystym pochodzie z parą królewską na czele wszystkie klasy udały się do szkoły.

          • Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu

            6 czerwca w Zespole Szkół w Cierpiszu odbyła się XXI edycja gminnego Konkursu Ekologicznego.

            Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy VI: Karolina Sobczyk i Ewelina Kochman. Ewelina znalazła się wśród laureatów – zajęła III miejsce.

            Po części konkursowej wszyscy uczestnicy powędrowali Ekologiczną Ścieżką Koralową do urokliwego miejsca z altaną i ogniskiem, gdzie posilili się samodzielnie usmażoną kiełbaską.

          • Wręczenie nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych

            We wtorek 30 maja 2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

            Wśród laureatów konkursów przedmiotowych z całego województwa znaleźli się nasi uczniowie: Łukasz Szczepański (laureat konkursu z matematyki) z panią Katarzyną Pondel oraz Ksawery Waleszczyński (laureat konkursu z języka niemieckiego) z panią Jolantą Bukowską.

          • Nadmorskie wojaże

            Wczesnym rankiem w sobotę 3 czerwca uczniowie klas VII i VIII udali się na wycieczkę na północ Polski. Kilkunastogodzinna podróż była nie tylko okazją do integracji, lecz także preludium do czekających na młodzież wrażeń.

            Pierwszych z nich dostarczyły zachodzące we Władysławowie nad Bałtykiem słońce, szum morza i spacer po plaży. Zachwyceni byli zwłaszcza ci uczniowie, dla których była to pierwsza nadmorska wizyta. Zabawa na piasku, rozmowy i fotografowanie barwnego nieba wypełniły wycieczkowiczom wieczór.

          • Rusz po zdrowie, wszystko zaczyna się w głowie...

            ... to tytuł konferencji naukowej, w której 26 maja wzięli udział ósmoklasiści. Wydarzenie odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie i było połączone z dniami otwartymi tej szkoły.

            Na początku uczniowie zebrani w licealnej auli wysłuchali wykładu „Body positive - granice pomiędzy zdrowiem a chorobą”, wygłoszonego przez Urszulę Bindugę z WSIiZ w Rzeszowie. Następnie ósmoklasiści, już w mniejszych grupach, udali się do szkolnych pracowni, w których nie tylko poznawali zaplecze metodyczne II LO, lecz także słuchali prelekcji dotyczących zdrowego stylu życia. Studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego opowiedziały młodzieży o zagrożeniach związanych z paleniem papierosów tradycyjnych i e-papierosów oraz piciem napojów energetycznych. Pracownik naukowy UR wystąpił z pokazem kuchni molekularnej. Z kolei pani dietetyk zwróciła uwagę na to, w jaki sposób dokonywać właściwych wyborów podczas

          • WARTO ZOBACZYĆ DOLNOŚLĄSKIE

            (Z pamiętnika pewnego wycieczkowicza…)

            środa, 19 kwietnia

            W stolicy Dolnego Śląska

            Zatrzymaliśmy się w hostelu Vanilla Hostel&Apartments, który usytuowany jest w centrum Wrocławia, 600 metrów od Starego Miasta. Obiekt mieści się w XIX-wiecznym budynku.

            Podobał nam się niepowtarzalny klimat i wystrój utrzymany w ceglanej, dziewiętnastowiecznej stylistyce.

          • Powodzenia na egzaminach

            Kochani Ósmoklasiści!

            Życzymy Wam powodzenia podczas egzaminu. Niech zadania będą dla Was zrozumiałe, a udzielane w ciągu trzech najbliższych dni odpowiedzi - zawsze trafne. Oby dopisało Wam szczęście, a normalny w nowych sytuacjach stres mobilizował Was zamiast paraliżować. Pamiętajcie, że rezultat egzaminu (tak jak każdego innego testu) nie jest wyznacznikiem Waszej wartości. To po prostu informacja o tym, ilu poprawnych odpowiedzi udzieliliście danego dnia na określonym arkuszu. Przystąpcie więc do sprawdzianu ósmoklasisty ze spokojem, nie nakładajcie na siebie presji wyniku. W końcu... idziecie na egzamin, by się pochwalić zdobytymi umiejętnościami ;)

          • „Polskie smyki, dzieciom z Afryki"

            Po raz kolejny jako szkoła i przedszkole włączyliśmy się w akcję charytatywną zainicjowaną przez fundację PRO – SPE. Celem Akcji „Polskie smyki, dzieciom z Afryki" było zebranie przez młodzież, dzieci oraz rodziców środków higieny osobistej, które zostaną przekazane do placówek edukacyjnych i medycznych w Afryce - Kamerunie i Republice Środkowej Afryki.

          • Pasowanie na czytelnika

            W nawiązaniu do Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej szkole odbyło się we wtorek 16 maja pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem i zasadami korzystania z biblioteki szkolnej po czym zostali symbolicznie pasowani na czytelnika. Otrzymali okolicznościową odznakę Magia Czytania i wypożyczyli sobie bajki, książki i czasopisma.Trzeba też podkreślić, że niektórzy uczniowie klasy 1 bardzo często odwiedzają bibliotekę szkolną i wypożyczają książki już od początku roku szkolnego.

          • Nowe pomoce terapeutyczno-dydaktyczne

            Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza szkoła została doceniona w konkursie, którego założeniem było kreatywne zaprezentowanie sposobu pracy z narzędziami terapeutycznymi z serii #mTalent. Znaleźliśmy się wśród pięciu nagrodzonych placówek i mogliśmy wybrać dla siebie nagrodę (jeden z czterech pakietów multimedialnych).

          • Zajęcia z robotyki na lekcjach informatyki

            11 maja 2023 uczniowie z klas 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach z robotyki w swojej szkole. Zadanie polegało na takim zaprogramowaniu robota, aby precyzyjnie (i powtarzalnie) pokonywał określoną trasę. Na tych zajęciach roboty były jeszcze pozbawione czujników, ale wszystko przed nami ;)

            Uczniowie poradzili sobie z zadaniem i miejmy nadzieje, że na kolejnych zajęciach będzie co najmniej tak samo dobrze :)

          • DZIEŃ BEZ PLECAKA

            Kolejny już raz w naszej szkole obchodzimy NO BACKPACK DAY, czyli DZIEŃ BEZ PLECAKA.

            W takim dniu obowiązuje tylko jedna zasada: przybory, książki i zeszyty można przynieść do szkoły zapakowane w dowolnej formie, tylko nie w plecaku.

            W ten sposób amerykańska aktywistka i założycielka fundacji, Mongai Fankam chciała zwiększyć świadomość społeczeństwa dotyczącą trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo kilka bądź więcej kilometrów, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, w którym szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci. Zainteresowała tematem nauczycieli oraz całą szkolną społeczność. Od 2012 roku do akcji Dzień bez plecaka przyłączają się kolejne szkoły, w tym równ

          • Święto Narodowe Trzeciego Maja

            W Głuchowie odbyły się gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

            O godz. 14:00 została odprawiona Msza św. przez ks. Janusza Klamuta w kościele parafialnym. Następnym punktem było złożenie wiązanek pod tablicą upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Przy dźwięku werbli wiązanki złożyli:

          • Gminny Konkurs Matematyczny „As trzecich klas”

            28 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Wysokiej odbył się XIV Gminny Konkurs Matematyczny adresowany do uczniów klas III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia, prawidłowego wnioskowania oraz dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami matematycznymi. Konkurs polegał na rozwiązaniu indywidualnego testu złożonego z 25 zadań.

          • XII Konkurs Wiedzy o Gminie Łańcut

            XII Konkurs Wiedzy o Gminie Łańcut odbył się 26 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kraczkowej. Najpierw uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań, a potem odbył się turniej „Jeden z dziesięciu”.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VII: Wiktor Czyjt, Filip Kwiatek i Kacper Oratowski. Przygotowywali się pod kierunkiem pana Janusza Kalinowskiego. Pan Kalinowski pełnił też funkcję członka jury.

    • Partnerzy

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 10.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych