Aktualności
Tolkien na scenie
Była książka, był film, przyszedł czas na spektakl teatralny.
9 stycznia 2020r. aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia wystawili na scenie MOK-u w Łańcucie sztukę pt. Hobbit, czyli tam i z powrotem. Adaptację słynnej książki obejrzeli uczniowie klasy V i VI. Tytułowego bohatera nie trzeba przedstawiać. Każdy z nas choć raz kiedyś spotkał Bilba. Czy wszyscy jednak wiedzą, o czym naprawdę jest Hobbit?
Internetove Love
7 stycznia 2020r. uczniowie klasy 7 i 8 wybrali się na spektakl „Pierwsza miłość – internetowe love” przygotowany przez Teatr Wrocławski In-Art. Udział w przedstawieniu to jedna z wielu form działań profilaktycznych zaplanowanych do realizacji w bieżącym roku przez szkołę. Spektakl porusza niezwykle ważny i palący problem zagrożeń płynących z internetu.
Szlachetna paczka
W listopadzie b/r przystąpiliśmy do akcji na rzecz potrzebujacych - SZLACHETNA PACZKA. Młodzież z Samorzadu Uczniowskiego przeprowadziła zbiórkę pieniężną i w ciągu dwóch dni udało się zebrać kwotę w wysokości 541, 84 zł. Zgromadzone środki przekazaliśmy w dniu 26 listopada do Urzędu Gminy Łańcut, która przygotowywała paczkę dla potrzebującej rodziny.
Bóg się nam rodzi
Ten anielskich skrzydeł szum, Ten niezwykłej gwiazdy blask
Świadczą, że przybywa Król, Miłość, która zbawia świat.Boże Narodzenie to okres, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. To czas, który łączy rodziny, zapomina się o sporach i nieporozumieniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wystawili jasełka Bożonarodzeniowe.
Życzenia bożonarodzeniowe
Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego,
wiary, która przenosi góry,
nadziei, która daje pokój
i miłości zdolnej do największych poświęceń,
oraz Nowego Roku 2020 będącego czasem pokoju, zdrowia
i realizacji zamierzeń
życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
oraz cała Społeczność
Zespołu Szkół w Głuchowie
Zawody pływackie
12 XII 2019 roku na basenie MOSiR w Łańcucie odbyły się Otwarte Mikołajkowe Mistrzostwa w Pływaniu o Puchar Burmistrza Łańcuta. W zawodach tych uczestniczyło dwóch uczniów naszej szkoły - uczniowie klasy VIa, Szymon Kozłowski i Kacper Ciąpała. Szymon na dystansie 50m stylem dowolnym zajął 5 miejsce (42:53s) a 7 na tym samym dystansie stylem klasycznym (54:32s). Kacper natomiast 50m stylem dowolnym przepłynął w 51:90 sec, co dało mu 7 miejsce w łącznej klasyfikacji. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i godnie reprezentowali Szkołę. Brawa dla nich i ich opiekuna mgr Piotra Wojciecha Kalinowskiego.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
12 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył o się spotkanie z byłym członkiem NSZZ Solidarność, panem Stanisławem Alotem. Opowiedział nam o stanie wojennym, który był jednym z najtrudniejszych okresów w historii Polski. Dowiedzieliśmy się, jakie represje stosowały władze w stronę Polaków, a pan Alot pokazał nam różne dokumenty i wiersze z tamtych czasów.To spotkanie bardzo nas poruszyło. Pokazało nam, jak bardzo złym okresem był stan wojenny, który nigdy więcej nie powinien się powtórzyć.
W bożonarodzeniowej atmosferze
Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia i realizację podstawy programowej z języka polskiego, 18 grudnia 2019 r. uczniowie klas 5, 6a i 6b udali się do Teatru „Maska” w Rzeszowie. Obejrzeli spektakl „Opowieść wigilijna” oraz uczestniczyli w lekcji „Maska w teatrze”.
Gratulacje dla Leona
Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pojawiły się bardzo radosne dla nas wieści. Uczeń 8 klasy, Leon Leja, zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy na tym właśnie szczeblu rywalizacji.
Białe szaleństwo
Piątek 13 nie okazał się dla naszych uczniów i nauczycieli pechowy, dzięki czemu udało się zainaugurować sezon narciarski bez żadnych niepotrzebnych przygód, za to z ogromem pozytywnych emocji. Stok MasterSki w Tyliczu okazał się perfekcyjnie przygotowany i umożliwił wszystkim miłośnikom białego szaleństwa. Ogromne brawa należą się szczególnie uczniom klasy 1, którzy już w pierwszym swoim wyjeździe narciarskim nabyli umiejętności, które umożliwiły im komfortowy zjazd z najwyżej położonego punktu stoku narciarskiego. Wszyscy obecni zgodnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się kolejnych wyjazdów, a następna szansa już w najbliższą środę. Zapraszamy do wyjazdu również absolwentów naszej szkoły oraz rodziców, którzy chcieliby szusować w towarzystwie swoich pociech.
Teatr Cieni
W środę 11 grudnia do naszej szkoły zawitał Teatr Bazyl. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie - „Królowa Śniegu”. Nie było to jednak tradycyjne przedstawienie, wykorzystano w nim bowiem efekt cienia, co nadało tajemniczości całej opowiadanej przez aktorów baśni. Dzieciom bardzo podobała się pokazana przez artystów gra światła cienia, było to dla większości nowe doświadczenie. Znana wszystkim baśń została pokazana w sposób wyjątkowy i niezwykle oryginalny.
Wolontariat uczniowski
30 listopada 2019 roku uczniowie klasy 8 uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności pod patronatem Podkarpackiego Banku Żywności.
Zbierana była głównie żywność długoterminowa, a uczestnicy byli podzieleni na dwu- i trzyosobowe grupy pod opieką organizatorów z Towarzystwa Brata Alberta.
Było to bardzo pouczające doświadczenie, pokazało nam, że warto pomagać innym, szczególnie osobom potrzebującym. Uczniowie klasy 8 mogli poczuć się jak prawdziwi wolontariusze.
SPOTKANIE ZE SZTUKĄ FILMOWĄ
Interaktywne lekcje w kinie organizowane przez Centrum Edukacji Medialnej spełniają nasze potrzeby i oczekiwania, świetnie łączą edukację i rozrywkę, twórczo aktywizują uczniów. Są przygotowywane przez filmoznawców oraz doradców metodycznych i prowadzone przez zawodowego aktora. Uczniowie z naszej szkoły od dawna chętnie w nich uczestniczą. W listopadzie, w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacji filmowej wzięły udział klasy 7-8 oraz 5-6. Tym razem uczniowie „podróżowali po krainie gatunków filmowych”. Dowiedzieli się m.in., czym jest konwencja gatunkowa, zobaczyli, jak wyglądały pierwsze filmy science fiction, poznali różne rodzaje komizmu, odbyli filmową podróż na Dziki Zachód, odkryli, czym jest hybryda gatunkowa, co odróżnia musical od innych filmów, poznali współczesne gatunki filmowe, takie jak found footage i mockument. Wszystkie omawiane zagadnienia były bogato ilustrow
Wywiadówka
Dyrektor i Rada Pedagogiczna zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie w poniedziałek - 01.12.2019r. o godz 17. Szczegółowy rozkład sal, w których odbywać się będą spotkania znajdować się będzie na drzwiach wejściowych do Szkoły.
Wyjście do miejsca urodzenia Leopolda Lisa-Kuli
W środę 20 listopada udaliśmy się na krótką wycieczkę do Kosiny. Naszym celem – w związku z niedawno obchodzoną 101. rocznicą odzyskania niepodległości – było zapalenie zniczy pod pomnikiem pamięci Leopolda Lisa-Kuli.
Gdy dotarliśmy na miejsce, pan Marcin Tomaszek, nauczyciel historii, opowiedział nam o życiu pułkownika. Dowiedzieliśmy się, że Lis-Kula urodził się w miejscowości sąsiadującej z Głuchowem – w Kosinie. Był majorem piechoty Wojska Polskiego. Zmarł w 1919 r. wskutek odniesionych ran. Pośmiertnie awansowano go do stopnia pułkownika.
Do Hymnu!
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury a dotyczącego jak najpiękniejszego odśpiewania naszego hymnu narodowego oraz innej pieśni patriotycznej. Dzięki zaangażowaniu p. Natalii Decowskiej, jesteśmy jedną z dwóch szkół w Gminie Łańcut, oraz 30 w całym województwie zakwalifkowanych do udziału w tym przedsięwzięciu.
Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej klas VII – VIII
W dniu 16.11.2019 r w hali sportowej Zespołu Szkół w Kraczkowej odbył się turniej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej.
Z dziewięciu szkół naszej gminy, reprezentacje wystawiły tylko cztery szkoły. W kategorii chłopców nie do pokonania była drużyna z Albigowej, mająca w składzie kilku medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Chłopcy z naszej szkoły podjęli walkę z każdym zespołem, ale mimo bardzo dobrej postawy na bramce Marka Rupara zdołali wygrać tylko z gospodarzami turnieju, uczniami ZS Kraczkowa. Dało to naszej drużynie zasłużone trzecie miejsce. Dziewczynom również nie można było odmówić ambicji, jednak to nie wystarczyło na wygranie chociażby jednego spotkania. W tym roku musieliśmy się zadowolić tylko pamiątkowym dyplomem i miejscem tuż za podium. Jest duża szansa, aby wynik poprawić w przyszłym roku, gdyż większość składu stanowiły dziewczyny z klasy siód
„Wynalazki XIX wieku” – lekcja muzealna
7 listopada uczniowie klas IV i V razem z opiekunami udali się na krótką wycieczkę do Łańcuta. Celem wyjazdu było uczestnictwo w lekcji muzealnej „Wynalazki XIX wieku”.
Nietypowa lekcja odbyła się w Kasynie – Klubie Urzędników Ordynacji Muzeum-Zamku w Łańcucie. Czwarto- i piątoklasiści nie tylko usłyszeli tam wiele ciekawostek na temat wynalazców, którzy kilkaset lat temu pracowali w okolicy, lecz także mogli zobaczyć, jak kiedyś wyglądały lampy, żelazka czy przyrządy kuchenne.
Nie ma nic cenniejszego nad wolność – 101. rocznica odzyskania niepodległości
Jak co roku, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się, by wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Szkolne świętowanie stało się okazją do zastanowienia się, czym jest wolność dla każdego z nas.
Krótka akademia, przygotowana przez piątoklasistów i wspierających ich kolegów z innych oddziałów, odbyła się 8 listopada 2019 r. W klimat uroczystości wprowadziła zebranych dyrektor Jolanta Bukowska. Następnie uczniowie przypomnieli, jak wyglądała droga Polaków do wolności. Przedstawili między innymi scenę powrotu do domu jednego z żołnierzy (ucharakteryzowanego na Józefa Piłsudskiego). Ponadto młodzi aktorzy deklamowali wiersze patriotyczne. Przytoczyli też kilka definicji wolności.
Kolejnym punktem tego wydarzenia był śpiew piosenek legionowych. Włączyli się w niego wszyscy uczniowie, którym akompaniowała nauczycielka muzyki Teresa Rydel. Obchody Narodowego Święta Niepodległoś
Godziny dzwonków
Środa 05.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych