W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie słuchali o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z zasobów globalnej sieci oraz pod opieką pani Karoliny Rosół przygotowali prace plastyczne związane z tym tematem.
Jak się odważyć?
- 07.02.2022
Poprzedni tydzień upłynął klasie 3 pod hasłem: „Jak się odważyć – pokonywanie strachu”. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali prace przedstawiające sylwetki sportowców, w których ślady chcieliby pójść. Dzieci dowiedziały się, że prawdziwa odwaga w dążeniu do każdego celu nie oznacza braku lęku, lecz podejmowanie prób pokonywania go. Warto przezwyciężyć swój strach i nauczyć się czegoś nowego. Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły odwagi oraz wytrwałości w realizowaniu swoich marzeń.
9
Tematyka ekonomiczna w bibliotece
- 28.01.2022
14 stycznia 2022 r., na zaproszenie p. Agaty Zachwiei, siódmoklasiści wzięli udział w warsztatach ekonomicznych „Pieniądz i jego funkcje”. Odbyły się one w Bibliotece Publicznej w Głuchowie.
Na początku uczniowie rozwiązali test dotyczący bankowości. Później zapisywali, do czego - ich zdaniem - służą pieniądze, a następnie obejrzeli film o historii pieniądza i zapoznali się z wystawą poświęconą tej samej tematyce.
Szczególnie interesujące były prognozy dotyczące cen w przyszłości. Ciekawe okazały się też fakty na temat pierwszych polskich monet.
Marlena Frodyma
Kartki wysłane, pora więc na film
- 22.01.2022
Uczniowie, którzy w grudniu uczestniczyli w akcji „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”, postanowili podjąć wyzwanie, rzucone przez pomysłodawców tej inicjatywy. Mianowicie: nagrali krótki film promujący ideę wysyłania życzeń w tradycyjnej formie.
Co ważne, siódmoklasiści nie tylko wcielili się w przypadające im w udziale role, lecz także uczestniczyli w opracowywaniu scenariusza filmu. Niejako przy okazji rozwijali przy tym kreatywność, oswajali się z niespotykanymi na co dzień zadaniami oraz odkrywali nowe umiejętności - zarówno swoje, jak i kolegów.
Wszystkim odbiorcom nagrania życzymy, by jego oglądanie przynosiło przynajmniej tyle radości, ile twórcom dawała praca nad nim...
Wigilie klasowe
- 21.12.2021
Ostatni spędzony w szkole przedświąteczny piątek upłynął pod znakiem spotkań opłatkowych. Uczniowie wszystkich klas zebrali się wraz z nauczycielami, by złożyć sobie nawzajem życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, przełamać się opłatkiem i zaśpiewać kolędy.
Na stołach nie zabrakło, oczywiście, świątecznych przysmaków. Niektóre grupy wybrały tradycyjne wigilijne potrawy, inni uczniowie woleli słodkości. Co jednak najważniejsze, zajęcie miejsc przy wspólnym stole pozwoliło na integrację wewnątrz klas i zapewniło swobodną, pełną ciepła i zrozumienia atmosferę.
Uczniowie, którzy tego dnia opuszczali szkołę w prawdziwie bożonarodzeniowym nastroju, z pewnością obdarzyli życzliwością także swoich domowników. A nic nie sprzyja ostatnim przedświątecznym przygotowaniom tak, jak właśnie chęć pomocy najbliższym.
8
Młodzież kartki pisze...
- 21.12.2021
Uczniowie klasy VII dołączyli w tym roku do kampanii fundacji Dbam o Mój Zasięg pod hasłem „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Przygotowując świąteczne pocztówki, mieli nadzieję na sprawienie ich adresatom miłej niespodzianki.
Wśród założeń akcji, opracowanych przez jej pomysłodawców, znalazły się nie tylko sprawienie komuś radości i pozostawienie trwałego śladu pamięci o drugim człowieku, lecz także zachęcenie młodszych i starszych do świadomego ograniczenia korzystania z mediów cyfrowych w czasie Bożego Narodzenia. Realizując te założenia, siódmoklasiści napisali bożonarodzeniowe życzenia dla każdego z wychowanków Domu dla Dzieci im. ks. B. Markiewicza w Łopuszce Małej. Treść i formę przekazu dostosowali do wieku każdego z odbiorców.
Układanie życzeń i ozdabianie pocztówek spodobało się uczniom. Wykonali więc dodatkowe prace, tym razem dla swoich bliskich. Jednogłośnie stwierdzili, że pisanie tradycyjnych życzeń jest bardzo przyjemne.
1
40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego
- 13.12.2021
W dniu 13 grudnia 2021 roku mija 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez generała Wojciecha Jaruzelskiego.
Jak do tego doszło?
Stan wojenny był rozpaczliwą próbą utrzymania się przy władzy w Polsce przez komunistów popieranych przez Moskwę, którzy rządzili w naszym kraju po II wojnie światowej w latach 1944-1989.
Wybór w 1978 roku na papieża Polaka Karola WOJTYŁY oraz powstanie w sierpniu 1980 roku pierwszego w krajach komunistycznych wolnego związku zawodowego SOLIDARNOŚĆ były śmiertelnym zagrożeniem dla komunistycznych namiestników ZSRR rządzących w Polsce.
35 lat po zakończeniu II wojny światowej komuniści musieli użyć wojska, Milicji Obywatelskiej i oddziałów ZOMO do walki z polskim narodem.
O wydarzeniach stanu wojennego opowiedział dzisiaj w naszej szkole jeden z działaczy Solidarności – pan Stanisław Alot w prelekcji dla najstarszych klas. Pan Alot wytłumaczył w zrozumiały i obrazowy sposób uwarunkowania historyczne tamtych wydarzeń, przedstawił początki ruchu solidarnościowego, życie codzienne w stanie wojennym oraz konsekwencje dla strajkujących.Dziś w wolnej Polsce pamiętając o ofiarach stanu wojennego wspominamy bohaterów tamtych grudniowych dni:
Cześć ich pamięci!
2
Nauka zdalna od 20.12.2021
- 12.12.2021
Zbieramy makulaturę
- 12.12.2021
Pomocnicy Świętego Mikołaja
- 05.12.2021
„Przynieś pluszaka dla dzieciaka” - taki apel umieszczono na plakacie promującym zbiórkę zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z domu dziecka w Łopuszce Małej. Uczniowie naszej szkoły wzięli sobie te słowa do serca i 4 grudnia, wyposażeni w misie, puzzle i inne drobiazgi, udali się na mecz organizatora tej akcji, czyli Sokoła Łańcut, z liderem tabeli - GKS-em Tychy.
Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie reguł gry w koszykówkę oraz zasad kulturalnego kibicowania. Z kolei w przerwie między drugą a trzecią kwartą spotkania kibice zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja - wszystkie maskotki i inne zabawki trafiły na parkiet hali MOSiR-u. Jako że zajęły jego znaczną część, mikołajki w Łopuszce z pewnością będą udane.
Po meczu fani łańcuckiego zespołu czuli nie tylko radość wynikającą z dzielenia się z innymi, lecz także dumę z powodu pokonania tyszan. Zadowolenie uczniów spotęgowali bohaterowie tego dnia, zawodnicy Sokoła, którzy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.
2
Dzień Pluszowego Misia
- 29.11.2021
Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada, z tej okazji nasi najmłodsi uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione misie, które niejednokrotnie towarzyszą im od pierwszych dni życia. Dzieci chętnie opowiadały o swoich misiach, wykonały prace plastyczną „Mój pluszowy miś”, a misie towarzyszyły uczniom przez cały dzień nauki. Pluszowy miś nieodłącznie kojarzony jest z czasem beztroski i zabawy, dlatego też ten dzień był dla uczniów niewątpliwą odskocznią w ten szary, listopadowy czas.
10
Święto Niepodległości w Przedszkolu
- 26.11.2021
Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są abstrakcyjne, a dla Polaka bardzo ważne.
W przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości przygotowane przez 5,6-latki.
Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez recytację wierszy i pieśni o charakterze patriotycznym oraz tańce. Galowe stroje oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości.
Wszystkie śmieci nasze są
- 25.11.2021
Pasowanie na ucznia
- 22.11.2021
Dnia 15.11. 2021r. odbyło się w klasie I pasowanie na ucznia. Dzieci solidnie przygotowały się do tej uroczystości. Podczas części artystycznej musiały zdać egzamin na ucznia – starsze koleżanki przeprowadziły sprawdzian wiedzy i umiejętności. Okazało się, że dzieci świetnie śpiewają, recytują, rozwiązują zagadki i znają najważniejsze fakty o swojej ojczyźnie. Wszyscy uznali, że uczniowie są gotowi do sumiennej pracy i nauki w szkole. Po uroczystym ślubowaniu pani dyrektor Sylwia Kuźmicz dokonała aktu pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki do ćwiczenia czytania i pomysłowe upominki od rodziców. Życzymy pierwszakom samych sukcesów w nauce, wspaniałych koleżanek i kolegów oraz miłych chwil spędzonych w naszej szkole.
Agnieszka Florek
Dzień Kredki
- 22.11.2021
W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 22 listopada znajduje się miejsce dla Dnia Kredki. Uczniowie klasy 3 z tej okazji wykonali i ozdobili wybranym przez siebie sposobem duże, wycięte z kartonu kredki. Dzieci dowiedziały się, że malowanie to doskonały sposób na wyrażenie swoich myśli, emocji i uczuć, ale również metoda na rozładowanie stresu nie tylko dla najmłodszych. Uczniowie zapoznani zostali również z historią kredek oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę „Kolorowe kredki”.
9
Uczeń w formie - zdrowie w normie
- 17.11.2021
„Uczeń w formie - zdrowie w normie”- zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej to nazwa programu, na który Stowarzyszenie „Nasza Gmina Łańcut” pozyskało środki z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zajęcia są prowadzone we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Gminy Łańcut od 13 września do 6 grudnia 2021 roku, są adresowane do uczniów klas 4-6. W naszej szkole w zajęciach uczestniczy 15 uczniów.
Narodowe Święto Niepodległości 2021
- 10.11.2021
Kształtując wśród wychowanków postawy społeczne i patriotyczne, świętowaliśmy w naszej szkole 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie obchodów tego wydarzenia znalazła się m.in. okolicznościowa akademia.
Wszyscy zebrani - nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki - obejrzeli występ, który przygotowała młodzież z kl. VII i V, wspierana przez uczennicę kl. I i ucznia kl. VIIIa. Młodzi aktorzy przypomnieli społeczności szkolnej o najważniejszych faktach dotyczących utraty i wywalczenia przez nasz kraj suwerenności. Recytowali wiersze opowiadające o wolności, wykonywali pieśni patriotyczne, odgrywali scenki tematyczne.
Na zakończenie uroczystości jej uczestnicy wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Mogli też obejrzeć wystawę poświęconą polskim symbolom narodowym.
17
Modlitwa i pamięć o tych którzy odeszli.
- 09.11.2021
2 XI Dzień Zaduszny, 11 XI Święto Niepodległości
Listopad jest miesiącem który skłania nas Polaków do zadumy i refleksji. 2 listopada wspominamy naszych bliskich, 11 listopada wspominamy bohaterów którzy walczyli za wolną Polskę. Uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na grobie śp. Księdza proboszcza Augustyna Pawińskiego oraz przy Dębach Pamięci upamiętniających Głuchowian Ryszarda Liwickiego i Edwarda Szula zamordowanych w 1940 roku w Katyniu.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie