Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Daniel Babicki (@Dani Babicki) zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka hiszpańskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na ostatniej prostej.
Buena suerte! 🇪🇸🇪🇸🇪🇸
Sukces Daniela
- 25.02.2022
Julia - nasza uzdolniona akrobatka
- 25.02.2022
Julia Oratowska - obecnie uczennica IV klasy szkoły podstawowej w
Głuchowie. Należy do klubu sportowego UKS Akrobata Łańcut, w którym
reprezentuje miasto i szkołę w zawodach różnej rangi, rozpoczynając od
powiatowych, a kończąc na międzynarodowych. Na wielu z nich zdobywa
medale i dyplomy zajmując miejsca w czołówce. Akrobatyka sportowa to
jej pasja co widać na treningach, w których uczestniczy
systematycznie, gdzie doskonali technikę figur akrobatycznych. Julia
zarówno każdą wolną chwilę jak i przestrzeń wykorzystuję do ćwiczeń
akrobatycznych, co niejednokrotnie przyprawia o dreszcze
obserwujących. Nieprzypadkowy również jest jej pseudonim " DZIK",
który idealnie oddaje jej charakter, spryt i zaangażowanie na
treningach i w szkole podczas lekcji wf.Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!
5
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
- 21.02.2022
21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w tym roku pod hasłem: „Wykorzystywanie technologii do wielojęzycznego uczenia się: wyzwania i możliwości”. Zachęcamy wszystkich, by nie tylko dziś dbać o piękno polszczyzny, przestrzegając zasad poprawności językowej i ortograficznej oraz wypowiadając się w kulturalny sposób.
Rekrutacja do Przedszkola Publicznego w Głuchowie na rok szkolny 2022/2023
- 17.02.2022
Zachęcamy do zapoznania się z Zarządzeniem Wójta Gminy Łańcut w sprawie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli na rok szkolny 2022/2023.
Informujemy, że wydawanie WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA rozpocznie się 21 lutego 2022 r. Przyjmowanie wypełnionych wniosków potrwa do 11 marca 2022 r.
Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego, Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz Potwierdzenie woli dostępne są w przedszkolu. Można je również pobrać z linków poniżej:
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny
- 14.02.2022
Już 14 lutego o godz. 10:00 rusza rejestracja na nowy, letni semestr 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębice (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z gminy i miasta Jasło oraz gminy Skołyszyn) oraz Ustrzyki Dolne (osoby z gminy Ustrzyki Dolne).
Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 14 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 21 lutego (włącznie).
Szczegółowe informacje na stronie: https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/
80. rocznica powstania Armii Krajowej
- 14.02.2022
W tym roku obchodzimy 80. rocznicę powstania Armii Krajowej – najsilniejszej i najlepiej zorganizowanej podziemnej armii europejskiej II wojny światowej. Po agresji niemieckiej i sowieckiej we wrześniu 1939 roku życie państwa polskiego zeszło do konspiracji. Rząd polski działający na uchodźstwie w Londynie kontynuował działalność władz państwowych. W podziemiu odtworzono struktury władzy cywilnej oraz siłę zbrojną. Na mocy rozkazu Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa.
Pamiętając o tych wydarzeniach naszej historii zachęcamy dzieci z rodzicami do uhonorowania żołnierzy AK i zapalenie znicza lub złożenie kwiatów w miejscach ich spoczynku w pierwszy dzień rozpoczynających się na Podkarpaciu ferii zimowych. Najbliższa zbiorowa mogiła 12 pochowanych żołnierzy AK znajduje się na cmentarzu w Łańcucie ( ul. Mościckiego).
Walentynki
- 14.02.2022
Miłość w dniu św. Walentego mogą wyznawać sobie nie tylko zakochane pary, ale też rodzice dzieciom, dzieci rodzicom, dziadkom, rodzeństwu czy przyjaciołom.
Z tej okazji, mimo rozpoczętych ferii, a więc i nieobecności uczniów, Dzieci z naszego przedszkola przygotowały wyjątkową WALENTYNKĘ!
Ferie zimowe
- 14.02.2022
Życzymy wszystkim Uczniom oraz Pracownikom Zespołu Szkół w Głuchowie bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
Do zobaczenia 28 lutego!
Początek ferii zimowych
- 13.02.2022
'Nie wiem czy to tak fajnie,
cały dzień na online,
modle się o cud,
żeby było znów,
żeby było normalnie…'
Z tą piosenką, wykonaną przez dzieci na świetlicy rozpoczynamy ferie zimowe.
Życzymy udanego wypoczynku,
radując się, że już niedługo wszyscy zobaczymy się w szkole
Szkolne Koło Caritas
- 13.02.2022
Szkolne Koło Caritas w naszej szkole w minionym półroczu podejmowało różne akcje dobroczynne na rzecz potrzebujących, chorych i starszych. Między innymi jak co roku wolontariusze pod czujnym okiem opiekunów przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych dla dzieci dzieci z Domu Dziecka w Łopuszce, upominki świąteczne dla seniorów i chorych z naszej parafii oraz rozprowadzali kadzidło i kredę w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zebrane ofiary przekazano na rzecz misji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i ofiarność. Dobro zawsze powraca.
26
Zabawa karnawałowa
- 10.02.2022
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3, dzieci bawiły się w swoich klasach pod opieką wychowawców. Uczniowie z tej okazji przygotowali piękne stroje, każdy kto chciał przebrał się za wymarzoną postać lub zwierzątko. Odbyły się zabawy w kółeczku, wybrane przez uczniów gry oraz tańce. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się zabawa karnawałowa. Dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku.
14115
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
- 08.02.2022
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie słuchali o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z zasobów globalnej sieci oraz pod opieką pani Karoliny Rosół przygotowali prace plastyczne związane z tym tematem.
14
Jak się odważyć?
- 07.02.2022
Poprzedni tydzień upłynął klasie 3 pod hasłem: „Jak się odważyć – pokonywanie strachu”. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali prace przedstawiające sylwetki sportowców, w których ślady chcieliby pójść. Dzieci dowiedziały się, że prawdziwa odwaga w dążeniu do każdego celu nie oznacza braku lęku, lecz podejmowanie prób pokonywania go. Warto przezwyciężyć swój strach i nauczyć się czegoś nowego. Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły odwagi oraz wytrwałości w realizowaniu swoich marzeń.
9
Tematyka ekonomiczna w bibliotece
- 28.01.2022
14 stycznia 2022 r., na zaproszenie p. Agaty Zachwiei, siódmoklasiści wzięli udział w warsztatach ekonomicznych „Pieniądz i jego funkcje”. Odbyły się one w Bibliotece Publicznej w Głuchowie.
Na początku uczniowie rozwiązali test dotyczący bankowości. Później zapisywali, do czego - ich zdaniem - służą pieniądze, a następnie obejrzeli film o historii pieniądza i zapoznali się z wystawą poświęconą tej samej tematyce.
Szczególnie interesujące były prognozy dotyczące cen w przyszłości. Ciekawe okazały się też fakty na temat pierwszych polskich monet.
Marlena Frodyma
Kartki wysłane, pora więc na film
- 22.01.2022
Uczniowie, którzy w grudniu uczestniczyli w akcji „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”, postanowili podjąć wyzwanie, rzucone przez pomysłodawców tej inicjatywy. Mianowicie: nagrali krótki film promujący ideę wysyłania życzeń w tradycyjnej formie.
Co ważne, siódmoklasiści nie tylko wcielili się w przypadające im w udziale role, lecz także uczestniczyli w opracowywaniu scenariusza filmu. Niejako przy okazji rozwijali przy tym kreatywność, oswajali się z niespotykanymi na co dzień zadaniami oraz odkrywali nowe umiejętności - zarówno swoje, jak i kolegów.
Wszystkim odbiorcom nagrania życzymy, by jego oglądanie przynosiło przynajmniej tyle radości, ile twórcom dawała praca nad nim...
Życzenia...
- 23.12.2021
Wigilie klasowe
- 21.12.2021
Ostatni spędzony w szkole przedświąteczny piątek upłynął pod znakiem spotkań opłatkowych. Uczniowie wszystkich klas zebrali się wraz z nauczycielami, by złożyć sobie nawzajem życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, przełamać się opłatkiem i zaśpiewać kolędy.
Na stołach nie zabrakło, oczywiście, świątecznych przysmaków. Niektóre grupy wybrały tradycyjne wigilijne potrawy, inni uczniowie woleli słodkości. Co jednak najważniejsze, zajęcie miejsc przy wspólnym stole pozwoliło na integrację wewnątrz klas i zapewniło swobodną, pełną ciepła i zrozumienia atmosferę.
Uczniowie, którzy tego dnia opuszczali szkołę w prawdziwie bożonarodzeniowym nastroju, z pewnością obdarzyli życzliwością także swoich domowników. A nic nie sprzyja ostatnim przedświątecznym przygotowaniom tak, jak właśnie chęć pomocy najbliższym.
8
Młodzież kartki pisze...
- 21.12.2021
Uczniowie klasy VII dołączyli w tym roku do kampanii fundacji Dbam o Mój Zasięg pod hasłem „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Przygotowując świąteczne pocztówki, mieli nadzieję na sprawienie ich adresatom miłej niespodzianki.
Wśród założeń akcji, opracowanych przez jej pomysłodawców, znalazły się nie tylko sprawienie komuś radości i pozostawienie trwałego śladu pamięci o drugim człowieku, lecz także zachęcenie młodszych i starszych do świadomego ograniczenia korzystania z mediów cyfrowych w czasie Bożego Narodzenia. Realizując te założenia, siódmoklasiści napisali bożonarodzeniowe życzenia dla każdego z wychowanków Domu dla Dzieci im. ks. B. Markiewicza w Łopuszce Małej. Treść i formę przekazu dostosowali do wieku każdego z odbiorców.
Układanie życzeń i ozdabianie pocztówek spodobało się uczniom. Wykonali więc dodatkowe prace, tym razem dla swoich bliskich. Jednogłośnie stwierdzili, że pisanie tradycyjnych życzeń jest bardzo przyjemne.
1
40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego
- 13.12.2021
W dniu 13 grudnia 2021 roku mija 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez generała Wojciecha Jaruzelskiego.
Jak do tego doszło?
Stan wojenny był rozpaczliwą próbą utrzymania się przy władzy w Polsce przez komunistów popieranych przez Moskwę, którzy rządzili w naszym kraju po II wojnie światowej w latach 1944-1989.
Wybór w 1978 roku na papieża Polaka Karola WOJTYŁY oraz powstanie w sierpniu 1980 roku pierwszego w krajach komunistycznych wolnego związku zawodowego SOLIDARNOŚĆ były śmiertelnym zagrożeniem dla komunistycznych namiestników ZSRR rządzących w Polsce.
35 lat po zakończeniu II wojny światowej komuniści musieli użyć wojska, Milicji Obywatelskiej i oddziałów ZOMO do walki z polskim narodem.
O wydarzeniach stanu wojennego opowiedział dzisiaj w naszej szkole jeden z działaczy Solidarności – pan Stanisław Alot w prelekcji dla najstarszych klas. Pan Alot wytłumaczył w zrozumiały i obrazowy sposób uwarunkowania historyczne tamtych wydarzeń, przedstawił początki ruchu solidarnościowego, życie codzienne w stanie wojennym oraz konsekwencje dla strajkujących.Dziś w wolnej Polsce pamiętając o ofiarach stanu wojennego wspominamy bohaterów tamtych grudniowych dni:
Cześć ich pamięci!
2
Świąteczna zbiórka produktów
- 13.12.2021
Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę produktów spożywczych,higienicznych i chemicznych, które zostaną przekazane najbardziejpotrzebującym mieszkańcom naszej Gminy.
Produkty można przynosić do szkoły do dnia 17 grudnia 2021 r.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie