Od 27 do 29 kwietnia uczniowie klas 5, 6 i 7 wraz z wychowawcami i ks. Januszem Klamutem spędzali czas na zwiedzaniu wybranych zakątków naszego kraju. Był czas na przeżycia duchowe, naukowe i estetyczne, aktywność fizyczną i czystą rozrywkę. Wycieczka została sfinansowana z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” (10 000 zł), przez rodziców uczniów (5280 zł) oraz gminę Łańcut (2500 zł).
Pierwszego dnia młodzież poznawała Kraków. Uczniowie odwiedzili Muzeum Inżynierii i Techniki (Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema), gdzie w formie zabawy mogli zapoznać się m.in. z zagadnieniami z dziedziny fizyki. Następnie przyszedł czas na przeżycia duchowe i kulturalne: pobyt w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zwiedzanie katedry wawelskiej, Starego Miasta w Krakowie i odwiedzenie cmentarza Rakowickiego.
Nazajutrz uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać piękno natury i poznawać moc natury. Wszyscy udali się do... Raju, czyli jaskini krasowej w Górach Świętokrzyskich. Zobaczyli tam budzące podziw stalaktyty, stalagmity i stalagnaty, a wśród nich m.in. formy przypominające zwierzęta i postaci z baśni czy bajek. Później mogli poczuć się jak młodzi naukowcy, przeprowadzając doświadczenia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Następnie przybyli do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie wieczorem uczestniczyli w modlitwie apelowej, a rano w odsłonięciu cudownego obrazu i mszy świętej.
Ostatnim miejscem do odwiedzenia był Zator. W tamtejszym parku rozrywki uczniowie przez kilka godzin oddawali się zabawie, korzystając z mniej lub bardziej ekstremalnych atrakcji. Jedni woleli relaks, a inni (czasem ku własnemu zdziwieniu) przekonali się, że lubią adrenalinę.
Po trzech intensywnie spędzonych dniach młodzież wróciła do domów. Powycieczkowe wrażenia z pewnością jeszcze długo będą stanowiły główny temat rozmów na szkolnych korytarzach.