• Spotkanie z jaszczurką

      17 kwietnia 2024r. klasę 1 odwiedził niezwykły gość - Agama Brodata . To sympatyczne zwierzę to pochodząca z Australii jaszczurka, która swoją nazwę zawdzięcza łuskom tworzącym kolczastą brodę. Pani Marta opowiedziała nam ciekawostki o zwierzątku a sama jaszczurka chętnie przywitała się z każdym uczniem....było bardzo ciekawie i edukacyjnie 😊
      Czytaj więcej
    • WYCIECZKA DO CHORWACJI

      W dniach 8-12 kwietnia, klasa VI oraz VII, wraz z opiekunami - panią Natalią Decowską oraz Ewą Kuras - wybrały się w podróż samolotem do Chorwacji. W ciągu tych kilku dni mogliśmy podziwiać piękny krajobraz Parku Narodowego Jezior Plitvickich, udaliśmy się do malowniczego miasteczka Trogir oraz spędziliśmy jeden cały dzień w Zadarze, gdzie nocowaliśmy. Zapraszamy na naszą relację z wycieczki w kilku częściach- ponieważ wrażeń było bardzo dużo :
      Czytaj więcej
    • A GDYBYM BYŁ…BOHATEROWIE LEKTUR SZKOLNYCH

      4 kwietnia br. odbył się II Konkurs Gminny „A gdybym był…Bohaterowie lektur szkolnych” organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie. Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i inspiracja młodych talentów do poszukiwań artystycznych. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w Gminie Łańcut i został przeprowadzony w dwóch odrębnych kategoriach wiekowy
      Czytaj więcej
    • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

      2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie. W naszej klasie z okazji Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach tematycznych o autyźmie. Dzieci poznały symbole oraz kolor autyzmu, dowiedziały się, że autyzm to nie choroba oraz posłuchali o trudnościach, j
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

            W dniu dzisiejszym z okazji Barbórek odwiedził nas Pan Górnik. W bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o swojej pracy oraz o historii górnictwa. Zaprezentował strój galowy oraz omówił z jakich elementów się składa. Na zakończenie odbył się quiz wiedzy i każde dziecko w nagrodę otrzymało czako oraz cukierki.Panu Górnikowi serdecznie dziękujemy za wizytę i życzymy aby Święta Barbara nieustannie otaczała opieką, zapewniając dobre zdrowie, szczęście oraz powodzenie w życiu osobistym i zawodowym. Niech ciężka i odpowiedzialna praca w kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej zawsze będzie bezpieczna!

          • ANDRZEJKI

            Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki! Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa przy muzyce. Mało kto wierzy we wróżby, które współcześnie przybrały formę dodatku do spotkań towarzyskich i dyskotek. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole imprezę taneczną, która odbyła się 28 listopada. Wypieki na buziach uczniów klas I - III świadczyły o miłej zabawie. Uczniowie z klas IV-VIII mogli sobie wywróżyć w trakcie dyskoteki swoją bliższą i dalszą przyszłość losując karteczki z tekstami z przymrużeniem oka. Andrzejki są wyjątkową okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw w naszej szkole przed rozpoczynającym się adwentem.

          • POGADANKA- RODZAJE PRZEMOCY

            W dniu 24.11, uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w lekcji na temat przemocy. Nasi goście- przedstawiciel policji oraz Panie z GOPS-u- zainicjowali z dziećmi pogadankę na temat rodzajów przemocy, radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz wskazali miejsca i osoby, które w takich sytuacjach udzielają wsparcia.Tego typu spotkania profilaktyczne na pewno przyczynią się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.Dziękujemy za interesujące spotkanie.

          • DZIEŃ MISIA

            Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
            Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Dzisiaj w naszej szkole pluszowych misiów mieliśmy całkiem sporo. Umiliły one zwykły, szkolny dzień. Dodatkowo SU ogłosił konkurs na wyjątko

          • DZIEŃ KREDKI

            22 listopada obchodzimy Dzień Kredki, uczniowie klasy 2 dowiedzieli się, że dzięki kredkom możemy wyrazić swoje uczucia, emocje, ale również marzenia oraz pragnienia. Malowanie kredkami jest też doskonałym sposobem na wyciszenie się oraz pozbycie negatywnych myśli.

          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

            21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień . Ten dzień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. W klasie 1 opowiedzieliśmy sobie, co to znaczy być życzliwym, wykonaliśmy plakat tematyczny oraz odznaki życzliwości. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

            Międzynarodowy Dzień Tolerancji jest świętem szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie. W ramach celebracji dnia w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny JESTEŚMY TOLERANCYJNI.

            Oto jego efekty! Autorami plakatów propagujących tolerancyjne zachowania są: Iza Bielec - klasa I, Zuzanna Tejchman - klasa II, Diana Tendaj - klasa III, Maciej Trznadel - klasa IV, Karol Tejchman i Filip Tejchman - klasa VI.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEWIDOMYCH

            13 listopada to Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Celem obchodów tego dnia jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi. Uczniowie z klasy 1 uczestniczyli w zajęciach, na których dowiedzieli się o funkcjonowaniu osób niewidomych na podstawie opowiadania " Bursztyn". Mieli możliwość sprawdzić jak pisze się na tabliczce brailowskiej oraz wykonać zadania z życia codziennego "w ciemności". Z zaciekawieniem badali dotykiem różne przedmioty i angażowali się we wszystkie zaproponowane działania. Wszystkim osobom zmagającym się z dysfunkcją narządu wzroku życzymy, aby świat stawał się dla nich przyjazny i wszystkie zamknięte dotąd drzwi zostały otwarte, aby piękne marzenia mogły się zrealizować w dostępnej rzeczywistości, a dookoła byli ludzie o otwartych sercach.

          • Narodowe Święto Niepodległości

            Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Głuchowie

            Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

            Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

            I nie ma prawa do przyszłości.

            Józef Piłsudski

            11 listopada bieżącego roku obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

            Społeczność szkoły podstawowej i przedszkola uczciła to wydarzenie uroczystą akademią, która odbyła się w piątek 10 listopada 2023 roku. W szkolnym świętowaniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Janusz Klamut, pani Maria Nowakowska – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, pani Justyna Pelc – prezes Rolniczej Spółdzielni Wytwórczo-Usługowej, pani Agata Zachwieja prowadząca bibliotekę wiejską, pan Sławomir Kluz – radny Gimny Łańcut i pan Jerzy Rak –prezes Ochotniczej Straży Pożarnej.

          • DZIEŃ DYNI

            Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem. Jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, nawet w przydomowym ogródku warzywnym. Zawiera wiele witamin oraz minerałów. Istnieje mnóstwo możliwości wykorzystania, zarówno w formie jadalnej, ale również dekoracyjnej, dynie mogą pięknie ozdobić dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Uczniowie klasy 2 przygotowali z tej okazji stroje, rekwizyty, wykonali prace plastyczne oraz śpiewali piosenki ilustrując ruchem muzykę.

          • OBCHODY WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

            W całej Polsce 1 i 2 listopada przez wszystkie cmentarze przechodzą niezliczone rzesze ludzi odwiedzających groby swych bliskich. W tych dniach, płoną znicze, na grobach składa się kwiaty. Obyczaj nakazuje zapalić światło także w miejscach zapomnianych, takich których nie odwiedza już nikt bliski.Uczniowie z klasy VII: Karolina, Natalia, Patryk i Kamil, jako delegacja szkoły, pamiętali o wyjątkowym miejscu, gdzie w czasie trwania II Wojny Światowej zamordowani zostali przez Niemców obywatele naszego kraju. W Lasku Korczak, gdzie 25 ludzi straciło życie, uczniowie zadbali o to, by nie tylko cmentarz był miejscem pamięci i godnych obchodów dnia 1 listopada.

          • WYCIECZKA DO ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W RZESZOWIE

            W dniu 27. października 2023 roku uczniowie klasy V oraz VIII wraz z opiekunami Panią Dyrektor Jolantą Bukowską, Panią Marią Hendzel, Panią Haliną Baran i Panem Januszem Kalinowskim pojechali na zajęcia edukacyjne do Archiwum Państwowego w Rzeszowie. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na trzy grupy, z którymi pracownicy archiwum prowadzili interesujące zajęcia, obejmujące m.in. prezentację XIX wiecznych ksiąg dotyczących urodzin, ślubów oraz zgonów mieszkańców regionu rzeszowskiego, a także planu miejscowości Głuchów, który wzbudził szczególne zainteresowanie uczniów. Sporządzony został jeszcze w czasach zaborów w 1849 roku, zapisano w nim nazwy poszczególnych rejonów Głuchowa, używane także dziś. Kolejnymi cennymi dokumentami były arkusze ocen gen. Władysława Sikorskiego, który uczęszczał do I Gimnazjum na ul. 3 Maja w Rzeszowie, oraz honorowe obywatelstwo nadane przez Radę Miasta

          • UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

            Listopad to szczególny czas zadumy i refleksji, ale także pamięci o najbliższych, którzy odeszli. W ten szczególny czas klasa 1 wybrała się na cmentarz, aby zapalić światełko na grobie naszego byłego proboszcza Ś.P. Ks. Augustyna Pawińskiego.

          • Dzień Papieski

            „Przyszedł do nas od Boga, przyniósł nadzieję, miłość i wiarę,

            Rozbudził w nas to, co najszlachetniejsze,

            Dodał sił w trwaniu niezłomnym, łagodził niepokoje,

            Uciszał rozterki, wskazał drogę.

            Przypomniał dzieje, tłumaczył zdarzenia

            Wspierał w zwątpieniu.

            Uczył nas grzech odróżniać od dobra,

          • PASOWANIE NA UCZNIA

            W ostatnim tygodniu do społeczności szkolnej zostali oficjalnie przyjęci uczniowie klasy 1. 🎓🎓🎓 Uroczystość zapoczątkował występ artystyczny uczniów , po którym Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia Zespołu Szkół w Głuchowie. Cześć oficjalną zakończyło przemówienie Pani Dyrektor oraz Dyrektora Oświaty- Pana Wojciecha Dudka, którzy życzyli uczniom wielu sukcesów i rozwijania swoich talentów. Po zakończonej uroczystości na każdego czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów. 😊🥧🍰
            Dziękujemy Rodzicom i Pani Basi Kuźniar za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. 👏👏😊

          • Z KULTURĄ MI DO TWARZY

            W dniu 27 października uczniowie klasy 1 w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego " Z kulturą mi do twarzy" oraz w związku z obchodzonym w październiku Dniem Seniora wybrali się do Domu Kultury w Głuchowie. Pani Zosia wraz z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w bardzo ciekawy sposób opowiedziały nam ciekawostki o naszym regionie oraz zaprezentowały stroje regionalne , rownież te dla dzieci. Mieliśmy okazję obejrzeć wystawę zdjęć historycznych oraz galerię obrazów haftowanych. Panie odśpiewały dla nas również piosenki ludowe, okazało się, że niektóre dzieci też je znają😉. W pięknie przygotowanej sali czekały na nas przepyszne domowe rogaliki i kompocik. Uczniowie klasy 1 w podziękowaniu zaprezentowali układ taneczny oraz wręczyli drobne upominki. Pani Zosi i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i poświęcony czas.

          • ZAJĘCIA KULINARNE

            W dniu 26 października, odbyły się nasze ostatnie zajęcia kulinarne . Pragniemy podziękować paniom z Ośrodka Kultury w Głuchowie- Zofii Nowakowskiej, Jolancie Rak i Zofii Dzierga oraz rodzicom za przygotowane i zakupione produkty, bez których nie byłoby pysznych potraw. Na zajęciach wykonaliśmy tak dużo pierogów tzw. ruskich, że każdy wyszedł najedzony z pełnym brzuszkiem 🥟🥟🥟🥟👩‍🍳💪💪

          • Światowy Dzień Owoców i Warzyw

            20 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji uczniowie klasy 2 wykonali kanapki, które z założenia miały zawierać jak najwięcej witamin, ale również być pomysłowe, kolorowe i zabawne. Z racji tego, że przez cały październik towarzyszy nam podczas zajęć tematyka zdrowia, dzieci wykonywały również plakaty o tematyce zdrowotnej, poznawały nazwy witamin, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, poznały również nazwy mniej popularnych owoców oraz warzyw. Dzieci chętnie przynoszą do szkoły zdrowe przekąski oraz nauczyły się, że zdrowo nie oznacza nudno.

          • CD . PRZYGODY KULINARNEJ

            W dniu 19 października odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem, w wykonaniu smakowitego placka na jabłkach i śliwkach pomagały nam panie Maria Nowakowska oraz Jolanta Rak oraz jak zawsze pani kierownik Domu Kultury w Głuchowie- Zofia Dzierga. Wypieki udały się wyśmienicie 👩‍🍳👨‍🍳🥧🥮🍰 Na następnych zajęciach czekają nas pierogi.

          • LEKCJA W KINIE

            Odkrywamy świat reklamy - 18 października w MDK w Łańcucie odbyła się multimedialna lekcja przygotowana przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, podczas której nasi uczniowie poznawali tajemnice świata mediów.

            Młodzi odbiorcy przekonali się, dlaczego twórcy reklam walczą o uwagę, odwołując się do naszych uczuć. Dowiedzieli się o roli koloru w reklamach i tworzeniu wizerunku marki. Przekonali się, w jaki sposób udział autorytetów w reklamach oddziałuje na zwiększenie zaufania wobec danej marki. Razem z prowadzącym, zawodowym aktorem, analizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach i dowiedzieli się, czym jest product placement oraz obejrzeli przykłady jego zastosowania. Zobaczyli ciekawe reklamy społeczne.

    • Partnerzy

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 10.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych