W zakładce DOKUMENTY znalazły się OWU polisy przygotwanej na ten rok szkolny dla naszych uczniów. Zachęcami to zapoznania sie z ofertą.
Narodowe Czytanie 2021
- 08.09.2021
Tegoroczna, dziesiąta już, edycja Narodowego Czytania stała się okazją do przypomnienia sobie (lub poznania) perypetii pani Dulskiej i jej rodziny. Fragmenty komedii Gabrieli Zapolskiej 8 września odczytano w Ośrodku Kultury w Głuchowie.
W wydarzeniu, zorganizowanym przez p. Agatę Zachwieję z Biblioteki Publicznej w Głuchowie, wzięli udział m.in. przedstawiciele naszej szkoły, którzy zaprezentowali publiczności kilka scen z utworu. Wystąpili: Amelia Plizga (pani Dulska), Zuzanna Dubiel (Hanka), Magdalena Duży (Hesia), Marlena Frodyma (Mela) z klasy VII oraz Kacper Ciąpała (Zbyszko) z kl. VIIIa. Tekst poboczny, niezbędny do zrozumienia dialogów, odczytał Piotr Lęcznar z kl. VII. Kolejne fragmenty przedstawiły panie związane z Centrum Kultury Gminy Łańcut, przedszkolem, szkołą oraz kołem gospodyń wiejskich.
Uczniowie zapowiedzieli, że również w przyszłym roku chętnie będą uczestniczyć w Narodowym Czytaniu. Wiadomo już, że zostaną wówczas, w dwusetną rocznicę wydania, przypomniane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
6
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
- 08.09.2021
Jak co roku, 1 września społeczność szkolna zebrała się, by świętować początek kolejnego roku nauki. Każdy dzień jest nową szansą - to słowa, które tego dnia zostały przytoczone kilkukrotnie.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks. Janusza Klamuta. Podczas homilii zachęcał on uczniów do wytrwałości i niepoddawania się mimo przeciwności losu. Jako osobę, której postawa jest godna naśladowania, podał Justynę Kozdryk, polską paraolimpijkę, zdobywczynię brązowego medalu w podnoszeniu ciężarów podczas igrzysk w Tokio.
Po mszy świętej głos zabrała p. dyrektor Jolanta Bukowska, która powitała wszystkich uczestników wydarzenia, szczególnie zaczynających szkolną edukację pierwszoklasistów. Krótką część artystyczną przygotowali wychowankowie ósmej klasy. Młodzież nie zapomniała również o tym, że 1 września przypadła 82. rocznica wybuchu II wojny światowej.
Następnie wszyscy uczniowie udali się do szkoły, gdzie spotkali się z wychowawcami. Podzielili się powakacyjnymi wrażeniami, poznali plan lekcji, zajęli miejsca w ulubionych ławkach. Uśmiechnięci i wypoczęci, zaczęli nowy rok szkolny.
12
Spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych
- 30.08.2021
Zapraszamy Rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego w dniu 31 sierpnia o godz. 17:00. Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej, następnie będzie kontynuowane z wychowawczyniami w salach przedszkolnych.
Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2021 r.
- 30.08.2021
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
nadszedł czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Zapraszamy do kościoła i szkoły wg planu:
Do godz. 7:45 – przyjście uczniów do szkoły do swoich sal (poniżej wymienionych)
7:45 – wyjście klas do kościoła pod opieką wychowawców w odpowiednich odstępach
8:00 - Msza św. i krótkie rozpoczęcie roku szkolnego w kościele
Ok. 9:15 - wyjście z kościoła pod opieką wychowawców
9:30 – krótkie (do 20 minut) spotkania uczniów z wychowawcami w salach:
Kl I - p. A. Florek - sala nr 22
Kl. II - p. M. Trzyna - sala nr 23
Kl. III- p. K. Rosół - sala nr 21
Kl. IV – p. N. Decowska – do sali nr 29
Kl V - (p. T. Skomra) - do sali nr 30
Kl VI - (p. A. Dyrda) wchodzi do sali nr 26
Klasa VII - (p. K. Krzysztoń) - sala nr 8
Kl VIII a - (p. P. Kalinowski) - sala nr 6
Kl VIII b - (p. H. Baran) - sala nr 5
Uczniowie wędrują z nauczycielami z zachowaniem odległości przepisowych. Przy wejściu dezynfekują ręce. Rodzice oczekują w swoich samochodach lub na podwórzu szkolnym od strony północnej z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
Przebieg dnia rozpoczęcia roku szkolnego uwzględnia zasady bezpieczeństwa sanitarnego.
CZAS PRZEMIJA, WSPOMNIENIA ZOSTAJĄ
- 08.07.2021
Zakończenie roku
- 26.06.2021
Za nami kolejny rok szkolnej edukacji – rok szczególny, ponieważ od 26 października zajęcia dla klas IV – VIII, a od 9 listopada wszystkich klas odbywały się przy użyciu metod i technik kształcenia na odległość. Był to czas trudny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Uczniowie byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami. Dopiero 31 maja wszyscy wrócili do szkoły; na początku z niepewnością, ale z upływem kolejnych dni pojawiała się radość. Nauczyciele w widoczny sposób starali się o to, organizując różne formy integracji.
Uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce zostały wręczone nagrody, dyplomy i wyróżnienia. W tym roku jeszcze więcej uczniów z klas IV – VIII, niż w ubiegłym zasłużyło sobie na świadectwo z wyróżnieniem, bo aż 41% wszystkich uczniów tych klas. Żaden uczeń nie został na drugi rok w tej samej klasie.
Gratulujemy najlepszym, chociaż wiemy, że każdy ma różne możliwości, mniejsze czy też większe, bowiem jednym nauka przychodzi łatwiej, innym trudniej. Wszyscy zasłużyli na gratulacje oraz spokojny i bezpieczny odpoczynek wakacyjny.
Wdzięczność należy się wszystkim rodzicom i dziadkom, ciociom i wujkom za trud wychowawczy, a w tym szczególnym czasie zagrożenia epidemicznego za pomoc w edukacji zdalnej – bez Państwa udziału nie udałoby się nam zrealizować podstawy programowej.
Podziękowania należą się nauczycielom, wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły za całoroczną pracę oraz wspieranie naszych uczniów, za podejmowany wysiłek przez cały rok, za lekcje wideo, za nauczanie on-line, które było bardziej wymagające niż nauczanie w trybie stacjonarnym, za trud wychowawczy i zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.
Absolwentom kl. VIII życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i zdobywaniu umiejętności na kolejnym etapie kształcenia. Ale przede wszystkim bądźcie wartościowymi i uczciwymi ludźmi.
Życzę udanego i spokojnego wypoczynku całej społeczności Zespołu Szkół w Głuchowie. Wszędzie, gdzie będziecie odpoczywać: w domu, na podwórku, w górach, czy nad wodą uważajcie na niebezpieczeństwa, z którymi możecie się spotkać. Pamiętajcie też o bezpieczeństwie w sieci internetowej.
Odpoczywajcie bezpiecznie i zdrowo, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy i wracajcie 1 września do swojej szkoły.
Jolanta Bukowska
26
"Mam Talent" - podsumowanie XXIV Festiwalu Piosenki Szkolnej oraz w IX Przeglądu Młodych Talentów.
- 17.06.2021
W maju 2021r. w naszej szkole przeprowadzono XXIV Festiwal Piosenki Szkolnej oraz w IX Przegląd Młodych Talentów "Mam Talent", który również w tym roku szkolnym odbył się w szczególnych warunkach zdalnego nauczania, ograniczenia spotkań i zgromadzeń - bez udziału publiczności i oklasków.
Chętni, ambitni uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności śpiewu (śpiewając 1 piosenkę o tematyce dziecięcej, szkolnej czy religijnej) lub gry na instrumentach (grając 1 wybrany przez siebie utwór muzyczny). Młodzi artyści zaplanowali i przygotowali wcześniej swój występ, zadbali o ładną prezentację, scenografię, akompaniament własny lub z płyty CD. Następnie, nagrali swoją wersję piosenki lub utworu muzycznego w domu i przesłali do oceny.
W Festiwalu i Przeglądzie "Mam Talent" udział wzięło 14 uczniów, prezentując swoje umiejętności śpiewu lub gry na instrumentach:
*Sandra Bytnar z kl. "0" - I miejsce,
*Zuzanna Owsiak z kl. "0" - I miejsce;
*Katarzyna Bytnar z kl. VIII - I miejsce;
*Natalia Kocan z kl. VII a - II miejsce;
*Emilia Bytnar z kl. VII b - II miejsce;
*Zuzanna Dubiel i Amelia Plizga - duet z kl. VI - III miejsce;
*Maciej Trznadel z kl. I;
*Jakub Bukowian, Aleksandra Pudło i Lena Trąd z kl. IV;
*Daniel Babicki z kl. V;
*Kacper Ciąpała z kl. VII a;
*Szymon Pudło z kl. VII b.
Poniżej prezentuję najlepsze występy i gratuluję wszystkim wykonawcom talentu, odwagi, wytrwałości i wielu sukcesów muzycznych
Teresa Rydel
BESKID SĄDECKI DLA AKTYWNYCH
- 15.06.2021
Beskid Sądecki to mało zadeptane pasmo górskie w Karpatach Zachodnich. Nie jest bardzo popularne wśród turystów, choć to niezwykle malowniczy zakątek Polski południowej. O tym przekonali się czwartoklasiści, którzy lubią podziwiać piękne widoki, niestraszne są im wędrówki górskie i promują aktywny wypoczynek na łonie natury.
1 czerwca – Dzień Dziecka świętowali w górach. W końcu nie ma nic cenniejszego niż czas spędzony razem, bez internetu, z dala od zgiełku. Cisza, spokój, jakich doświadczyli podczas wyprawy, są nie do opisania.
Wędrowali czerwonym szlakiem turystycznym Rytro – Niemcowa – Radziejowa – Przehyba o długości 16,7 km. Najwyższym punktem szlaku jest Radziejowa (1262 m n.p.m.) - ten najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego był dla nich celem i idealnym sposobem na walkę ze słabościami.
W drodze powrotnej udali się do Starego Sącza, by zobaczyć Papieski Ołtarz i, niektórzy, odbyć swoistą podróż w czasie. Ołtarz jest najważniejszą pamiątką wizyty Jana Pawła II na Sądecczyźnie i kanonizacji bł. Kingi z 16.06.1999 r. Jest on wyjątkowy, bo to jedyny na świecie ołtarz papieski, jaki pozostał po wizycie Ojca Świętego na miejscu celebry. Budowla nawiązuje do stylu góralskiego i pięknie wpisuje się w krajobraz okolicy.
Na parterze w dwóch salach urządzone jest Muzeum im. Św. Jana Pawła II. Zgromadzono tutaj naprawdę sporo pamiątek, nie sposób wszystkie wymienić. Są elementy garderoby, medale, dokumenty, fotografie, rzeźby, pocztówki, obrazy, proporce, książki i inne.
Na zakończenie wycieczki niestrudzeni wędrowcy poszli do Klasztoru Sióstr Klarysek pokłonić się Sądeckiej Pani św. Kindze.
Wyjazd w góry był strzałem w dziesiątkę!
Maria Hendzel
Tomasz Skomra
3
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW
- 11.06.2021
Dyrekcja, Rada Rodziców, Panie Nauczycielki oraz Dzieci z Przedszkola w Zespole Szkół im. Św Jadwigi Królowej w Głuchowie pragną wyrazić wdzięczność za wsparcie i upominki z okazji Dnia Dziecka połączonego z Dniem Patrona, który odbył się 8 czerwca 2021 r.:
Pani Joannie Rarus - Rzecznikowi Prasowemu GDDKiA oddz. Rzeszów za kamizelki i breloczki odblaskowe,
Pani Beacie Krawiec za artykuły szkolne,
Firmie Argo sweets SP.z o.o. za cukierki i lizaki.
Wszystko, co sprawia, że na twarzach dzieci pojawia uśmiech jest dla nas bezcenne.
Państwa gest sprawił, że radość tego dnia była jeszcze większa.
DZIĘKUJEMY
Wyjazd do Żołyni
- 09.06.2021
Klasy 7a oraz 7b udały się dziś na wycieczkę rowerową do Żołyni w celu integracji klasowej. Uczniowie wraz z opiekunami skorzystali z pięknego czerwcowego słońca. Do walorów krajoznawczych wyjazdu rowerowego doszły jeszcze zawody w paintballa. Wszyscy doskonale się bawili, w pełni wykorzystując czas spędzony razem.
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ
- 09.06.2021
Obchody Święta Patrona są dla każdej szkoły ważnym wydarzeniem w jej życiu. Nasza szkoła corocznie uroczyście obchodzi ten dzień 8 czerwca. W tym dniu, zgodnie z tradycją, cała społeczność szkolna świętowała obchody Patronki Szkoły – Św. Jadwigi Królowej – połączone z Dniem Dziecka. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólną Mszą św., której przewodniczył ks. Janusz Klamut. W homilii ks. proboszcz przypomniał wzór osobowy Świętej Patronki, nawiązując do cnót i zasług Królowej Jadwigi, wzywał wszystkich do stawiania sobie ambitnych i szczytnych celów w życiu.
Po Mszy św. w uroczystym pochodzie udaliśmy się do szkoły. W tegoroczne obchody Dnia Dziecka mocno zaangażował się wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota i zaprosił uczniów szkoły i przedszkola na piknik pełen wyjątkowych atrakcji: Na najmłodszych czekały dmuchańce, animatorzy, studio rysunku twarzy i tatuażu, gry i zabawy oraz wiele innych niespodzianek. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, w drugiej części wydarzenia, uczniowie naszej szkoły spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu. Na zakończenie ósmoklasiści rozegrali emocjonujący turniej piłki siatkowej - nauczyciele vs uczniowie.
Wszyscy wspaniale się bawili, miło i radośnie spędzili ten świąteczny, słoneczny dzień.
71
Kolejne sukcesy naszych uczniów
- 08.06.2021
W dniu 6 maja 2021 roku odbył się Ogólnopolski „Konkurs Języka Angielskiego Focus” dla uczniów szkół podstawowych. Z naszej Szkoły wzięło w nim udział 18 uczniów, w tym: dwóch z klasy trzeciej, pięciu z klasy czwartej, pięciu z klasy piątej, dwóch z klasy szóstej oraz czworo uczniów z klas siódmych. Konkurs składał się z czterech części: czytanie ze zrozumieniem, gramatyka i słownictwo, komunikacja oraz wiedza o kulturze. Uczniowie pracowali nad zadaniami, które zostały dostosowane do poziomu każdej z klas.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej Szkoły z klasy IV ‒ Hubert Leja został laureatem konkursu, zdobywając 4 miejsce wśród swoich rówieśników w całej Polsce. Było też kilku uczniów, którzy dosłownie otarli się o tytuł laureata. Byli to: Miłosz Głąb z klasy V, Kacper Płatek z klasy III oraz Dominika Sochacka z klasy VII b.
Serdecznie gratulujemy Hubertowi, Miłoszowi, Kacprowi i Dominice oraz pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Jesteśmy dumni, że wszyscy reprezentanci naszej szkoły znaleźli się wysoko w ogólnopolskiej klasyfikacji Konkursu.
Natalia Decowska
SZKOLNY KONKURS „ ŁAMIGŁÓWKI MATEMATYCZNE” – ROZSTRZTYGNIĘTY!!!
- 07.06.2021
W dniach 19 i 24 maja 2021 roku odbył się w naszej szkole konkurs „Łamigłówki matematyczne”.
Tęgie matematyczne głowy z klas III – VIII miały okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.
Dla każdej z klas przygotowany został inny zestaw zadań – stosownie do możliwości uczniów na danym etapie edukacji matematycznej. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania zadań testowych (tzw. zamkniętych) i zadań otwartych – wymagających zapisu pełnego rozwiązania i odpowiedzi.
Każda z klas, do których adresowany był konkurs „wystawiła” swoją matematyczną reprezentację.
Ogółem w konkursie wzięło udział 27 uczniów: 5 osób z klasy III, po 6 osób z klasy IV i VIII, 4 uczniów klasy VI, 3 osoby z klasy VIIa, 2 osoby z klasy V i 1 uczennica z klasy VIIb.
Po kilku miesiącach zdalnego nauczania konkursowi, który przeprowadzony został w warunkach stacjonarnych towarzyszyły niemałe emocje. Przez 60 minut uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem rozwiązując zadania i łamigłówki matematyczne. Doświadczenie, jakie zdobyli podczas szkolnego konkursu ma szansę zaowocować w przyszłości udziałem uczniów i dobrymi wynikami w konkursach międzyszkolnych.
Zwycięzcami rywalizacji matematycznej w poszczególnych klasach zostali:
- Kacper Duży – klasa III
- Tomasz Świzdor – klasa IV
- Dawid Obara – klasa V
- Łukasz Szczepański – klasa VI
- Natalia Szmuc – klasa VIIa
- Dominika Sochacka – klasa VIIb
- Marcin Szczepański - klasa VIII
Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu! Mamy nadzieję, że kolejna edycja „Łamigłówek matematycznych” w roku szkolnym 2021/2022 zgromadzi większą rzeszę uczestników i przyczyni się do popularyzacji matematyki – wszak to przecież „królowa nauk”!
Dzień Mamy i Taty w klasie 1
- 02.06.2021
„Uśmiechnij się Mamusiu”
„Uśmiechnij się Tatusiu”
Uczniowie klasy I składają najserdeczniejsze życzenia swoim rodzicom
Mama i tata to dla naszych uczniów najważniejsze osoby w życiu. Są najmądrzejsi, najpiękniejsi, najodważniejsi i najukochańsi. Nic dziwnego, że dzieci niecierpliwie oczekują na ich święto, by wśród wierszyków i laurek złożyć rodzicom życzenia. Celebracja tego święta poprzedzona jest zawsze pogadanką z uczniami, podczas której uczniowie poznają rolę rodziców w rodzinie. Uczniowie klasy I nauczyli się pięknie czytać inscenizację z podziałem na role, zaśpiewali piosenkę dla rodziców i wykonali samodzielnie piękne laurki dla mamy i taty.
Zaproszenie na pikniki dziecięce
- 02.06.2021
Drogie Dzieci oraz Uczniowie szkół i przedszkoli gminy Łańcut. Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy Was na Pikniki pełne wyjątkowych atrakcji. Czekają na Was dmuchańce, animatorzy, pokazy giga baniek mydlanych, gry oraz zabawy, a także szereg innych niespodzianek.
Pozdrawiam serdecznie
Jakub Czarnota
wójt gminy Łańcut
Piknik w naszej szkole odbędzie się 08 czerwca 2021 roku - wtorek od godziny ok. 9
Godziny Wychowawcze ze Światem
- 01.06.2021
W roku szkolnym 2020/2021 razem z całą VI klasą realizowaliśmy program Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Dzięki niemu poznaliśmy lepiej naszą planetę, uświadomiliśmy sobie, że cenne są nie tylko rzeczy materialne, lecz także wartości, takie jak niesienie pomocy, oraz zobaczyliśmy świat z perspektywy mieszkańców zakątków innych niż Europa.
Podczas zajęć uczyliśmy się o rodzajach pomocy - humanitarnej i rozwojowej, o językowym zróżnicowaniu świata i o tym, że angielski wcale nie jest językiem dominującym. Przypomnieliśmy sobie, że należy oszczędzać wodę, a także sprawdziliśmy, ile jej potrzeba, aby wyprodukować różne przedmioty codziennego użytku. Dowiedzieliśmy się też, że choć niektóre kraje mają bardzo duże złoża cennych minerałów, to ich mieszkańcy nie zawsze żyją w luksusowych apartamentach. Ponadto zrozumieliśmy, że nasze codzienne wybory mają wpływ na to, jak funkcjonuje świat.
Lekcje z programu Polskiej Akcji Humanitarnej były bardzo ciekawe. Uzmysłowiły nam, że warto interesować się tym, co dzieje się w innych krajach.
Amelia Plizga
Julia Prędka
Kacper Świątoniowski
"JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI"
- 27.05.2021
"JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI"
Przedszkole Sióstr Służebniczek w Łańcucie nominowało nasze przedszkole do akcji
2021
celem której jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
Dzieci wykazały się ogromną empatią i zaangażowały się w przygotowanie akcji, wykonując prace plastyczne.
Przedstawiamy twórcze działanie przedszkolaków w posłanie iskierki przyjaźni
Z okazji Dnia Mamy, rozśpiewana klasa 2 składa najserdeczniejsze życzenia.
- 26.05.2021
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie