• Spotkanie z jaszczurką

      17 kwietnia 2024r. klasę 1 odwiedził niezwykły gość - Agama Brodata . To sympatyczne zwierzę to pochodząca z Australii jaszczurka, która swoją nazwę zawdzięcza łuskom tworzącym kolczastą brodę. Pani Marta opowiedziała nam ciekawostki o zwierzątku a sama jaszczurka chętnie przywitała się z każdym uczniem....było bardzo ciekawie i edukacyjnie 😊
      Czytaj więcej
    • WYCIECZKA DO CHORWACJI

      W dniach 8-12 kwietnia, klasa VI oraz VII, wraz z opiekunami - panią Natalią Decowską oraz Ewą Kuras - wybrały się w podróż samolotem do Chorwacji. W ciągu tych kilku dni mogliśmy podziwiać piękny krajobraz Parku Narodowego Jezior Plitvickich, udaliśmy się do malowniczego miasteczka Trogir oraz spędziliśmy jeden cały dzień w Zadarze, gdzie nocowaliśmy. Zapraszamy na naszą relację z wycieczki w kilku częściach- ponieważ wrażeń było bardzo dużo :
      Czytaj więcej
    • A GDYBYM BYŁ…BOHATEROWIE LEKTUR SZKOLNYCH

      4 kwietnia br. odbył się II Konkurs Gminny „A gdybym był…Bohaterowie lektur szkolnych” organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie. Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i inspiracja młodych talentów do poszukiwań artystycznych. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w Gminie Łańcut i został przeprowadzony w dwóch odrębnych kategoriach wiekowy
      Czytaj więcej
    • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

      2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie. W naszej klasie z okazji Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach tematycznych o autyźmie. Dzieci poznały symbole oraz kolor autyzmu, dowiedziały się, że autyzm to nie choroba oraz posłuchali o trudnościach, j
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Oferta szkół ponadpodstawowych

            W piątek 28 kwietnia naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego. Gościliśmy nauczycieli z: I LO, II LO, ZS nr 2, ZS nr 3 w Łańcucie oraz ZS w Wysokiej.

            Reprezentanci wymienionych placówek spotkali się z uczniami klasy VIII i przedstawili im ofertę edukacyjną zarówno liceów, techników, jak i szkół zawodowych. Co więcej, opowiedzieli o zapleczu dydaktycznym szkół ponadpodstawowych. Chętnie odpowiadali na pytania młodzieży i wymieniali zalety jednostek edukacyjnych, z których przybyli.

          • „Witaj, majowa jutrzenko...”

            28 kwietnia odbyły się szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Młodzież z siódmej i ósmej klasy przygotowała okolicznościową akademię.

            Uczniowie przypomnieli młodszym kolegom, co wydarzyło się 3 maja 1791 r. Odegrali scenę uchwalenia Konstytucji 3 maja, a następnie rozważali, czym są wolność, naród i ojczyzna. Wszystko po to, by młodzi ludzie nie zapominali o przeszłości, by powielali osiągnięte kiedyś sukcesy, ale unikali błędów poprzednich pokoleń.

          • Audycja w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie

            26 kwietnia odwiedzili naszą szkołę uczniowie oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów w wykonaniu uczniów grających między innymi na: trąbce, klarnecie, perkusji, gitarze, wiolonczeli, saksofonie, akordeonie oraz pianinie. Wysłuchaliśmy różnych utworów, bardzo przypadło do gustu naszym uczniom wykonanie przez akordeonistke "Libertanga" - Astora Piazzoli oraz kompozycja marszowa w wykonaniu całej orkiestry, która zagrała marsz - "Kensington March".

          • Ziemię mamy tylko jedną

            W poniedziałek 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi.

            Podczas apelu, który został zorganizowany z tej okazji, uczniowie klasy VII zapoznali całą społeczność szkolną z historią międzynarodowych obchodów dnia naszej planety oraz przedstawili najistotniejsze problemy związane z ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi. Uczniowie klasy III zaprezentowali bardzo ciekawe, chwilami nieco humorystyczne, ale przede wszystkim pouczające przedstawienie o Ziemi i jej problemach.

          • Konkurs „Spelling Bee”

            W piątek 21 kwietnia Oliwia Ruda i Kamil Płatek, uczniowie klasy III, reprezentowali naszą szkołę podczas II Gminnego Konkursu z języka angielskiego w literowaniu „Spelling Bee” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. kpt. Wacława Nycza w Soninie.

            Poziom konkursu i przygotowania uczestników był bardzo wysoki. Uczniowie z sześciu szkół gminy Łańcut rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach sprawdzających znajomość alfabetu i umiejętność literowania słów. W wyniku zaciętej i wyrównanej walki, Kamil zdobył II miejsce w kategorii Kids tracąc tylko jeden punkt do zwycięzcy! Mimo braku miejsca na podium, Oliwia równie godnie reprezentowała naszą szkołę.

          • Wyrównujemy szanse

            Jest nam bardzo miło ogłosić, że nasza szkoła znalazła się w gronie placówek umieszczonych na Mapie Polecanych Gabinetów mTalent (#mapamTalent). To wyróżnienie jest wynikiem korzystania przez nas z nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych nie tylko podczas obowiązkowych lekcji z poszczególnych przedmiotów, lecz także w czasie zajęć terapeutycznych.

          • Łukasz Szczepański laureatem konkursu z matematyki

            19 kwietnia opublikowana została lista laureatów i finalistów konkursu z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty na szczeblu wojewódzkim. W gronie laureatów znalazł się nasz uczeń z klasy VIII Łukasz Szczepański. To ogromne osiągnięcie Łukasza, nagroda za wytrwałą, wytężoną pracę, jaką włożył w rozwijanie swoich zainteresowań i uzdolnień oraz doskonalenie warsztatu młodego matematyka! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • 2023.04.18 - Targi edukacyjne

            Gdzie kształcić się po zakończeniu szkoły podstawowej? To pytanie, które ósmoklasiści i ich rodzice zadają sobie coraz częściej. Aby pomóc naszej młodzieży znaleźć na nie odpowiedź, 18 kwietnia udaliśmy się na XVI Targi Edukacyjne Powiatu Łańcuckiego.

            Podczas trwającego kilka godzin wydarzenia uczniowie zostali zaznajomieni z ofertą edukacyjną powiatu. Wysłuchali również pracodawców, u których zatrudnienie znajdują absolwenci łańcuckich szkół. Po części oficjalnej młodzież mogła osobiście porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkół ponadpodstawowych. Przy okazji ósmoklasiści świetnie się bawili, poddając się fryzjerskim metamorfozom czy kosztując słodyczy przygotowanych przez poszczególne placówki.

          • „Czyste lasy i potoki” w Głuchowie

            W dniu wolnym od nauki i pracy - w sobotę, 15 kwietnia - zgromadziła się duża grupa uczniów z klas III - VIII, strażaków, przedstawicieli samorządu lokalnego wraz z panem wójtem, nauczycieli i rodziców wraz z panią przewodniczącą rady rodziców przed budynkiem Zespołu Szkół w Głuchowie. O godz. 15 wyruszyliśmy dwiema stronami potoku Sawa w kierunku Dębiny porządkując brzegi rzeki. Nie napracowaliśmy się bardzo, ponieważ mieszkańcy Głuchowa mają wysoką świadomość ekologiczną i nie było zbyt dużo śmieci, ale cele profilaktyczno-wychowawcze akcji „Czyste lasy i potoki” zostały osiągnięte. Akcja zakończyła się szybciej, niż było zaplanowane, ponieważ rozpadał się deszcz. Ostatnim punktem było udane spotkanie integracyjne przy kiełbasce z grilla i herbatce ze słodkim dodatkiem w Ośrodku Kultury.

          • Pokazy fizyczno-chemiczne

            13 kwietnia 2023 w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez Grupę Zaelektryzowani z Lublina. Chemia i fizyka to nie tylko regułki z podręcznika, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, a może ona być ciekawa i przydać się nam w życiu codziennym. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki oraz chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan), ale również ciekawe zjawiska z fizyki. Prowadzący przypomniał zasady bezpieczeństwa, jakich trzeba przestrzegać podczas takich widowisk. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika. Czuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium.

          • Życzenia świąteczne

            Niech Zmartwychwstanie Pańskie otworzy nasze serca na miłość Bożą, umocni naszą wiarę, przyniesie radość, nadzieję na lepszą przyszłość i da siłę w pokonywaniu trudności

            Dla ciała - smacznego święconego w gronie najbliższych

            i mokrego dyngusa

            życzą

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz cała Społeczność

          • Stroiki wielkanocne w wykonaniu uczniów klasy III

            Najważniejsze święta wszystkich chrześcijan zbliżają się wielkimi krokami. W tym szczególnym czasie warto poświęcić choć chwilę czasu na przygotowanie dekoracji domu i sali lekcyjnej. Uczniowie klasy III wykonali stroiki świąteczne z materiału przyrodniczego i przepięknych elementów dekoracyjnych, które wyglądają jak żywe : uroczych zajączków, kurczaczków i innych dodatków. Wśród nich królują zwłaszcza jajeczka, czyli tradycyjne symbole nowego życia. Prezentowane ozdoby są wyjątkowe, a każda kompozycja to dzieło młodszego florysty, który włożył mnóstwo serca w swoją pracę, co widać na zdjęciach. Kompozycje stworzone przez uczniów dodadzą niesamowitego blasku każdemu rodzinnemu spotkaniu.

          • Innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu

            31.03.2023 r. uczniowie z klas I-III pojechali do MDK w Łańcucie. Obejrzeli tam musical profilaktyczny w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. Była to piękna opowieść muzyczna o garbatym Quasimodo, który pokonał swój lęk przed otoczeniem, przełamał barierę samotności i odrzucenia. Przygody głównego bohatera opowiadał w zabawny sposób dowcipny Garguś. W musicalu, nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną muzyką oraz grą świateł. Myślą przewodnią spektaklu była tolerancja. Z pewnością fabuła opowieści skłoniła młodych widzów do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Nie wolno wytykać inności, nie wydawać sądu po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.

          • Konkurs plastyczny na „Lawendową pisankę”

            W ramach kampanii „Podkarpacki Lawendowy Tydzień – Zbudujmy Świadomość o Padaczce” Centrum Medyczne w Łańcucie zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci powiatu łańcuckiego na „Lawendową pisankę”.

            Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 23 marca 2023r. W Centrum Medycznym.

          • „KIERUJ SIĘ SERCEM I RÓB, CO KOCHASZ”

            W czwartek 30 marca 2023 r. uczniowie klas VI-VIII wraz z wychowawcami udali się do MDK-u w Łańcucie. Celem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia pt. „Nazywam się… „Powrót do przeszłości”. Czy mogę zmienić świat?” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Artyści zaprosili nas na wyprawę w przeszłość w poszukiwaniu wielkich Polaków. Przybliżone zostały sylwetki: Marii Skłodowskiej- Curie, Mikołaja Kopernika oraz Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego.

          • Światowy Dzień Wody

            Światowy Dzień Wody to okazja do podnoszenia świadomości społecznej na temat wyzwań, jakie stoją przed światem w zakresie dostępności do wody. W naszej szkole zostały zorganizowane pokazy eksperymentów z chemii i fizyki dla przedszkolaków. Zaprezentowane były właściwości wody.
            Nasze przedszkolaki mogły zaobserwować :
            - czy możemy wytworzyć prąd z wody słonej, ogórka, cytryny ?
            - czy możemy zobaczyć dźwięk ?
            - czy możemy jechać autem na wodę ?

            - czy z wody otrzymamy bańki ?
            - czy wodę może wymieszać się z olejem ?
            - czy można kleić wodę wodą?
            - czy lawa lampa zaświeci ?
            - czy wulkan wybuchnie w ziemniaku?
            - czy jest możliwość chodzenia po cieczy? ( ciecz nienewtonowska)
            zieci z zaciekawieniem obserwowały różne procesy zachodzące w toku mieszania wody z olejem, z barwnikami, obserwowały pływanie i zanurzanie się niektórych ciał. Dzieci z przyjemnością słuchały naukowych wyjaśnień poszczegó

          • Konkurs z języka niemieckiego

            Mamy laureata

            W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość:

            Ksawery Waleszczyński został laureatem konkursu języka niemieckiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

            Ten tytuł będzie wpisany na świadectwo jako szczególne osiągnięcie, zwalnia Ksawerego z języka obcego na egzaminie ósmoklasisty i ułatwi Mu dostanie się do szkoły ponadpodstawowej. Będzie mógł też starać się o stypendium.

          • Powitanie wiosny

            Uczniowie klas młodszych powitali wiosnę pokazem mody, prezentując niezwykle pomysłowe oraz barwne stroje. Dzieci czuły się w ten dzień wyjątkowo, mogły "zamienić się" w biedronkę, motyla, piękną panią wiosnę... Uczniowie śpiewali również piosenki o wiośnie oraz wspólnie tańczyli w kółeczku, wykonali również grupową pracę plastyczną o tematyce wiosennej.

          • We Are the Champions

            I Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenek w Językach Obcych

            W dniu 17 marca w naszej szkole spotkali się uczniowie, których łączy zainteresowanie śpiewem i językami obcymi prawie ze wszystkich szkół z Gminy Łańcut i dostarczyli nam wielu artystycznych wrażeń.

            Muzykalność i warunki głosowe, wartość artystyczną danego utworu, prezentację na scenie (kompozycję, aranżację) oraz poprawność językową – w szczególności wymowę, oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Zofia Dzierga – kierownik Ośrodka Kultury w Głuchowie, pani Alina Szpunar - nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie oraz pani Agnieszka Magoń – native speaker w Szkole Języków Obcych Promar.

          • Wyjazd do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”

            Uczyć, bawiąc...

            Realizując tę oświeceniową maksymę, 16 marca grupa uczniów z klas IV-VIII naszej szkoły udała się na wycieczkę do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” zlokalizowanego w podrzeszowskiej Jasionce. Warto dodać, że dla części młodych ludzi było to już trzecie tego typu miejsce odwiedzone dzięki szkolnym wyjazdom - po chęcińskim Centrum Nauki Leonardo da Vinci i warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

    • Partnerzy

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 10.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych