Aktualności
NARODOWE CZYTANIE 2020
5 września odbyła się 9. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku zaproponowano do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego.
Z tej okazji Prezydent RP Andrzej Duda skierował specjalne przesłanie, zachęcając do udziału w akcji.
Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy.
Rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 1 września o godzinie 9 rano rozpoczęliśmy
NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021.
Uroczystą mszą św. zainaugurowaliśmy ten wyjątkowy czas, który dla większości z nas był długo oczekiwany po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią i koniecznością uczenia się poza szkołą.
Patrząc z nadzieję w przyszłość, że ten rok będzie obfitował w dobre oceny, liczne sukcesy i pozytywne doświadczenia, życzymy wszystkim uczniom,
w szczególności pierwszoklasistom, by realizując swe plany i marzenia, nie zapominali o drugim człowieku. To jedna z podstawowych idei, którą przekazujemy naszym wychowankom.
Nie zapominamy o ludziach dnia dzisiejszego i tych z przeszłości, o bohaterach wydarzeń mających swe miejsce podczas II Wojny Światowej.
Polscy żołnierze przez cały wrzesień roku 1939 odpierali ataki agresorów, daremnie oczekując pomocy ze strony Anglii i Francji. Mimo bohaterstwa, Polacy musieli ulec przew
Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2020 r.
Przebieg dnia rozpoczęcia roku szkolnego uwzględnia zasady bezpieczeństwa sanitarnego.
9:00 - Msza św. w kościele (uczniowie przychodzą bezpośrednio do Kościoła). Bardzo prosimy o założenie maseczek
Ok. 10:15 - wyjście z kościoła pod opieką wychowawców w następującym porządku:
kl. V, II, III, I, IV, VIIa, VIIb, VI, VIII.
Plan lekcji
Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Plan lekcji gdzie można zapoznać się z planem lekcji na rok szkolny 2020/2021
Zaproszenie
Zapraszamy na spotkanie w dniu 31 sierpnia
o godz. 17:00 rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola i klas I – III
oraz o godz. 18:00 rodziców uczniów klas IV – VIII.
Na spotkaniu zostaną przedstawione zmiany organizacji naszej szkoły dostosowane
do przepisów w zakresie przeciwdziałania epidemii Covid-19.
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Dziś rozpoczynamy zasłużony odpoczynek. Ten rok szkolny zostanie na pewno w pamięci każdego z nas również dlatego, że nie cały został spędzony w murach naszej szkoły - od marca pracowaliśmy zdalnie, co nie przeszkodziło nauczycielom i wychowawcom odkrywać talenty uczniów, służyć pomocą oraz motywować do działania i wytężonej pracy. A nasi uczniowie odwdzięczali się na co dzień solidną pracą i dużym zaangażowaniem.
Dzień Patrona
Dzień Patrona Szkoły w Głuchowie - uroczystość Świętej Jadwigi Królowej
zbiegła się z planowanym w tym dniu XXIII Festiwalem Piosenki Szkolnej
i VII Koncertem Młodych Talentów.
Występy przebiegały w szczególnych warunkach zdalnego nauczania, ograniczenia spotkań i zgromadzeń - bez udziału publiczności i oklasków. Chętni uczniowie, jak co roku w Koncercie Młodych Talentów, mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności śpiewu lub gry na instrumentach czyli wykonania wybranego przez siebie utworu muzycznego. Przygotowali swój występ wcześniej w domu, śpiewając piosenkę o tematyce dziecięcej, rodzinnej czy oazowej lub grając utwory muzyczne, które następnie nagrali i przesłali do oceny. Uczniowie utalentowani w innych dziedzinach, np. plastycznie, tanecznie, sportowo - pokazali swoje umiejętności, wykonując zdjęcia prac plastycznych czy filmiki, na których prezentowali swoje umieję
Czytanie performatywne
W czasie pandemii świat kultury przeniósł się do sieci. Ciekawe inicjatywy pojawiały się w internecie. Uczniowie naszej szkoły zainteresowali się sztuką performatywnego czytania i spotkali się wirtualnie, by wspólnie przeczytać Dziady A. Mickiewicza. Efekty tego eksperymentu można obejrzeć na filmie
Nasze talenty
Hubert Nater ma teraz 14 lat. Na początku wędkowanie było dla niego zabawą i sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu, i nadal tak jest. Z rodziną przynależy do Miejskiego Koła PZW Jaz Przeworsk, okręg Przemyśl.
Hubert zaczął wędkować, mając 4 lata. Szczęśliwym posiadaczem karty wędkarskiej „członek uczestnik” został rok później. Wtedy – na piąte urodziny – dostał 3-metrowy bat Trabucco (wyczynowa wędka bez kołowrotka), który ma do dziś, i wystartował w pierwszych zawodach na Dzień Dziecka. Przez trzy sezony walczył swoją „trójką” z dużo starszymi od siebie kolegami, i nieraz stawał na podium. Później, gdy potrafił trochę więcej i miał trochę lepszy sprzęt (6-metrowy bat i zwykłą platformę), zaczął jeździć na młodzieżowe mistrzostwa Podkarpacia U-15. W pierwszym roku zdobył pojedyncze podium, będąc jednocześnie najmłodszym zawodnikiem na Podkarpaciu. Dopiero w kolejnym roku, czyli 20
Dzień Dziecka
Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów i celów związanych
z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych. Powstał
w 1954 roku z inicjatywy ONZ i obchodzony jest od 1955 roku w wielu krajach na świecie. W Polsce oraz innych państwach bloku wschodniego Międzynarodowy Dzień Dziecka był obchodzony już od lat pięćdziesiątych, zawsze 1 czerwca.
Dzień Matki
Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi,
nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.
W. Rabbe
W tym szczególnym dniu brakuje słów, aby podziękować za matczyną odwagę, cierpliwość, dobroć i zrozumienie. Nasi najmłodsi uczniowie wyrazili to podziękowanie za pomocą pięknie wykonanych laurek, a oto tylko niektóre z nich:
Spotkanie z dziennikarką „Nowin”
Uczniowie klas 4 i 5 przekonali się, że kształcenie na odległość nie oznacza konieczności rezygnacji z poznawania nowych osób. W czwartek 21 maja podczas lekcji języka polskiego połączyła się z nimi Urszula Sobol z Gazety Codziennej „Nowiny”.
Opowiedziała ona czwarto- i piątoklasistom o tym, jak wygląda dzień pracy dziennikarza. Podkreśliła, że szczególnie ważne jest sprawdzenie, czy informacja, którą ktoś przekazuje do redakcji, jest prawdziwa. Uczniowie mieli też okazję zobaczenia makiety (jeszcze niedokończonej) gazety z 22 maja, a więc dnia po spotkaniu. Bardzo ucieszyło ich, gdy dowiedzieli się, że jeden z ostatnich artykułów Urszuli Sobol dotyczył pięknie wyglądających pól rzepaku w Głuchowie.
100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II
W tym roku świętujemy wyjątkowe urodziny, setną rocznicę urodzin naszego Wielkiego Polaka, Świętego Jana Pawła II.
18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła - Święty Jan Paweł II.
"Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce Maryjo" Jan Paweł II
III etap wychodzenia z pandemii
Od poniedziałku, 18 maja br.
przywracamy możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego,
8 MAJA 2020 - 75 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
II wojna światowa – trwająca od 1 września 1939 do 8 maja 1945. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 110 mln żołnierzy. Według różnych szacunków zginęło w niej około 50 milionów ludzi w tym 6 milionów Polaków.
Dzień Strażaka
Z okazji Dnia Strażaka składamy wszystkim strażakom z OSP Głuchów najserdeczniejsze życzenia.
Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz niesienie pomocy potrzebującym, to zadanie wpisane w strażacką służbę. Życzymy, aby ta trudna praca była źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy. Społeczne uznanie niech towarzyszy Wam w codziennej działalności, a Św. Florian wyprasza potrzebne łaski i bezpieczeństwo.
Święto Narodowe Trzeciego Maja
W tym roku obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Najważniejsze zapisane w niej postanowienia dotyczyły m.in.: zmiany ustroju państwa, jego centralizacji, wprowadzenia trójpodziału władzy, uznania katolicyzmu za religię panującą, tolerancji wobec innych wyznań.
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. w przeddzień rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Znakiem włączenia się w obchody tego święta jest wywieszenie biało-czerwonej flagi.
Tegoroczny Dzień Flagi nieco różni się od tych minionych. Niemożliwe są zgromadzenia, marsze czy jakiekolwiek inne formy publicznego świętowania. Z tego powodu Ministerstwo Edukacji Narodowej szczególnie zachęca wszystkich m.in. do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć wywieszonej flagi i opatrywania ich hasztagiem #mojaflaga. Przywiązanie do symboli narodowych można również okazać, wykonując kokardę narodową (biało-czerwoną rozetkę) i publikując jej fotografię z hasztagiem #AkcjaKokarda, #KokardaNarodowa lub #BarwyWspólne.
Komunikat Wójta Gminy Łańcut
Szanowni Rodzice
W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów umożliwiającą działalność przedszkoli informuję, że gmina Łańcut jako organ prowadzący dla dziewięciu przedszkoli publicznych rozpoczęła przygotowania do ich otwarcia.
Ze względu na konieczność przystosowania placówek do działania w warunkach epidemii, a szczególnie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom oraz personelowi, dokładne zasady działania przedszkoli będą znane po otrzymaniu wytycznych od Głównego Inspektora Sanitarnego.
Godziny dzwonków
Niedziela 27.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych