Aktualności
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Poniżej informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
BROZI MAGIC SHOW
6 marca 2020 roku uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z iluzjonistą z Poznania - Panem Zbigniewem Brzozowskim.
Uczniowie mieli okazję nie tylko obejrzeć „magiczne” triki, ale również uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach i sztuczkach. Wszystkie dzieci z chęcią zgłaszały się do wykonania zadań, ponieważ już od samego początku Brozi zdobył ich serca poczuciem humoru i uśmiechem. Jest on znany z telewizyjnego programu Mam Talent, gdzie prezentował numer z gołębiami, który to nasi uczniowie również mieli okazję obejrzeć.
Wizyta ciekawego Gościa
We wtorek 10 marca 2020r. na lekcji wychowawczej w klasie VIa, pan Adam Ciąpała pokazał, jak wykorzystywać jarzyny, warzywa i zioła rosnące w naszych ogródkach, aby przygotowywać sobie kanapki. Podczas pokazu, pan Adam przedstawił zalety (wartości odżywcze, witaminy) płynące ze zdrowego odżywiania. W lekcji aktywnie uczestniczyły klasy VIa oraz VIb.
Pragnąć tylko gwiazd
W piątek 6 marca 2020 r. w Zespole Szkół w Rogóżnie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke pod hasłem „Pragnąć tylko gwiazd”. Jak co roku, uczestnicy zostali przyjęci bardzo ciepło. Mogli nie tylko zdobyć doświadczenie sceniczne, lecz także zawrzeć nowe znajomości.
Do Rogóżna udało się pięcioro uczniów naszej szkoły (troje czwarto- i dwóch siódmoklasistów). W kategorii klas IV–VI wystąpili Zuzanna Rybak, Nadia Trojnar i Wiktor Czyjt. Deklamowali wiersze Witolda Szczepańca, odpowiednio: „Podarunek Boga”, „Światło i miłość”, „Czuwanie z Anną”. W grupie uczniów z klas VII–VIII wiersze recytowali Hubert Nater („Chciałoby się wszystkim pomóc” Anny Jenke) i Marcin Szczepański („Ciesz się, Matko Polsko” Bernadety Lipian).
Pismo klinowe, wieża Babel i kobiecy pierwowzór Jamesa Bonda
Jak powstało pismo? Po co czytać? Czym skutkuje niewyedukowanie? Kto jest najbardziej podatny na manipulację? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź poznali nasi uczniowie podczas spotkania z Beatą Krawiec – specjalistą ds. marketingu i reklamy w księgarni Nova w Rzeszowie.
W tej wyjątkowej lekcji, zorganizowanej z inicjatywy nauczyciela biblioteki szkolnej Piotra W. Kalinowskiego, wzięli udział czwarto-, piąto- oraz szóstoklasiści. Nie tylko usłyszeli o początkach pisma, lecz także zobaczyli „książkę” spisaną alfabetem węzełkowym, tabliczkę z pismem klinowym i pamiątki spod wieży Babel. Razem z prowadzącą zajęcia wskazywali na pozytywne aspekty czytania – możliwość ostrzeżenia innych przed niebezpieczeństwem, zdobywanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni.
Teatr Bazyl
2 marca 2020 roku po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Teatr BAZYL z Rzeszowa. W spotkaniu z teatrzykiem brała udział klasa I oraz grupa przedszkolna.
Aktorzy zaprezentowali spektakl teatralno – profilaktyczny pt. „Królewna Śnieżka”. Jednak nie było to zwykłe przedstawienie, w prosty i przystępny dla uczniów sposób wpleciono w widowisko elementy pierwszej pomocy, przypomniano dzieciom jaki jest numer alarmowy, w jaki sposób wezwać pomoc oraz jak postąpić w przypadku zakrztuszenia. Przygody królewny prezentowane były również w języku angielskim, dzięki czemu dzieci miały okazję wziąć udział w wyjątkowej i niecodziennej lekcji, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym.
Co musisz wiedzieć o koronawirusie
Co musisz wiedzieć o koronawirusie - informacje ze stron Ministerstwa Zdrowia:
Ministerstwo zdrowia - koronawirus
Trzask! Wow! Boom!
Komiks jest tekstem kultury, po jaki można sięgnąć na każdym etapie edukacji podczas lekcji języka polskiego, realizując podstawę programową.
3 marca 2020r. uczniowie klas IV i VI po raz kolejny uczestniczyli w multimedialnych zajęciach prowadzonych przez zawodowych aktorów. Podczas lekcji przekonali się, że komiksy tworzono już w prehistorii, poznali najpopularniejszego bohatera europejskiego komiksu, odkryli, w jaki sposób w komiksach ilustruje się dźwięki, poznali słowa związane z komiksem, takie, jak: plansza, kadr, dymek, rynna oraz dowiedzieli się, kim jest inker.
Do Hymnu!
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Głuchowie 25 lutego 2020 r. uczestniczyli w przesłuchaniu III edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu!” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Nasza szkoła znalazła się wśród 300 placówek z całej Polski, zakwalifikowanych do konkursu na podstawie zgłoszenia z początku listopada 2019 r.
Spotkanie z podróżnikiem
W dniu 20.02.2020 roku, uczniowie klas I – VIII Zespołu Szkół w Głuchowie mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem. W tym roku szkolnym podróżnik zabrał nas w „podróż” do Oman i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
W trakcie spotkania usłyszeliśmy o historii przywódców – Sułtana Qaboosa i Szejka Zayeda, odwiedziliśmy piaszczystą pustynię Sharqiya i plażę na wybrzeżu Omanu, na której Żółwie Zielone składają swoje jajka. Zobaczyliśmy sztuczną wyspę w kształcie palmy daktylowej oraz widok z 125 piętra Burj Khalifa – najwyższej obecnie budowli na naszej planecie. Dowiedzieliśmy się, że istnieją takie rzeczy jak stok narciarski na środku pustyni i szpital dla sokołów. Te i inne ciekawostki przyczyniły się do poszerzania wiedzy uczniów oraz wzbudzenia ciekawości świata, a może w przyszłości realizacji swoich marzeń.
Nauka jazdy na nartach
Kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Głuchowie i Cierpiszu podjęła próbę nauki jazdy na nartach w Ośrodku "Kiczeraski" w Puławch Górnych. Pomimo, że w kalendarzu połowa lutego, to u nas wiosna w pełni. pomimo tego 100 osobowa grupa uczniów, nauczycieli i rodziców wyruszyła do Puław koło Rymanowa. I nie zawiedli się, piękne słońce, bezwietrzna pogoda i bardzo dobrze przygotowany stok zachęcał do białego szaleństwa. Jedni zaczynali swoją przygodę z nartami bądź snowboardem, inni doskonalili umiejętności. Wszyscy stwierdzili, że było warto.
MISTRZOSTWA GMINY W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW
Po wywalczeniu trzeciego miejsca przez dziewczyny w zawodach, które odbyły się przed feriami, chłopcy stanęli przed dużym wyzwaniem. Niska frekwencja drużyn uczestniczących w zawodach (udział trzech drużyn) wcale nie pomagała. Dzielnie podjęli walkę i po zdecydowanym zwycięstwie z drużyną Soniny mieli praktycznie zagwarantowane drugie miejsce. Mecz o pierwsze miejsce z Albigową miał bardziej zacięty charakter, a szczególnie pierwszy set, który był bardzo wyrównany. Ostatecznie jednak lepsi okazali się uczniowie z Albigowej. Tytuł Wicemistrza Gminy Łańcut jest dla naszej drużyny dużym sukcesem. Indywidualnie nagrodzony został Kuba Magoń, otrzymując statuetkę Fair Play. Gdy okazało się, że z powodu urazu palca zdekompletowany został zespół z Soniny, Kuba chętnie wspomógł kolegów z sąsiedniej szkoły. W zawodach zwyciężyła drużyna z Albigowej.
Zaproszenie
Dyrektor Zespołu Szkół wraz z Radą Pedagogiczną
zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie podsumowujące I półrocze roku szk. 2019/2020
w poniedziałek w dniu 3 lutego 2020 r. o godz 17:00.
Rekrutacja do przedszkola
Prosimy zapoznać się z informacjami dotyczącymi rekrutacji do przedszkoli na terenie Gminy Łańcut.
Plan lekcji
Zapraszamy do odwiedzania dziennika elektronicznego w celu zapoznania się z nowym planem lekcji obowiązującym od 27.01.2020r. Plan można też pobrać bezpośrednio z naszej strony z zakładki plan lekcji.
Aktywne ferie ze Szkołą
Po poszukiwaniu zimy w pierwszym tygodniu, uczniowie, rodzice, absolwenci i sympatycy Zespołu Szkół w Głuchowie udali się na białe szaleństwo na sok Wierchomli w poniedziałek. Natomiast dzisiaj w iście wiosennej, słonecznej pogodzie poszusowali na stokach w Laskowej. A już w poniedziałek czas do szkoły, oby z takim samym zaangażowaniem jak na narty.
Misyjni kolędnicy
W okresie Świąt Bożego Narodzenia parafię Głuchów odwiedzili Misyjni Kolędnicy ze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole. Przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych ma przede wszystkim wymiar duszpasterski. Integruje grupę, wspólnotę parafialną budząc u wiernych ducha misyjnego, przyczynia się do ożywienia wiary, wzbudza radość.
W poszukiwaniu zimy
W pierwsze dni ferii zimowych grupa uczniów z Głuchowa i Cierpisza wraz z rodzicami i wychowawcami wybrała się na 3 dniową wycieczkę w Tatry.Podczas wyprawy zamieszkaliśmy w górskim schronisku w Dolinie Roztoki, z którego przeszliśmy trasę do Morskiego Oka oraz na Rusinową Polanę.Aby podziękować za bezpieczna podróż i piękną pogodę uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach.Nie zabrakło czasu na chwilę rozrywki i odpoczynku. Spędziliśmy wesoło czas na termach w Bukowinie.Nasza podróż zakończyła się późnym wieczorem na dworcu PKP w Łańcucie.
Bogatym jest nie ten kto posiada, lecz ten kto daje – św. Jan Paweł II
Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich okazją, aby przez dobroć, życzliwość, bezinteresowność obdarowywać potrzebujących, chorych, starszych czy samotnych. W tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministra Edukacji Narodowej – „ Razem na święta”.
Jak co roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Głuchowie włączyli się
w pomoc potrzebującym przeprowadzając zbiórkę artykułów spożywczych dla dzieci z Domu Dziecka w Łopuszce. Dary serca zebrane w czasie zbiórki zostały przekazane przez opiekunów SKC 19.12.2019 r. w placówce.
Godziny dzwonków
Środa 05.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych