8 listopada uczniowie klasy 3 zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce jesiennej. Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności i talenty recytatorskie, przygotowały również jesienne stroje oraz rekwizyty. Wszystkim uczniom gratulujemy udanych wystąpień oraz zaangażowania. W nagrodę wszyscy otrzymali pamiątkowe książki.
Wycieczka klasy 2 do Krakowa
- 08.11.2021
29 października uczniowie klasy 2 uczestniczyli w wycieczce, której punktami docelowymi były Wieliczka i Kraków. Uczniowie w tym dniu podróżowali: pociągiem, autobusem i tramwajem. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. W pasjonującą podróż w głąb ziemi zabrała uczniów pani przewodnik. Po pokonaniu ogromnej ilości schodów wszyscy zobaczyli komory wykute w skałach, rzeźby i solne jezioro, nad którym posłuchali muzyki Szopena. W czasie tej wyprawy dzieci dowiedziały się, że sól jest nie tylko słona, ale tworzy wielobarwne kryształy o różnych kształtach. Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Krakowa. Wędrując zakolem Wisły wszyscy udali się pod Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Smocza Jama. Krakowską atrakcją dla uczniów był Smok Wawelski – rzeźba z brązu upamiętniająca fantastyczne zwierzę znane z legend. Warto było przy nim przystanąć, zrobić pamiątkowe zdjęcie i zobaczyć jak „zionie ogniem”. Na rynek główny w Krakowie cała grupa wędrowała spacerową alejką Krakowa. Podczas wycieczki była chwila przemyśleń przy Oknie Papieskim, gdzie zawsze podczas pielgrzymek do Polski pojawiał się Papież Polak, dziś Święty Jan Paweł II. Była też chwila odpoczynku „pod Adasiem”- pomnikiem narodowego wieszcza Adama Mickiewicza. Z tego miejsca można było podziwiać najważniejsze zabytki Krakowa i usłyszeć hejnał z Wieży Mariackiej. Był też czas na zakup pamiątek i obwarzanków krakowskich. Piękny słoneczny dzień sprzyjał odkrywaniu piękna wybranych miejsc i zabytków Krakowa.
10
Charytatywne dyktando niepodległościowe
- 02.11.2021
Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości tuż-tuż. Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez autorów serwisu Dyktanda.pl. Zasady są proste: zapisane osoby rozwiązują dyktando, a za każdego uczestnika organizatorzy przekazują 1 zł na wybrany cel charytatywny.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zapisy odbywają się na stronie:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021
Uwaga! Teksty dla poszczególnych grup będą dostępne w serwisie Dyktanda.pl 11 listopada w następujących godzinach:
kl. 1-3 - g. 10-10.30;
kl. 4-6 - g. 12-12.30;
kl. 7-8 - g. 15-15.30;
dorośli - g. 19-19.30.
Zapraszamy do uczestnictwa w tej patriotyczno-charytatywnej akcji!
Zmiany
- 29.10.2021
Informujemy, że 31.10.2021 r. nastąpi w naszej szkole zmiana na stanowisku dyrektora. Dziękujemy dotychczasowej pani dyrektor - mgr Jolancie Bukowskiej - za dwa lata wytężonej pracy. Od 1.11.2021 r. decyzją wójta gminy Łańcut pana Jakuba Czarnoty na stanowisko pełniącej obowiązki dyrektor powołana została pani mgr Sylwia Kuźmicz.
Obydwu paniom życzymy sukcesów w dalszej pracy.
Podziękowania odchodzącej pani dyrektor złożyły w piątek delegacje przedszkola oraz szkoły podstawowej.
Dzień Papieski
- 27.10.2021
22 października obchodziliśmy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża Polaka, którego wybór na Stolicę Piotrową16 października 1978 roku był jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
Karol Wojtyła jako papież stał się dla nas wzorem mądrości i ofiarnej służby Bogu i ludziom.
W homilii wygłoszonej w dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 roku wołał:
" Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się! Chrystus wie "co jest w człowieku". Tylko On wie!
Dzisiaj tak często człowiek nie wie, co nosi w sobie, w głębi swojej duszy, swego serca. Tak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Tak często opanowują go zwątpienie, które przechodzi w rozpacz. Pozwólcie zatem - proszę was, błagam was z całą pokorą i ufnością - pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka. Tylko On ma słowa życia, tak, życia wiecznego. "
Dzień Papieski dla całej społeczności naszej szkoły to bardzo ważne święto. W czasie audycji uczniowie z naszej szkoły przypomnieli historię życia papieża Polaka - wydarzenia z dzieciństwa, młodości i późniejszych lat, które kształtowały osobowość Karola Wojtyły, wpływały na Jego życiowe powołanie, pontyfikat i prowadziły do świętości. Dzień ten zawsze łączy się z wdzięcznością Bogu za dar życia i świętości wielkiego Polaka - św. Jana Pawła II.
Po wysłuchaniu audycji na przerwach została otwarta kawiarenka i przy dźwiękach muzyki mogliśmy skosztować" papieskich kremówek" . Uczniowie młodszych klas przygotowali piękne prace plastyczne.
Człowiek z pasją – spotkanie z rzeźbiarzem
- 25.10.2021
Dnia 20.10.2021 r. gościliśmy w naszej szkole artystę o niezwykłym talencie rzeźbiarskim - Pana Jana Cwynara, mieszkającego w Soninie, który wprowadził uczniów w fascynujący świat rzeźby i płaskorzeźby. Odwiedził On naszą szkołę na zaproszenie Pani Teresy Rydel.
Pan Jan jest człowiekiem niezwykle żartobliwym, sympatycznym, pomysłowym, otwartym na innych ludzi, zapalonym podróżnikiem, kolekcjonerem ciekawych, oryginalnych, pięknych, niepowtarzalnych rzeźb z różnych krajów. Jak sam twierdzi: „nie trzeba tworzyć wielkich monumentów dla tych dzieł, aby mieć radość tworzenia dla siebie, dla bliźnich, których to cieszy”. Artysta prezentuje swoje dzieła co dwa lata na wystawie prac rzeźbiarskich w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Przedmiotem jego twórczości są płaskorzeźby w oflisach lipowych, piękne rzeźbione ule w olbrzymich pniach lipowych, a także rzeźby pojedyncze różnych rozmiarów, ukazujące ważne postacie lub wydarzenia z historii i życia zwykłych ludzi.
O swojej twórczości nasz gość opowiadał z wielką pasją na lekcjach, w których uczestniczyły kolejno: grupy przedszkola i uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej.
Dowiedzieli się oni m. in. jaki jest proces tworzenia rzeźby, czy płaskorzeźby, z jakich materiałów można je wykonać, a także mogli zobaczyć narzędzia służące do ich wykonania.
Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i doskonale uzupełniły lekcje plastyki z tematu rzeźba oraz płaskorzeźba. Dzięki takiej formie dzieci uczą się bardzo szybko i efektywnie oraz trwale kształtują swoje nastawienie do nauki.
Tekst i foto. T. Rydel
1
UWAGA! INTERNET! LEKCJA W KINIE
- 21.10.2021
20 października uczniowie z klas 4 - 6 uczestniczyli w lekcji medialnej pt. „Uwaga! Internet!”. W czasie zajęć zorganizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej uczniowie przypomnieli sobie, co to jest cyberprzemoc oraz jak się przed nią bronić, odkrywali, jak sprawdzić czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa. Dowiedzieli się też, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem oraz dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów. Zrozumieli, jakie krzywdy może wyrządzić hejter.
Dodatkowym atutem spotkania było to, że uczniowie mogli brać czynny udział w lekcji i odpowiadać na pytania prowadzącego. Wspólnie zastanawiali się, co by było, gdyby Internet przestał działać? Czy Internet jest złodziejem wolnego czasu? Ważne jest, że rozsądnie wykorzystywany potrafi być bardzo pomocny. Należy posługiwać się nim umiejętnie i z ograniczonym zaufaniem.
Drugim punktem programu była projekcja filmu „Rocca zmienia świat”.
Opowieść o zabawnej i odważnej dziewczynce, która mimo braku matki i nieobecności ojca jest pogodną, pełną energii zwariowaną jedenastolatką mieszkającą samodzielnie w wielkim domu z ocaloną z wypadku wiewiórką. Rocca pokazuje, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych, jeśli czegoś się naprawdę pragnie.
Film został nagrodzony Niemiecką Nagrodą Filmową 2019 za najlepszy film dla dzieci oraz nagrodą publiczności w sekcji filmów dziecięcych i młodzieżowych.
Finał akcji charytatywnej w naszej szkole
- 21.10.2021
Zakończyliśmy w naszej szkole akcję charytatywną:
POLSKIE SMYKI DZIECIOM Z AFRYKI!
Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać artykuły szkolne
i opatrunkowe dla dzieci z krajów, gdzie jest biedniej, trudniej i może czasem trzeba troszeczkę pomóc, by było lepiej!
Samorząd Uczniowski DZIĘKUJE wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki!
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
- 18.10.2021
13 października w naszej szkole klasa VII i Samorząd Uczniowski zaprezentowali wspólnie krótki program artystyczny „EDUKACJA ŻÓŁWIKÓW”. Po kilku słowach rysu historycznego tego wyjątkowego dla szkolnictwa święta, przedstawiono scenkę nawiązującą do nauki zdalnej. SZKOŁA NIE JEST TAKA ZŁA to hasło podsumowujące, które wskazuje, że nauka stacjonarna ma szczególną wartość, bo kształtuje nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim społeczny rozwój młodego człowieka.
Przemyślenia pedagoga:„DLACZEGO CHCIAŁEM BYĆ NAYCZYCIELEM?
Mają ludzie różne fachy,
Jeden specem jest od blachy,
Ten docentem, ów lekarzem...
Jedni pragną grać na scenie,
Inni muszą tłuc kamienie,
Więc dlaczego chciałem być
NAUCZYCIELEM?...
(...) Aż tu nagle...w słotny ranek
Ktoś na progu stanął.
- Janek?
Ten co nieraz łapał dwóje ,
Przyszedł i... dziękuje mi:
- Tak Pan długo musiał czekać,
Lecz wyrosłem na człowieka!
I dlatego... warto być
NAUCZYCIELEM!”
8
Moc górskich atrakcji
- 11.10.2021
„Jesień, jesień w Zakopanem...” - nucić mogą uczniowie klas 5, 6 i 7 oraz 8 (ci ostatni ze szkoły w Cierpiszu), którzy spędzili aż trzy dni na górskich wyprawach. Odwiedzili w tym czasie zarówno okolice Jeziora Czorsztyńskiego, jak i Tatry.
Pierwszy dzień wycieczki był okazją do przećwiczenia umiejętności jazdy na rowerze oraz podziwiania przepięknego krajobrazu. Uczestnicy wyjazdu pokonali ok. 30 km malowniczą trasą Velo Czorsztyn. Następnie udali się do Zakopanego.
Po zasłużonym odpoczynku i spędzeniu nocy w stolicy Tatr nadszedł czas odkrywania uroków tych gór. Uczniowie przeszli Doliną Kościeliską, nie omijając Jaskini Mylnej ani Smoczej Jamy. Ubezpieczani przez przewodnika i opiekunów, bezpiecznie pokonali zarówno strome zbocza, jak i wąskie korytarze jaskiń.
Głównym punktem ostatniego dnia wycieczki była Rusinowa Polana. Młodzież podziwiała piękną panoramę Tatr, a następnie udała się na Wiktorówki, gdzie uczestniczyła w mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Po południu znalazł się czas na lody na Krupówkach i zakup pamiątek.
Wycieczka dobiegła końca. Pozostały wspomnienia, zdjęcia i... przekonanie, że hart ducha oraz wsparcie kolegów pomagają przekraczać własne granice i lęki.
50
Klasa 3 w Krakowie
- 07.10.2021
30 września 2021 r. uczniowie klasy 3 wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Na początku miało miejsce zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym dzieci mogły przy każdym stanowisku spróbować wielu ciekawych doświadczeń naukowych, ale również świetnie się bawić z rówieśnikami. Krakowski park edukacyjny jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu w Polsce. Dalszym punktem programu było zwiedzanie Podziemi Rynku Głównego w Krakowie, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z historią miasta oraz obejrzeć bogactwo historycznych zbiorów. Cała grupa przeszła również Trasą Królewską, kończąc wycieczkę na Rynku Głównym i zaopatrując się w drobne pamiątki. Niewątpliwą atrakcją dla większości uczniów było to, że podróż odbyła się pociągiem oraz możliwość przemieszczania się po Krakowie tramwajem. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie, wspólne chwile i fantastyczne wspomnienia na długo zostaną w pamięci.
16
Światowy Dzień Zwierząt
- 07.10.2021
W dniu 4. października wspominaliśmy Św. Franciszka z Asyżu, który kochał zwierzęta i jest Patronem Ekologii. Od 90. lat jest obchodzony Światowy Dzień Zwierząt, w Polsce od 1993r. Ma ten dzień uwrażliwiać ludzi na los zwierząt i odpowiednie ich traktowanie. W naszej szkole uczniowie klasy II, III i IV rysowali swoje ulubione zwierzątka, opowiadali o nich bardzo ciepło. Zwracali uwagę na to, że to istoty żywe, wobec czego mają swoje prawa. Często są traktowane jak członkowie rodziny.
Dzień Chłopaka
- 30.09.2021
Dzisiaj przypada ważne święto, czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji chcemy złożyć życzenia wszystkim kolegom oraz panom nauczycielom.
Zacznijmy od naszych kolegów. Życzymy Wam: dużo słodkości w życiu, dobrych ocen, mile spędzonych w szkole chwil, zrozumienia koleżanek, miłości, sukcesów, spełnienia marzeń, radości, pasma zwycięstw Głuchowianki Głuchów.
Przejdźmy do nieco dojrzalszych chłopaków, czyli naszych nauczycieli. Drodzy Panowie, życzymy Wam: wysokiej wypłaty, powodzenia w życiu osobistym, sukcesów edukacyjnych, samych udanych lekcji, spokojnych dyżurów, mało złości, dużo radości, niekończących się pokładów cierpliwości.
A wszystkim - zarówno chłopcom, jak i panom - życzymy, by w weekendy Wasze głowy były wolne od szkoły, za to pełne kreatywności i pomysłów na ciekawe i owocne spędzenie kolejnego tygodnia.
Wszystkiego najlepszego!
Zajęcia żywieniowe - technika w praktyce
- 30.09.2021
W ramach lekcji techniki uczniowie klasy 6 uczestniczyli w zajęciach żywieniowych w Ośrodku Kultury w Głuchowie. Lekcje te były prowadzone przez panie Zofię Dziergę i Marię Nowakowską z Koła Gospodyń Wiejskich w Głuchowie oraz p. Małgorzatę Tymińską-Łojko, nauczycielkę techniki.
Podczas trzech spotkań uczniowie rozwijali umiejętności praktyczne. Wykonali placek ze śliwkami, proziaki i pierogi. Uczniowie krok po kroku oswajali się z różnymi produktami spożywczymi i ćwiczyli podstawowe umiejętności przygotowywania potraw. W trakcie ćwiczeń omówione zostały następujące treści: higiena i BHP pracy, historia potraw, nietolerancje pokarmowe. Szóstoklasiści poznali też tajniki zawodów: dietetyka, technologa żywienia i kucharza.
Najwięcej radości dała uczniom degustacja samodzielnie przygotowanych potraw. Zajęcia były ciekawe. Mamy nadzieję, że zainspirowały szóstoklasistów do przygotowywania potraw na gruncie domowym.
18
Wybory do SU
- 30.09.2021
W dniu 23 września 2021 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Tydzień wcześniej w kampanii wyborczej wzięło udział 4 uczniów klas ósmych, którzy w krótkich autoprezentacjach przedstawili siebie i swoje pomysły na samorządność.
W głosowaniu wzięło udział 123 uczniów, jeden głos okazał się nieważny. Po przeliczeniu kart przez komisję skrutacyjną w składzie: Dominika Sochacka , Miłosz Słabiak i p. Katarzyna Daszkiewicz Kuźniar wyniki prezentują się następująco:Emilia Bytnar – 27 głosów
Kacper Ciąpała – 46 głosów
Szymon Długosz – 38 głosów
Szymon Pudło – 11 głosówOgłaszamy zatem, że przewodniczącym szkoły w roku szkolnym 2021/2022 będzie Kacper Ciąpała, jego zastępcą Szymon Długosz, a pozostali członkami SU. Wszystkim kandydatom GRATULUJEMY i życzymy owocnej współpracy.
Europejski Dzień Języków
- 28.09.2021
W piątek 24.09.2021 w naszej szkole odbywał się Europejski Dzień Języków. Dzień ten miał za zadanie propagować wśród naszych uczniów naukę języków obcych oraz uświadomienie im wagi znajomości tych języków w naszym, coraz bardziej zglobalizowanym świecie. W ramach obchodów zorganizowany został konkurs na plakat o tematyce związanej z wylosowanym przez każdą z klas krajem Europejskim. Uczniowie mieli też za zadanie przygotować piosenkę związaną ze swoim krajem. Wszyscy doskonale się bawili i dzień ten przysporzył wielu uśmiechów i inspiracji muzycznych. Konkurs związany z plakatem wygrała klasa 8a, prezentując Francję. Gratulujemy wszystkim uczniom i wychowawcom zaangażowania i mamy nadzieję, że dzień ten wzbudził w nich chęć podróżowania, a zatem poszerzania swoich horyzontów myślowych.
4
Sportowe sukcesy naszych uczniów
- 24.09.2021
Sportowe sukcesy naszych uczniów
24 września w Białobrzegach odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Reprezentujący naszą szkołę ósmoklasiści pokazali się z jak najlepszej strony:
Dominik Peret zajął pierwsze miejsce w biegu na 100 m;
Kacper Ciąpała i Szymon Długosz byli drudzy (odpowiednio) na 300 i 1000 m;
Szymon Pudło (100 m) i Emilia Bytnar (300 m) stanęli na trzecim stopniu podium;
Szymon Kozłowski (100 m) i Wojciech Olbrycht (1000 m) byli czwarci.
W zawodach na szczeblu wojewódzkim reprezentować nas będą: Dominik Peret, Kacper Ciąpała i Szymon Długosz. Wszystkim uczniom oraz opiekunowi - panu Piotrowi Kalinowskiemu serdecznie gratulujemy!
Wycieczka klasy 4 do Krakowa
- 23.09.2021
17 września 2021 r. klasa czwarta wraz z wychowawczynią p.Natalią Decowską oraz p.Tomaszem Skomra, wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu była Katedra Wawelska, gdzie uczniowie zgłębiali wiedzę historyczną oraz religijną. To miejsce ma szczególne znaczenie, ponieważ została tam pochowana św. Jadwiga Królowa, patronka naszej szkoły. Następnie uczniowie udali się na Dzwon Zygmunta, skąd podziwiali panoramę miasta. Niemniej jednak, atrakcją najbardziej wyczekiwaną przez dzieci było ZOO, gdzie wszyscy podziwiali zwierzęta z całego świata. Wyprawa została zakończona przejściem Trasą Królewską na Rynek Główny. Choć pogoda spłatała trochę figla, dobry nastrój nie ustawał i plan wycieczki w pełni zrealizowano.
25
82 rocznica napaści Armii Czerwonej na Polskę
- 22.09.2021
W ramach prowadzonej w naszej szkole innowacji pedagogicznej: Jesteśmy winni Im pamięć-miesiąc w historii, w piątek - 17 września odbył się apel śpiewający dotyczący wspomnienia 82 rocznicy napaści ZSRR na Polskę 17.09.1939r. Uczniowie pod kierunkiem pani Teresy Rydel śpiewali piosenki z czasów II wojny światowej, m. in.: Deszcz, jesienny deszcz, Idą leśni, Modlitwa Armii Krajowej oraz słuchali: Dnia pierwszego września z filmu Zakazane piosenki, 40:1 - szweckiego zespołu Sabaton i Czerwone Maki na Monte Cassino w wykonaniu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Tematykę historyczną tych strasznych wojennych dni przybliżył uczniom klas 5-8 pan Marcin Tomaszek. Na szczególną uwagę zasługuje w naszej pamięci sylwetka mieszkańca Głuchowa - Stanisława Milińskiego, który był żołnierzem Armii gen. Władysława Andersa w ZSRR i uczestnikiem walk pod Monte Casino. Jego wojenne losy oddają sytuację całego narodu w czasie II wojny światowej pod okupacją sowiecką i niemiecką.
Tydzień wychowania
- 17.09.2021
Tegoroczny Tydzień Wychowania początkowo miał mieć jako motto słowa stanowiące tytuł powieści Jana Dobraczyńskiego „Cień Ojca”. Jednak ktoś zaproponował, by zamiast hasła: „W cieniu Ojca” przyjąć motto „W blasku ojcostwa”. Chcemy więc przeżywać tegoroczny, XI Tydzień Wychowania w naszej Ojczyźnie w blasku ojcostwa św. Józefa.
W dniu 8 grudnia 2020 roku papież Franciszek nieoczekiwanie ogłosił w całym Kościele Rok Świętego Józefa. Okazją do podjęcia takiej decyzji była 150. rocznica ustanowienia św. Józefa patronem Kościoła Powszechnego. Ojciec Święty uznał, że św. Józef będzie skutecznym patronem na niespokojny czas pandemii. To bardzo dobry wybór, nie tylko ze względu na zaufanie, jakim tak wielu wierzących na całym świecie obdarza św. Józefa, ale wszyscy ludzi potrzebują oparcia w trudnych czasach. Takim oparciem może być zawsze ojciec, tato tzn. wymagający wychowawca.
Ernest Hemingway na początku swego opowiadania pt. „Rogi byka” przytacza wymowną historię: W Madrycie pełno jest chłopców imieniem Paco, co jest zdrobnieniem od Francisco, i nawet istnieje madrycka anegdota o pewnym ojcu, który przyjechał do stolicy i w rubryce „Wiadomości osobiste” w lokalnej gazety zamieścił następujące ogłoszenie: PACO! SPOTKAJ SIĘ ZE MNĄ W HOTELU MONTANA WE WTOREK W POŁUDNIE, WSZYSTKO BĘDZIE PRZEBACZONE. TATA. Okazało się, że trzeba było wezwać oddział Guardia Civil - tzn. lokalnej policji, żeby rozpędzić ośmiuset młodych ludzi, którzy przyszli w odpowiedzi na to ogłoszenie. Wszyscy potrzebowali bowiem przebaczenia od swego ojca i wszyscy myśleli, ze to do nich to zaproszenie.
Genialny tekst Hemingwaya odsłania powszechną potrzebę odnawiania relacji opartej na bezwarunkowej miłości i przebaczeniu z tak znaczącą osobą, jaką w życiu każdego człowieka jest ojciec
Spróbujmy w czasie tegorocznego Tygodnia Wychowania wraz ze św. Józefem odkryć na nowo tajemnicę ojcostwa.
W ramach tegorocznego Tygodnia Wychowania chcemy zaproponować wszystkim do zrealizowania zadanie: „Wypij herbatę z tatą” – to znaczy spotkaj się ze swoim tatą by spokojnie bez pośpiechu porozmawiać, mieć czas dla siebie, usiąść i porozmawiać z nim. Słowa ks. Twardowskiego: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” są przytaczane tak często, że już się ich nie zauważa i można je łatwo zignorować. Warto jednak rzeczywiście nie odkładać ważnych spotkań na później. W czasie pandemii przekonywaliśmy się bardzo często, że nie panujemy nad biegiem zdarzeń i możemy być nagle zaskoczeni, że nie zdążyliśmy powiedzieć bliskim czegoś, co warto było powiedzieć. Szczególnym przykładem dobrych relacji z bliskimi są ostatnio błogosławieni wielcy Polacy: ks. Kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka.
Dziękujemy za uwagę.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie