Aktualności
ZIMOWE ZADANIA BEZ NUDY
W czasie ferii przedszkolaki nie narzekały na nudę - bawiły się w kodowanie. Wzieły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zimowe zadania bez nudy".
Ulepiły bałwana na planszy, sprawdziły do której rękawiczki trafił szalik wędrując zgodnie z podanym kodem, zbudowały zimowy zamek Muminków. Niby to łatwe ale trochę trzeba było pomyśleć.
Przedszkolakom zadania bardzo się podobały i okazały się świetną zabawą!
BOŻE NARODZENIE
Montaż słowno-muzyczny
3,4 - latki
5 - latki
Powrót do szkoły
Od poniedziałku, 18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej.
Powrót możliwy jest w określonym przez ministerstwo reżimie sanitarnym. Więcej informacji :
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3
Kondolencje
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Mamy
Pani Marty Szczepańskiej
Wyrażamy Pani Marcie szczere współczucie
oraz zapewniamy, że mimo niemożności uczestniczenia w ostatnim pożegnaniu Pani Mamy otaczamy Panią pamięcią i modlitwą
Dyrekcja, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół w Głuchowie
„ Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”
12 grudnia odszedł do Domu Pana ks. Augustyn Pawiński – pierwszy i wieloletni proboszcz głuchowskiej parafii. Jego nagła i niespodziewana śmierć napełniła wielkim smutkiem i żalem serca parafian i wszystkich ludzi, którzy spotkali księdza Augustyna na swojej drodze.
Ksiądz Pawiński przez cały czas swojego proboszczowania był bardzo mocno związany ze szkołą podstawową, a potem z Zespołem Szkół w Głuchowie. Prowadził tutaj katechezę, ale przede wszystkim towarzyszył uczniom, nauczycielom i rodzicom w codzienności szkolnej.
Z żalem zawiadamiamy
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.
J 11:25–26Z nieukrywanym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Księdza Augustyna Pawińskiego
wieloletniego duszpasterza i nauczyciela w Głuchowie
Zapamiętamy Księdza jako osobę pełną dobroci i ciepła,
Stan wojenny w Polsce wojną z własnym narodem
13 grudnia 1981 r. o szóstej rano, w przemówieniu radiowo – telewizyjnym, gen. Wojciech Jaruzelski obwieścił wprowadzenie w Polsce stanu wojennego, co było niezgodne z Konstytucją.
Władzę przejęła nowo ukonstytuowana Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego (WRON). Podano, że powodem wprowadzenia stanu wojennego była zła sytuacja gospodarcza kraju, zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego oraz groźba interwencji zbrojnej przez pozostałe państwa Układu Warszawskiego. Prawdziwym jednak celem tej wojskowej akcji był strach komunistów przed utratą władzy, a w związku z tym likwidacja protestów społecznych oraz wstrzymanie procesów demokratyzacyjnych, zainicjowanych w sierpniu 1980 roku przez NSZZ „Solidarność".
Gminny Konkurs Plastyczny na KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ rozstrzygnięty!
W Gminnym Konkursie Plastycznym na KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ dla dzieci klas I - VIII, pod patronatem Wójta Gminy Łańcut udział wzięło 57. uczniów z naszej szkoły. Bardzo dziękuję uczniom i rodzicom za zaangażowanie i szeroki odzew na zaproszenie do udziału w konkursie. Uczniowie wykonali ponad 100 przepięknych, kolorowych, ozdobionych symbolami świątecznymi kartek bożonarodzeniowych w różnych technikach plastycznych, za które zostali nagrodzeni ocenami celującymi. Każda kartka jest wspaniałym, uroczym, niepowtarzalnym dziełem sztuki. Wszystkim gratuluję pomysłów i talentów plastycznych.
Kondolencje
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Mamy
Pani Alicji Pelc
Wyrażamy Pani Alicji szczere współczucie
oraz zapewniamy, że mimo niemożności uczestniczenia w ostatnim pożegnaniu Pani Mamy otaczamy Panią pamięcią i modlitwą
Dyrekcja, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół w Głuchowie
Ferie zimowe
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Dziś, 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.
Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, ma na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w następnych kilkunastu tygodniach. To działanie, dzięki któremu będzie można znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19.
Szlachetna Paczka
Po raz kolejny, jako społeczność szkolna i przedszkolna, włączamy się w Akcję SZLACHETNEJ PACZKI.
W zeszłym roku wraz z Urzędem Gminy Łańcut stworzyliśmy zestaw potrzebnych artykułów wybranej Rodzinie, dzięki Waszej hojności.
Tym razem wybraliśmy samotnego Pana po 50-tce, który po życiowych zakrętach, problemach zdrowotnych znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Pozostawiony sam sobie, mieszka w budynku gospodarczym przystosowanym na mieszkalny, a jedyne media to prąd. Wodę nosi ze studni.
Apel z okazji 11 listopada
Corocznie w naszej szkole odbywała się akademia z okazji Święta Niepodległości. Tym razem uczniowie klas 5, 6 i 8 przygotowali niepodległościowy apel w formie online.
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. Doniosłość tego wydarzenia dostrzegamy również dziś, pielęgnując pamięć o bohaterach, dzięki którym możemy cieszyć się z wolności.
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości znacznie różnią się od tych, które pamiętamy z poprzednich lat. Nie ma zgromadzeń, uroczystych akademii, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Nie oznacza to jednak, że społeczność naszej szkoły zapomniała o tym święcie. Kilka dni temu upłynął termin przesyłania prac pod hasłem „Niepodległość to…”. W konkursie, zorganizowanym w celu upamiętnienia 102. rocznicy odzyskania wolności, bezapelacyjnie zwyciężył Szymon Długosz z kl. 7a. Uczeń opisał, czym jest dla niego niepodległość, stosując formę listu prywatnego. Zachował przy tym poprawność kompozycyjną i ortograficzną. (Kopia zwycięskiej pracy znajduje się poniżej). Drobne upom
„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.”
Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii.
Już w średniowieczu (IX w.) w katolickiej Francji, a także u angielskich i niemieckich katolików, dzień 1 listopada obchodzony był jako uroczystość Wszystkich Świętych. Wszyscy święci byli zbawieni i w ludzkiej pamięci istnieli dzięki swoim dobrym uczynkom na ziemi, dlatego więc celebrowany był radośnie. Po dziś dzień odprawiający tego dnia nabożeństwa są ubrani w białe szaty mszalne.
Kondolencje
Nieśmiertelność nie należy do tego świata. Ona może tylko przyjść do człowieka od Boga.
Nie lękajcie się! Istnieje Ktoś, kto dzierży losy tego przemijającego świata,
Ktoś, kto ma klucze śmierci i otchłani.Jan Paweł II
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Taty
Księdza Janusza Klamuta
Komunikat MEN
Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
„Niepodległość to…” – konkurs patriotyczny
Zbliża się 102. rocznica odzyskania przez Polskę suwerenności. Z tej okazji w naszej szkole zostanie przeprowadzony konkurs na najlepszą pracę na temat „Niepodległość to…”. Do wzięcia udziału w nim zapraszamy uczniów klas VI–VIII. Zadaniem każdego z uczestników jest napisanie, co oznacza dla niego wolność i niepodległość. Można zastosować dowolną formę wypowiedzi (np. esej, przemówienie, opis przeżyć wewnętrznych, felieton, list, rozprawkę).
O bohaterach 1920 roku
13 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu artystów z Mobilnej Filharmonii. Wydarzenie odbyło się w związku z programem #Wiktoria1920, realizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Celem przedstawienia było przypomnienie młodym ludziom o związanych z naszą okolicą bohaterach walk o niepodległą Polskę. Upamiętnieni zostali „lokalni (nie)widzialni”, czyli urodzony w Albigowej Ignacy Szpunar, pochodzący z Kosiny Leopold Lis-Kula oraz rzeszowianin Adam Kowalski. Ponadto muzycy wykonali pieśni legionowe oraz zaprezentowali mundur żołnierza Legionów Polskich.
Godziny dzwonków
Środa 05.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych