Uczniowie klasy 4 zgłębiają tajniki bezpiecznego poruszania się w ruchu publicznym. W dniu dzisiejszym wykonali figurki Pana Stopka, które mają za zadanie ułatwić im późniejsze przyswajanie sobie znaków drogowych. Efekt prac można zobaczyć poniżej
Święto chleba
- 24.10.2022
- Chleb to pożywienie zapewniające byt,
- Oznacza sytość, dostatek i pomyślność,
- Szczególne znaczenie przypisuje mu chrześcijaństwo, bowiem symbolizuje ciało Chrystusa obecne podczas sakramentu eucharystii,
- Postrzegany jest także jako ofiara i najwyższa świętość, dar Boga, dar, któremu jest należny szacunek,
- Łamanie się z kimś chlebem to dowód przyjaźni, gościnności,
- Chleb to również trud, praca, codzienność.
W dniu 22 października w Ośrodku Kultury w Głuchowie odbyła się piękna uroczystość zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich już po raz dwudziesty – Święto Chleba. Do Głuchowa przyjechały panie z Kół z całego powiatu. Nasi uczniowie również uczestniczyli w tym święcie. Zespół Szkół był reprezentowany przez uczennice z kl. VI, VII i VIII oraz uczniów z kl. pierwszej i drugiej, którzy przedstawili program artystyczny.
Nasz udział w tej pięknej uroczystości jest wyrazem szacunku dla chleba, dla pracy każdego człowieka, a także dla tradycji regionalnej.
Współpraca między naszą szkołą i Ośrodkiem Kultury, a w szczególności Kołem Gospodyń Wiejskich jest realizowana również poprzez zajęcia żywieniowe w ramach lekcji techniki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich uczą naszych uczniów wykonywać tradycyjne potrawy regionalne, uczniowie chętnie korzystają z ich doświadczenia.
Święty Jan Paweł II powiedział, że chleb na stole i dach nad głową daje każdemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, więzi rodzinnej i społecznej.
Wyrazem szacunku dla chleba są słowa Cypriana Kamila Norwida:
„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba, tęskno mi, Panie”.
…abyśmy byli dobrzy jak chleb i umieli się nim dzielić w dowód przyjaźni, gościnności i miłosierdzia …
20
Wycieczkowo
- 22.10.2022
20.10.2022 klasa I i II z opiekunami udały się na wycieczkę. Odbyła się ona w ramach programu „Poznaj Polskę” i była finansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i gminę Łańcut. Pierwszym punktem programu był Leżajsk. Odwiedziliśmy tutaj Bazylikę Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - wysłuchaliśmy legendy o jej powstaniu i opowieści o słynnych na cały świat organach. Następnie udaliśmy się do Radruża. Znajduje się tutaj zabytkowa greckokatolicka cerkiew zbudowana całkowicie bez użycia gwoździ. W 2013r. została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim punktem programu wycieczki była osada kresowa w Baszni Dolnej. Dzieci tutaj wzięły udział w dwóch warsztatach - piekły pizzę i lepiły z gliny. Wykonane figurki wzięły do domu i po wysuszeniu będą je mogły pomalować. Zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dzieci zgodnie uznały, że wycieczka była bardzo udana.
34
Dzień Papieski i Święto Edukacji Narodowej
- 17.10.2022
„Non abiate paure” - „Nie bójcie się”! Były to jedne z pierwszych słów, którymi nowy papież Jan Paweł II przywitał nas 16 października 1978 r. Nie lękajcie się - powiedział światu. Nie lękajcie się - powiedział Kościołowi. Nie lękajcie się - powiedział krajom oddzielonym murem od reszty Europy. I nie lękajcie się - powiedział nam, Polakom! Na tą pamiątkę uczniowie w dniu 14 października przygotowali program słowno - muzyczny, byśmy w swej pamięci zawsze mieli tego Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II.
Następnie uczniowie klasy V zaprezentowali krótką scenkę z życia ucznia jak również jego anioła stróża, po czym szalony reporter przeprowadził wywiad z uczniami i pracownikami szkoły. I tak, na wesoło, uświetniliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Pracownikom Zespołu Szkół w Głuchowie życzymy wielu szczęśliwych dni, bo do szczęścia zmierzamy, szukamy go, a w rzeczywistości, o czym warto pamiętać, nasze szczęście jest często w naszych własnych rękach!
24
Musical "Piotruś Pan"
- 13.10.2022
W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III wraz z opiekunami pojechali do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie na musical "Piotruś Pan". Obejrzane widowisko muzyczne wprowadziło uczniów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, uwrażliwiło na sztukę, ale również było lekcją prawidłowego zachowania się podczas spektaklu oraz uszanowania innych widzów.
4
Niech w naszych sercach rozkwitnie nadzieja!
- 11.10.2022
W poniedziałek 10 października 2022 r. nasi uczniowie posadzili przed budynkiem szkoły żonkile. Dołączyli w ten sposób do akcji Pola Nadziei, organizowanej dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
To dopiero pierwszy krok w działaniu na rzecz pomocy dzieciom. Kolejny uczniowie postawią wiosną, kiedy zetną wyrosłe z cebulek kwiaty i odstąpią je za symboliczną opłatą. Zebrane datki przekażą hospicjum.
Więcej informacji na temat tej inicjatywy można znaleźć na stronie: https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/pola-nadziei/
2
Z robotem za pan brat
- 10.10.2022
W dniu dzisiejszym, uczniowie klasy 5 korzystający ze sprzętu pozyskanemu przez szkołę z programu Laboratoria przyszłości rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem robotów. Wszyscy wykazali spory entuzjazm. W najbliższym czasie postaramy się zaprezentować efekty ich pracy.
p.s. Zdjęcia zostały wykonane również aparatem pozyskanym dzięki temu programowi.
Lekcja bankowości
- 08.10.2022
Uczniowie klas siódmej i ósmej wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Rzeszowie. W czasie tej szczególnej lekcji nie tylko zdobyli wiedzę na temat polskich pieniędzy, lecz także mieli możliwość wymiany bilonu na banknoty i monety o wyższych nominałach.
Na początku spotkania siódmo- i ósmoklasiści dowiedzieli się, czym zajmuje się NBP. Następnie pani prowadząca zajęcia szczegółowo omówiła i zaprezentowała, w jaki sposób są zabezpieczone polskie banknoty. Poinformowała też, jak duże są rezerwy złota w naszym kraju. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, co zrobić ze zniszczonymi banknotami.
Po prelekcji wszyscy jej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wystawą dotyczącą Ignacego Łukasiewicza. Największe emocje wzbudził jednak proces zamiany przyniesionych przez niektórych uczniów monet o niskich nominałach na ich równowartość. Młodzież świetnie się bawiła, obstawiając wartość bilonu.
5
Czytanie dla pokoju
- 06.10.2022
Na zaproszenie Podkarpackiej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez ósmoklasistów, wzięli udział w akcji „Czytanie dla pokoju”. To wydarzenie, które przypomina o obchodzonym od 2008 r. w październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.
Zadaniem młodzieży było odczytanie dwóch utworów (poetyckiego i prozatorskiego) poruszających motyw pokoju. Magdalena Duży i Amelia Plizga zaprezentowały „Modlitwę o pokój” Stanisławy Celińskiej, a Marlena Frodyma i Piotr Lęcznar przypomnieli fragmenty orędzia Jana Pawła II na Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia 2005 roku „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.
Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem przygotowanym przez uczniów.
„Zacznij żyć, właśnie dziś”...
- 04.10.2022
... to temat lekcji w kinie, w której uczestniczyli uczniowie szóstej, siódmej i ósmej klasy. Multimedialne zajęcia wprowadziły młodzież w świat przedstawiony filmu „Johnny”, czyli opowieści o ostatnich latach życia księdza Jana Kaczkowskiego, jak się okazało - przełomowych dla Patryka Galewskiego, również pierwszoplanowego bohatera tej historii.
Z odtworzonej na kinowym ekranie prelekcji uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o życiu, działalności i wartościach księdza Jana Kaczkowskiego, założyciela puckiego hospicjum. Ponadto zobaczyli i posłuchali Patryka Galewskiego, cenionego dziś kucharza, którego los splótł się z losem księdza Jana z powodu... prac społecznych, na które skazano tego pierwszego. Młodzież miała także okazję zastanowić się nad tym, w jaki sposób może pomóc innym.
Głównym punktem programu była projekcja „Johnny’ego” w reżyserii Daniela Jaroszka. Z jednej strony, to film niełatwy, poruszający zagadnienia przemijania, przemiany, skomplikowanych relacji międzyludzkich. Z drugiej - dzieło skłaniające do refleksji nad jakością naszego życia, zachęcające do czerpania radości z tego, co codzienne, do otwarcia się na potrzeby drugiego człowieka.
Po seansie przyszedł czas na krótki spacer, podczas którego można było uporządkować nieco myśli. Ciąg dalszy rozważań na temat życiowych postaw bohaterów filmu z pewnością nastąpi podczas zajęć z wychowawcami.
Zawody sportowe
- 01.10.2022
Miniony tydzień obfitował w sportowe emocje. Najpierw we wtorek reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej - występowali na boisku lekkoatletycznym w Białobrzegach podczas powiatowych zawodów w indywidualnej lekkoatletyce. Ten dzień przyniósł nam sporo sukcesów. Lena Trąd, uczennica klasy szóstej, zwyciężyła w biegu na 600 m, a Ola Bar, również szóstoklasistka, zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m. Na podium stanął też uczeń klasy ósmej Maksymilian Dubiel, który był trzeci w biegu na 1000 m. Nasi pozostali reprezentanci pomimo dzielnej postawy nie zdołali zająć nagradzanych lokat.
Pomyślne wyniki pozwoliły wspomnianej trójce na zakwalifikowanie się do zawodów wojewódzkich. Było to wielkie wyróżnienie nie tylko dla uczniów, lecz także dla szkoły. W środę i w czwartek Lena, Ola i Maks wystartowali w Kolbuszowej, gdzie konkurowali z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z Podkarpacia. Rywalizacja w Kolbuszowej nie przyniosła już tak spektakularnych wyników, jak ta w Białobrzegach. Należy zwrócić uwagę, że młodych sportowców dążących do zajęcia najlepszych miejsc było znacznie więcej niż w zawodach na szczeblu powiatowym. Na pięknym stadionie w Kolbuszowej startowało ok. 500 zawodników z całego województwa podkarpackiego.
Sportowe występy zakończyły się sobotnimi zmaganiami najmłodszych reprezentantów naszej szkoły. Uczniowie klasy trzeciej wystartowali w Kosinie w gminnej spartakiadzie dzieci pod hasłem „Baw się z nami”. Dzieci konkurowały, ścigając się w rzędach, skacząc na odległość, rzucając i strzelając do celu. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce i pozostał niedosyt, że nie znalazła się na podium. Wielką wartością była jednak ambitna i koleżeńska rywalizacja wszystkich uczestników z sześciu drużyn z terenu naszej gminy.
Samorząd uczniowski 2022/2023
- 30.09.2022
W piątek 30 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego. Startowało w nich czworo ósmoklasistów: Maksymilian Dubiel, Zuzanna Dubiel, Maksymilian Kluz i Kacper Świątoniowski.
Podczas nadawanej przez radiowęzeł audycji kandydaci przedstawili się społeczności szkolnej i zaprezentowali swoje programy wyborcze. Jako że 30 września przypada Dzień Chłopaka, mali i duzi mężczyźni usłyszeli kilka miłych słów. Następnie zostało przeprowadzone głosowanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas II-VIII. Przewodniczącym szkoły został Maksymilian Kluz, na jego zastępców wybrano Zuzannę Dubiel i Maksymiliana Dubiela, a na członka samorządu - Kacpra Świątoniowskiego.
Wszystkim startującym w wyborach gratulujemy odwagi, niezbędnej do przeprowadzenia autoprezentacji. Zwycięzcy życzymy owocnej współpracy z radą pedagogiczną, umiejętności słuchania innych uczniów, a także wypełnienia złożonych obietnic.
Europejski Dzień Języków Obcych
- 27.09.2022
W dniu 26-go września 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to nie tylko świetna okazja, by zwiększyć świadomość na temat uczenia się języków, ale również do poznania kultury i tradycji danego kraju oraz dostrzeżenia różnorodności językowej. Nasi uczniowie udali się w „mikro- podróż” po Europie...
Na początku, zespół wokalny ‘Złote Nutki’ powitał wszystkich piosenką pt. ‘Panie Janie’ w sześciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Następnie każda z klas zaprezentowała przygotowane wcześniej ciekawostki na temat wylosowanego kraju, plakat oraz charakterystyczną w danym języku piosenkę, którą śpiewaliśmy wszyscy wspólnie, uczestnicząc w karaoke. Przedstawiciele klas 4-8 wykazali się również dużą wiedzą biorąc udział w ‘Quizie Wiedzy o Krajach Europejskich’.
Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w ten wyjątkowy dzień. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będziemy go celebrować .
‘Do zobaczenia za rok’
‘See you next year’ eng,
‘Nos vemos en un año’ esp.
14
Powitanie Jesieni !
- 25.09.2022
23.09.2022r. uczniowie klas I- III radośnie powitali nową porę roku- jesień. Dzieci z ogromnym zaangażowaniemwzięły udział w przygotowaniach jesiennych kompozycji i dekoracji. W tym dniu na ich strojach dominowały barwy jesieni, czyli żółty, czerwony, pomarańczowy, zielony i brązowy. Niektórzy mieli na swoich ubraniach akcenty jesienne, grzybki, kasztany, żołędzie, szyszki, a na głowach wianki i kapelusze przyozdobione jarzębiną i kolorowymi liśćmi. Tego dnia uczniowie śpiewali piosenki o tematyce jesiennej, recytowali wiersze i wykonywali jesienne prace. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia w jesiennej szacie. Aby wprowadzić jesienny klimat w całej szkole, uczniowie podczas przerw na szkolnym korytarzu zaprezentowali Panią Jesień z koszami pełnymi darów. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.
13
Tydzień wychowania
- 22.09.2022
Hasłem tegorocznego XII Tygodnia Wychowania, który trwał od 11-17 września 2022 roku, były słowa z Ewangeliiśw. Jana " Ja jestem drogą i prawdą i życiem (J 14,6).W jego przeżywaniu towarzyszyła nam postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy, zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać w tym roku szkolnym, 20 marca 2023 roku.
W swoim nauczaniu i listach pasterskich poświęconych wychowaniu i katechezie dał temu wyraz, jak bliska jest mu problematyka wychowawcza. Wielką troską otaczał nauczycieli i katechetów. Jego pasterzowanie przypadło na okres międzywojenny. Uważał, że kluczem do odnalezienia się w nowej dla naszej Ojczyzny sytuacji jest wychowanie dzieci i młodzieży.
Z okazji Tygodnia Wychowania młodzież z naszej szkoły z kl.VIII poprowadziła audycję, w której przypomniała postać św. Józefa Bilczewskiego i Jego nauczanie na temat wychowania. Oto kilka wypowiedzi dotyczących tematyki wychowania i kształtowania postaw moralnych i patriotycznych młodzieży.
" Panu Bogu dajmy zawsze pierwsze miejsce w naszej myśli i sercu! Nie traćmy Go nigdy z oczu! Niech będzie tą gwiazdą, wedle której mamy się orientować w każdym życia przypadku".
"Przede wszystkim mamy zawsze pamiętać o tym, że życie nie jest igraszką losu i nie wedle ślepego układa się trafu. Miłość Boża nas stworzyła, ona też obmyśliła stan, czyli drogę, na której najbezpieczniej i najpożyteczniej możemy spełniać obowiązki na ziemi i dążyć do nieba".
Wychowanie dotyczy każdej osoby a więc i nas. Tydzień Wychowania jaki przeżywaliśmy powinien nam kolejny raz uświadomić, że wychowanie, edukacja i kształtowanie postaw jest ważne dla nas osobiście, szczególnie kiedy przychodzi nam podejmować ważne decyzje życiowe. Niech więc pozostaną nam w pamięci chociażby te słowa arcybiskupa Bilczewskiego.
Rocznica 17 września 1939r.
- 17.09.2022
Korzystając z naszego szkolnego radiowęzła, uczniowie klasy 8 przedstawili krótkie informacje związane z rocznicą napaści ZSRR na Polskę.
17 września 1939 r. około godziny czwartej nad ranem Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W ten sposób Stalin wywiązał się z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop-Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego. III Rzesza i ZSRR na przestrzeni nieco ponad 2 tygodni zapoczątkowały w ten sposób wybuch II wojny światowej. Przed samym atakiem, komisarz spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow odczytał ambasadorowi RP w Moskwie Wacławowi Grzybowskiemu krótką notę, w której nie wspominając ani słowem o antypolskiej zmowie Stalina z Hitlerem, za powód wkroczenia wojsk sowieckich do Polski i unieważnienia polsko-sowieckiej umowy o nieagresji podawał „wewnętrzne bankructwo państwa polskiego” i „troskę Rządu Sowieckiego o zamieszkującą terytorium Polski pobratymczą ludność ukraińską i białoruską”.Armia Czerwona uderzyła na Polskę na całej długości wschodniej granicy II RP (ponad 1400 km). Inwazję poprzedziło szczegółowe wywiadowcze rozpoznanie potencjału militarnego polskich sił wojskowych i przygotowanie zakrojonych na szeroką skalę aresztowań polskiej elity państwowej. Atak został przeprowadzony z ogromną siłą na dwóch frontach. Polakom zacięcie zmagającym się od 1 września z armią III Rzeszy został wbity nóż w plecy. Sytuację dodatkowo pogarszała dyrektywa Naczelnego Wodza marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego o unikaniu walk z jednostkami Armii Czerwonej i wycofywaniu oddziałów WP do Rumunii i na Węgry.17 września 1939 r. w Polsce rozpoczęła się okupacja sowiecka, która w niedługim czasie doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu i masowych deportacji Polaków na wschód. Poza tym ta data to symboliczny początek trwałej utraty Kresów Wschodnich i pozbawienia Rzeczypospolitej niepodległości na kilkadziesiąt następnych lat.
Dzień Kropki
- 16.09.2022
15 września uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Kropki. Dzieci pod opieką wychowawców obejrzały filmik o dziewczynce Vashti, która myślała, że nie umie rysować, a została sławną artystką. Wysłuchały i śpiewały piosenkę o kropce, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Kropki „towarzyszyły” dzieciom przez cały dzień, w zabawie, nauce, piosence. Dzieci przygotowały stroje w kropki według własnych pomysłów i fantazji. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną, której głównym tematem była kropka.
Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, tego dnia szczególnie przypominamy, ze warto odkrywać swoje talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.
4
Narodowe Czytanie 2022
- 14.09.2022
Jedenasta edycja Narodowego Czytania, obchodzona w ustanowionym przez Sejm RP Roku Romantyzmu Polskiego, stała się okazją do przypomnienia odbiorcom tomu, którego wydanie zapoczątkowało w Polsce wspomnianą epokę. Mowa o opublikowanym w 1822 r. cyklu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wybrane utwory z tego wydawnictwa zostały 14 września odczytane w Ośrodku Kultury w Głuchowie.
Główną organizatorką tegorocznych lokalnych obchodów Narodowego Czytania była Agata Zachwieja. Razem z innymi pracownikami Ośrodka Kultury w Głuchowie przygotowała scenografię oraz prelekcję dotyczącą tej dydaktycznej inicjatywy, a także twórczości Adama Mickiewicza, w tym wydanych przed dwustu laty ballad. O krzewieniu czytelnictwa nie zapomnieli również uczniowie, reprezentowani tego dnia przez ósmoklasistów. Głosowo zinterpretowali oni jedną ze swoich lektur - „Świteziankę”. Następnie Maria Nowakowska i Beata Krawiec przeczytały „Romantyczność”. Alicja Pelc przypomniała zebranym „Powrót taty”, a Agata Zachwieja - „Pierwiosnka”.
Wysłuchanie wierszy Adama Mickiewicza stało się przyczynkiem do prowadzonych w szkole rozmów na temat ludowej moralności, proporcjonalności kary do winy, a także obecności bohaterów romantycznych w literaturze późniejszych epok. Nad ostatnim z wymienionych zagadnień uczniowie będą mogli zastanowić się, poznając „Nad Niemnem”, powieść pozytywistyczną wybraną na lekturę Narodowego Czytania 2023.
61
Plan lekcji
- 04.09.2022
Zaprszamy do zapoznania się z planem lekcji na rok szkolny 2022/2023 znajdującym się w zakładce O szkole oraz w dzienniku elektronicznym.
Wakacje dobiegły końca.
- 01.09.2022
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą św. w kościele parafialnym i spotkaniami w szkole z wychowawcami.
Drodzy Nauczyciele! Oby nie zabrakło Wam radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Pamiętajcie, że nie wszystkie z nich da się zmierzyć ocenami uczniów. Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.
Drodzy Rodzice! Pamiętajcie, że mamy wspólny cel – jak najlepszą przyszłość Waszych dzieci. Nie zapominajcie też, że my, nauczyciele, jesteśmy tu dla nich. Że zawsze jesteśmy gotowi Was wspierać w wychowaniu Waszych pociech i rozwiązywaniu ich problemów.
Kochani Uczniowie! Witamy Was wszystkich i życzymy Wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i wzbogacił Waszą osobowość. Mamy nadzieję, że będziecie do szkoły przychodzić z radością, i że wyniesiecie stąd wiele dobrych wzorców. Starajcie się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący czas, aby w czerwcu móc z satysfakcją odebrać szkolne świadectwa. Pamiętajcie, aby ze wszystkich szkolnych sytuacji, nawet z niepowodzeń, czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.
Mamy nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły, nie zapomnieliście całej wiedzy zdobytej w ubiegłym roku szkolnym i jesteście gotowi do podjęcia wyzwań nowego roku szkolnego.
1
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie